Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Běžná otevírací doba, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Otevírací doba 13:00 - 18:00, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Matrix Ostrava: Běžná otevírací doba, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Objednávky nadále odchází, mohou ale nabrat několikadenní zpoždění. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Likario, Vladimír Šlechta

Šlechta Vladimír: Likarijská trilogie 2 - Likario

Cestujete do bažin Orcigardu? Potřebujete zásoby, vybavení nebo radu?
Sháníte ochranku pro vaši karavanu? Nechcete chcípnout někde vzadu?
Hledáte artefakty či odpočinek? Tak navštivte Likario, goblinní město, kde seženete vše potřebné od mezků až po věštbu, jestli Vaše cesta bude úspěšná. Že nevíte, co je to Likario? Tak to si budete muset přečíst tuto knihu.

Hned na první pohled upoutá obálka, obrázek upíra a polonahé dívky zaujme asi každého. Pamětníkům možná vyvolá nostalgickou vzpomínku na první knihu z Krvavého Pohraničí. Vazba a styl knihy je stejný jako u předchozího dílu – Nejlepší den pro umírání. a tak se bude v  knihovničce pěkně vyjímat vedle dalších z tohoto cyklu. Nakladatelství Brokilon se zase vytáhlo.

Po otevření vás uvítá další mapa z Krvavého poh­raničí. Jak napovídá název, je to mapa s popiskem samotného města Likaria. Ocení ji každý čtenář, ať už pro představu samotného gobliního městečka a nebo jako pomůcku pro hraní RPG ve světě Pohraničí použil i v dračím doupěti a shromažduji veškeré mapy. Na konci knihy zase je, jak již je zvykem, autorova poznámka o díle, dílech budoucích a jeho plánech. Dozvíte se, co se očekává v tomto cyklu, ale i o jeho Oggerdovském světě.

Díl volně navazuje na předchozí, stejně jak je mistrovým zvykem se vše postupně krásně proplétá a známé postavy se potkávají a doplňují prázdná místa v čase i prostoru i nakousnuté příběhy.

Likario, je o malém městečku založeném temným mágem Alarichem Turainem. Proč? To se samozřejmě dozvíte v této knize. Mnozí mohou namítat, že to bylo, aby měl jistou základnu, kde se budou zdržovat goblini a pracovat pro něho. Výspu, kde bude získávat informace o nepřátelích nebo místo, kde se budou dělat falešné pterrské artefakty. Přečtěte si a uvidíte, že za tím stálo i něco jiného.

Celý děj se odehrává v Likariu mladém, nedávno založeném. Sledujeme půlelfa Thompsona a jeho „rodinu“. Thompson je bývalý učitel z Thonnieriky, ze které ho vyhnal pogrom na nelidské bytosti. Na útěku mu společnost dělá jeho partnerka Richarda, dědeček Skjúwink, syn Čolek a věčně sexuchtivá Arrieta. Mezi jinými se knihou mihne i můj oblíbenec, Turainův pes, Stín ve tváři. le mě po dědečkovi nejšílenější postavička této ságy.

Na začátku příběhu, kdy je Likario městem s několika usedlostmi a sem tam nějakou chýši, když do něj přijde jistý infant Wolferin. Ten se po pár desetiletích vrací zpět s ambiciozním plánem na ovládnutí města.

Mezi dalšími známými postavami je tu i kouzelník, který nesvedl zakouzlit ohnivou kouli, a proto vymyslel výbušniny – Ronard, který chce zorganizovat výpravu do pterrské ruiny a jako doprovod najme Thompsona a jeho komando. Nejsou z toho moc nadšení, ale vidina zisku, za který by si mohli delší čas odpočinout je přiměje souhlasit.
To by ale nebyl Thompson, kdyby z toho nechtěl vytěžit více než by dostal po rozdělení kořisti. Vymluví se Ronardovi, že on a dědeček musejí provést starobylý elfí rituál Lugnawydd a že karavanu doprovodí zbytek komanda. On a dědeček se pak připojí později. Aby ukrátil čas, toulá se po městě a nakonec se dovídá, že přechytračil sám sebe a na jeho družku a zbytek komanda si chtějí počkat lovci otrokyň z Hengerone. Proto se i bez dědečka vydává na zoufalou cestu je zachránit.

Do příběhu se zapojují i dva mladí elfové Hiwiareé a Fenwyar, kteří se snaží vystopovat jistý přízrak, který oživí jednoho z mrtvých lovců otrokyň ,a který také míří do Likaria.

Jak se říká, všechny cesty vedou do Likaria a osudy našich hrdinů se všelijak navzájem propletou a zamotají. Postupně se malá výprava dvou mladých elfů za dobrodružstvím stává pomstou za smrt jednoho z nich, a ani Thompsonův odpočinek nemá dlouhého trvání, když je postaven před rozhodnutí opustit Likario nebo bojovat proti hrozivému nepříteli, který se spojil s jeho přítelem.

V průběhu knihy se dozvídáme něco nového o mnoha známých postavách – Alarichovi, Ronardovi, ale i o dědečkovi Skjúwinkovi. Což je přímo dokonalá motivace k přečtení pro fanoušky cyklu.

Likario skvěle zapadne do série o Krvavém pohraničí, přičemž kvalita si drží už léty prověřený standard.
Je až neuvěřitelné, jak se všechny příběhy krásně doplňují a utváří nám celkový pohled na tento kousek země a jeho obyvatele. Čím více toho o pohraničí přečtete, tím více vás pohltí. A tak nezbývá než doporučit tento román všem milovníkům „zálesácké“ fantasy a věrným čtenářům Vladimíra Šlechty.

  • Vladimír Šlechta: Likario
  • Brokilon 2011
  • obal: Mišo Ivan
  • 320 stran / 248 Kč
30. března 2011, Jan Kundera

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Likarijská trilogie 2 - Likario

Likarijská trilogie 2 - Likario
Vložit do pytle na zboží  Koupit 248 Kč 223 Kč