Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Na poli fantasy zazní fenomenální Píseň krve ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Na poli fantasy zazní fenomenální Píseň krve, Anthony Ryan: Píseň krve (Stín krkavce 1)

Anthony Ryan - Píseň krve

Dlouho očekávaný debut, často v tučných titulcích srovnávaný s legendární sérií Písně ledu a ohně, se konečně objevil v českých knihkupectvích. Lákavá citace na obálce praví: ,,Na scénu vstoupil nový mistrovský vypravěč.“ Anthony Ryan se svou Písní krve nabízí čtenářům možnost ponořit se do nelítostného světa plného krve, lidské hrdosti a touhy po pomstě.

Malý Vélin Al Sorna je svým otcem svěřen do péče Šestého řádu – na místo, kde se mladí chlapci učí bojovat a zabíjet ve jménu Víry. Místo toho, aby své srdce zcela naplnil nenávistí, přijme osud, který pro něj byl přichystán a velmi rychle se naučí, že ovládat své emoce, stejně jako boj, je klíčem k úspěchu přežití v Šestém řádu. Výměnou za ztrátu otce získává bratry ve Víře, své nové přátele, a cenné umění boje a přežití, protože zkoušky řádu jsou přísné a mistři neodpouštějí pochybení.

,,Pojď malý Jestřábe. Teď jsi naším bratrem.“

Z Vélina vyroste silný bojovník s nezlomnou vůlí, věrný Víře, avšak se srdcem otevřeným. Získává si respekt po celé říši a jeho jméno má zvučný hlas – jako správný syn svého otce, slavného Pána Bitev. Mladý Al Sorna ale zajímá i samotného krále, protože se skvěle hodí jako figurka do jeho šachové partie. Pro Vélina je však přichystán hlavní Osud jinde – v podobě trnité cesty plné tajemství, intrik a krve, která vede až k poznání.

Anthony Ryan v pěti bodech

  1. Anthony Ryan pochází ze Skotska.
  2. Než se stal spisovatelem, pracoval dvacet let ve státní správě.
  3. Po úspěchu Písně krve se rozhodl věnovat psaní na plný úvazek.
  4. Píseň krve je jeho první kniha.
  5. V současné době pracuje na nové fantasy sérii.

Píseň krve se řadí do žánru high fantasy – autor tu totiž vytvořil kompletní fiktivní svět s vlastním náboženstvím, národy a jazyky, ne nepodobný našemu světu v době středověku. Krvelačné války plné ztrát na životech a majetku pod vlajkou náboženství, nechuť vůči jinému vyznání, zabíjení ve jménu Víry – to vše lze považovat za otisk minulosti reálného světa, který tak příběhu dodává na mrazivé uvěřitelnosti.

Děj je vyprávěn z pohledu třetí osoby a netypicky začíná téměř u konce – následné seznámení s celým příběhem se odvíjí postupně od dětství hlavního hrdiny, s občasnými návraty do současnosti, kdy Vélin svůj příběh vypráví, až po vyvrcholení na konci. Anthony Ryan nechává čtenářovi pootevřenou bránu, aby mohl pomalu vstoupit do příběhu, který ho svou čtivostí dravě polapí, spoutá ho s postavami, zamotá ho do intrik a spletitých linek, které se protínají a tvoří osudy lidských životů. Impozantně zachycená krvavá atmosféra bitev a bojů, ale i hřejivého pocitu přátelství, bratrství a lásky, vyrazí čtenáři dech a nechá ho nadechnout jen na chvíli, než opět zaútočí. Ryanovy zvraty jsou nečekané a čtenář nemá možnost tušit, jakým směrem se bude příběh odvíjet. Díky brilantně udržovanému napěti je knihu navíc téměř nemožné odložit.

Píseň krve je umně propracovaný a vyprávěný příběh o přeměně chlapce v dospělého muže v nelehkém světě plném násilí, zaslepenosti a krutosti vybízí k jedinému – k pořízení kalendáře na odškrtávání zbývajících dnů do vydání druhého dílu.

  • Anthony Ryan: Píseň krve (Stín krkavce 1)
  • Host, 2014
  • Překlad: Jakub Kalina
  • 624 stran, 389 Kč (v e-shopu Fantasye již za 350 Kč)
1. března 2015, Lýdie Hochmanová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Stín krkavce 1 - Píseň krve

Stín krkavce 1 - Píseň krve
Vložit do pytle na zboží  Koupit 389 Kč 350 Kč

Stín krkavce 1 - Píseň krve - brož.

Stín krkavce 1 - Píseň krve - brož.
Vložit do pytle na zboží  Koupit 229 Kč 206 Kč