Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
M. T. Majar uvádí Hot Boys ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

M. T. Majar uvádí Hot Boys, M. T. Majar: Hot Boys

M. T. Majar: Hot Boys

Nová česká autorka ve stáji Fantom Printu? Že ještě netušíte, o koho jde? Tak si značte červeně, jelikož M. T. Majar se svými Hot Boys útočí na Palmknihách na samotného Frantu Kotletu, a to plným právem.

Román Hot Boys původně vznikl pro radost autorky, která ujížděla na fotkách jakéhosi Davida, jenž má prý nádhernější tělo než ten Michelangelův, a pro pobavení čtenářů webu Bez-hranic. Svérázný styl vyprávění byl však natolik neotřelý a strhující, že snad i kdyby M. T. Majar psala o pasáčcích vepřů, nešlo by jej přehlédnout, natož když píše o sexy chlapech. O striptérech z Chicaga. A především o Chrisovi, třicátníkovi, jenž zrovna stojí na životní křižovatce.

Obdivovatelka krásných mužských těl, maminka a ženská každým coulem Tor (to je to „T“ uprostřed jména) vypráví v ich formě příběh samolibého a ješitného Chrise, kterému ženy padají k nohám, a jenž si může vybírat, který kvítek zrovna utrhne. Vedle své nudné práce finančního analytika si po večerech vydělává tancováním v klubu Red Wolf v Chicagu. Peníze potřebuje a pozornost žen si užívá. Čtenář Chrise poznává v okamžiku, kdy je mu třicet dva let a začíná v něm hlodat červíček pochyb. Tento džob přece nemůže dělat věčně, vlastně po něm nikdy ani netoužil, přišlo to tak nějak omylem pod tlakem šéfa Rogera a jeho ženy Marnie. Podvědomě se za svůj koníček stydí, neřekl o něm nikomu v práci ani rodině. Když Chris po jednom večerním vystoupení potká nesmělou, uzavřenou, navenek chladnou fotografku Taru, zdá se to jako zásah shůry. Tara má s hezouny špatné zkušenosti, Chrisem pohrdá a odolává jeho flirtování, přestože ji přitahuje, což by ovšem za nic na světě nepřiznala. Čím víc se mu však Tara vyhýbá, tím víc Chrise přitahuje, odmítnutí ženy tenhle sebevědomý striptér ještě nezažil, Tara se pro něj stává výzvou. Chris je sám zmatený ze svých pocitů, a to je teprve začátek.

„Měl bych mít na triku spíš „Old Man“ než „Hot Boys“, nemyslíš?“ „Nemel nesmysly. Jsi nejstarší, ale pořád máš nejhezčího ptáka.“ „Říká Marnie?“ „Tak hele, na to pozor. Jedinej, kterýho moje žena obdivuje, je ten můj.“ „Ty seš fakt vůl, Rogere.“ „Možná jsem vůl, ale dobře platím. Tak nemudruj a padej se umejt. Dámy čekají.“ (str. 8)

Romantický příběh prince a popelky není na první pohled extra originální. Autorka však přidala téměř akční zápletku (jež mohla být komplikovanější a delší) a vykreslila postavy natolik živě, uvěřitelně a sympaticky, že se i v relativně krátkém příběhu dostanou čtenáři pod kůži a chtěl by o nich číst dál a ještě a ještě.

M. T. Majar se nevyhýbá ani erotickým scénám, ovšem to nejpůsobivější na celém díle jsou jazykové prostředky autorky, a to přitom nemám obecnou češtinu, slang a samoúčelnou vulgaritu v literatuře příliš v oblibě. Ke Chrisovi a prostředí, v němž se pohybuje, to však sedne jako p… pozadí na hrnec. Tor tím vypálila Chrisovi punc na tělo a vlastně tak i svému psaní. Obohatila vyprávění řadou neomšelých přirovnání, dvojsmyslů a eufemismů, až si čtenář říká, kam na ně chodí. Že by do Chicaga? Krásy větrného města autorka popisuje nádherně, v případě Parku Millennium až lákavě.

Co se úplně nepovedlo, ale u prvotiny snad můžeme přimhouřit očko? Kontinuitu vyprávění narušují vsuvky v er formě – jednak mi přišlo, že ani nebyly nutné pro pochopení zápletky, druhak mohly být alespoň odděleny jako samostatné kapitoly, případně část z Tařiny minulosti i jako prolog. U obou hlavních hrdinů postrádám vedle sexu něco, co je spojuje, jednoduše nevěřím, že na jednom pilíři udrží jejich vztah dlouho – on sice pro potřeby příběhu nemusí, ale u romance bych potřebovala jako čtenář víc přesvědčit, že pro hrdiny platí „happily ever after“, že jim lásku nenaruší Chrisova výbušná povaha, promiskuita nebo cokoli dalšího.

Chytlavý a neskutečně čtivý romantický erotický příběh je povedeným představením autorky, která už pracuje na další knize, tentokrát z žánru současné městské fantasy, což je zároveň odpověď pro ty, co bádali, proč knihu M. T. Majar vydává nakladatelství Fantom Print. Snad se dalšího dílka dočkáme ještě letos. Doufám. Věřím. Už aby to bylo!

P. S. Kam se na Hot Boys hrabe Magic Channing!

  • M. T. Majar: Hot Boys
  • FANTOM Print, 2012
  • obálka: Coca/Fotky&Foto
  • 288 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
23. července 2012, Renata Heitelová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Hot Boys

Hot Boys
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 174 Kč