Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Magické verze mudlovských pohádek, J. K. Rowlingová: Bajky barda Beedlyho

Rowlingová Joanne K.: Bajky barda Beedleho - nové vydání

Lidský čtenář dobře ví, že k uspávání dětí odmala patří pohádky o princeznách, kletbách, hrdinech a šťastných koncích. Jedny takové mají od pradávna i čarodějové. Avšak místo pohádek jde o bajky plné magie, moudrostí a tvrdých konců. Mezi ty nejznámější čarodějné bajky, které zná každé dítě, patří velmi stará pětice z pera barda Beedlyho, který kdysi dávno napsal velmi jedinečné, pravdivé a nadčasové příběhy nejen o magii. Lidé, neboli mudlové, se těmito bajkami údajně inspirovali a sestavili si svoje vlastní verze, které taktéž předávají svým dětem dodnes.

Každá z bajek v průběhu čtení přináší čtenáři jiný druh poučení s následným vysvětlením. Čaroděj či mudla by si z každé bajky měl odnést především úctu ke kouzlům, respekt, pokoru, moudrost, lidskost, trpělivost a pochopení. Jelikož jde namísto pohádek o bajky, prakticky žádná z nich nekončí typickým happyendem, který známe z mudlovských příběhů. V několika bajkách se vyskytne láska či kombinované manželství mezi člověkem a kouzelníkem, avšak vždy výrazně převyšuje nějaké vyšší poslání celého příběhu.

Všechny bajky jsou psány jednoduše, svižně a čtivě. Po každé z nich následuje promluva Albuse Brumbála, která se mnohdy může zdát delší než samotná bajka. Tehdejší učitel přeměňování do svých dodatků zahrnuje různé střípky z historie čar a kouzel, fantastická zvířata i osobní zkušenosti nejen s magií. Albus Brumbál tvrdí, že jakési verze těchto pěti nejznámějších kouzelnických bajek se vypráví i v obyčejném mudlovském světě. Zda je to pravda, nebo ne, na to si musí po přečtení každý mudla odpovědět sám.

Bajky barda Beedlyho fungují jako samostatná kniha o kouzelnících a obyčejných lidech. Sbírku povídek si klidně může přečíst kdokoliv, kdo nikdy neslyšel o světě Harryho Pottera nebo Bradavicích. Není nějak důležité znát Albuse Brumbála, neboť všechny bajky jsou několik set let staré, a tak v nich nevystupují žádné současné postavy z Harryho generace. Fanouškům Pottera bude jistě nejsympatičtější poslední bajka, která vypráví o tom, jak vznikly relikvie smrti.

Beedlyho sbírku by si měl přečíst naprosto každý, protože ať už má čtenář bujnou fantazii nebo ne, základní poslání jednotlivých bajek pochopí. Kniha je nevšední oddechovkou na jedno odpoledne, která vás zahřeje u srdce. Je vhodná jako dárek pro kohokoliv, kdo se rád zamýšlí nad významy mezi řádky. Milovník světa J. K. Rowlingové si navíc prostřednictvím bajek může připomenout názory slavného a oblíbeného mága Albuse Brumbála nebo rodiny Malfoyových.

  • J. K. Rowlingová: Bajky barda Beedlyho
  • Albatros, 2017
  • překlad: Pavel Medek
  • 144 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
26. června 2017, Kamila Margietová

Bajky barda Beedleho - nové vydání

Bajky barda Beedleho - nové vydání
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč