Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Moderní Alenka na lovu zombií, Gena Showalter: Alenka v říši zombií

Showalterová Gena: Alenka v říši zombií

Šestnáctiletá Alenka Bellová nikdy neměla tak úplně normální život. Ani v době, kdy ještě bydlela s oběma rodiči a sestrou. Ale po dopravní nehodě, kterou svým způsobem vlastně zavinila, se její život stane ještě větším blázincem, než by ji kdy napadlo…

Ještě donedávna byla Alenka jen obyčejná holka s bláznivou rodinou. Žila v osamoceném domě s matkou, otcem a mladší sestrou Emmou a příšernými, svazujícími pravidly. Alenčin otec byl totiž už od dětství přesvědčený, že v noci vylézají mrtví ze svých hrobů a zabíjí. Že existují příšery. Alenka proto nikdy nemohla jít na rande, do kina, na školní zápas nebo na cokoliv jiného, co by končilo za tmy. V noci se celá rodina zamykala v domě a otec obcházel okna s puškou. Jeho starší dcera mu nikdy nevěřila. Vždycky si myslela, že je jen paranoidní blázen, takže když její sestřička Emma plakala a opravdu moc chtěla jít na školní recitál, kde měla vystupovat, Alenka použila všechny dostupné páky, aby své rodiče přesvědčila udělat ten večer výjimku.

Návrat z recitálu se však rozhodně nevydařil tak, jak měl. Jízda přes tolik obávaný hřbitov se za tmy zvrtla a Bellovi havarovali. A než se Alenka stihla vzpamatovat, přišla o všechny tři nejbližší příbuzné najednou. A viděla živé mrtvé, jak si pochutnávají na mase jejích rodičů. Otec měl totiž celou dobu pravdu. Monstra existují… Po ztrátě rodiny se Alenka stěhuje ke svým prarodičům a přechází do nové školy. A čeká na ni opravdu šílená jízda životem. Ve škole velmi rychle padne do oka Coleovi Hollandovi, idolu všech dívčích srdcí a vůdci chlapecké party, která nedělá nic jiného než problémy. Alenka se od něj plánuje držet pokud možno co nejdál, ale poté, co se pustí do boje s nemrtvými, kterými se za noci hemží jakýkoliv hřbitov, se mu bude muset naučit věřit. Jenže může mu věřit?

Přeju si, abych mohla vrátit čas a spoustu věcí udělat jinak. Řekla bych své sestře ne. Nikdy bych neprosila svou matku, aby promluvila s mým otcem. Zakázala bych si plakat. Zavřela bych si ústa na zámek a spolkla bych všechna nenávistná slova. A kromě toho bych svou sestru, svou mámu i svého tátu ještě naposledy objala. A řekla jim, že je mám ráda.
Přeju si… jo, moc si to přeju. (str. 9)

Alenka v říši zombií je dalším z mnoha převyprávění Alenky v říši divů. Na rozdíl od jiných však s originálem nemá kromě stejného názvu téměř nic společného. Autorka sice použila některé scény z původní Alenky, ale změnila je natolik a proletěla jimi tak rychle, že si u většiny z nich čtenáři ani neuvědomí, že šlo o situaci, která by jim měla být povědomá. Spíše se zdá, že Gena Showalter stvořila úplně nový příběh a hlavní hrdinku pojmenovala Alenka jen jako marketingový tah. Říše divů třeba v knize chybí úplně a čtenáři po celou dobu zůstanou jen ve skutečném světě, ve kterém Alenka bojuje se zombiemi.

Navzdory akci a nebezpečí, které s sebou přítomné zombie přináší, však kniha mnohem víc připomíná Muzikál ze střední. Autorka zcela ignorovala potenciál, který jí příběh nabídl, a víc než na cokoliv jiného se soustředila na intriky a těžkosti střední školy. Alenka se tak mnohem častěji věnuje problémům, které jí přináší nepřátelští spolužáci, a komplikacím s kluky než zombiím zabíjejícím lidi.

Kniha se tak hodí hlavně pro mladé čtenářky kolem čtrnácti let, které si příběh s největší pravděpodobností užijí díky tomu, že má autorka velmi čtivý styl psaní a že jim dá přesně to, o čem dívky v tomhle věku většinou čítají. Starší čtenáři se však musí připravit na to, že je rozhodně žádná další Alenka v říši divů nečeká, protože se zkrátka jedná jen o typický středoškolský dívčí románek, ve kterém navíc pobíhají zombie.

  • Gena Showalter: Alenka v říši zombií
  • Fragment, 2017
  • překlad: Pavla Kubešová
  • obálka: Harlequin Books S. A.
  • 324 stran, 269 Kč (v e-shopu Fantasye již za 242 Kč)
20. srpna 2017, Adéla Kolářová

Alenka v říši zombií

Alenka v říši zombií
Vložit do pytle na zboží  Koupit 269 Kč 242 Kč