Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v období 2.1. - 15.2. je pražské knihkupectví Fantasya zavřeno z důvodu rekonstrukce prodejny. Osobní odběry na prodejně tedy v tomto období nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Kříženka upíra a vlkodlačky si během stíhání dvou sériových vrahů užije i Nejtemnější polibek, Keri Arthur: Nejtemnější polibek (Strážkyně Riley Jensonová 6)

Arthur Keri: Strážkyně Riley Jensonová 6 - Nejtemnější polibek

Riley se vzpamatovává z krachu posledního vztahu a netouží po nové známosti. Maximálně tak na sex. Jenom to (kvůli šéfovi) nesmí být žádný z rajcovních kolegů. Naštěstí se ublížené Strážkyni nabízí jeden sexy dáreček v podobě bývalého striptéra. Žádá ji o pomoc s nalezením pohřešovaného kamaráda. Policie se v hledání oběti krapet divočejší erotiky zrovna nepřetrhne. Byla by to fajn oddechovka, kdyby se zároveň nemusela vrhnout na další ofiko případ.

Oblíbený cyklus lechtivějších vyprávění v žánru paranormální romance, nazvaný podle jeho ústřední hrdinky Strážkyně Riley Jensonová, nabízí svým ctitelům (opět patrně spíše ctitelkám) pobavení i žhavé chvilky již v šestém svazku. Také v našich zeměpisných šířkách i délkách se fanoušci poloviční upírky a vlkodlačky Riley, jejího dvojčete Rhoana nebo upířího ex Quinna či věrného milujícího Liandera dočkali nového příběhu série lákavě pojmenovaném Nejtemnější polibek.

Zručná a nápaditá autorka z opačné polokoule, Keri Arthurová, v pokračování příběhů rozpustilých zabijáckých dvojčat (co nakopají záporákum s přehledem nejen sedací partie a ještě si při tom užijí zábavu) čtenáře opět láká do nebezpečné, avšak rozhodně sexy reality. V ní se s paranormálními kriminálníky musejí vypořádat zaměstnanci Direktoria v čele s dhampirskými sourozenci a jejich více nebo méně sympatickými kolegy. Ale upřímně, nakonec to stejně pokaždé odnese hlavně Riley!

Keri Arthur v pěti bodech

  1. Autorka fantasy, hororových i romantických knih z australského Melbourne se literární tvorbě věnuje již od svých dvanácti.
  2. Dosud napsala přes třicet románů, které byly oceněny řadou žánrových cen.
  3. Na kontě má série The Outcast, Souls of Fire, Dark Angels, Myth and Magic, The Spook Squad, The Damask Circle či Strážkyně Riley Jenson (knihy Volání úplňku, Polibek hříchu, Smyslné zlo, Nebezpečné hry, V náruči temnoty a Nejtemnější polibek vyšly česky, další zatím v angličtině – Deadly Desire, Bound To Shadows či Moon Sworn) a jiné, samostatné romány i antologie.
  4. Kromě psaní ráda peče a vaří, což ji částečně i živí, oblíbila si i TV seriály (Akta X nebo Buffy).
  5. Je vdaná, má dceru, psa a zarostlou zahradu.

Nevěra může stát duši, život nebo postavení – i když je někoho jiného

Strážkyně Riley Jensonová nemá ani chvilku pro sebe. Nestačí, že se snaží přijít na kloub nové měňavecké dovednosti seč jí bolest dovolí. Není dost na tom, že se trápí rozchodem s milovaným Kellenem. Podrážděný upíří šéf ji ke všemu nutí vrhnout se na další zapeklitý případ. Obětí vraždy je totiž známý politik bojující za práva kožoměnců, navíc dhampirka (krom všeho děsivého a krvavého) na místě činu postrádala byť jen závan duše mrtvého.

Jenomže ani to není všechno. Na Direktoriu se po ní vyptával někdejší tanečník Ben Wilson. Chce vypomoct při hledání kolegy s poněkud netradičním přístupem k sexu. Nelibuje si jen v riskantních technikách, ale i ve smrtících partnerech. Naštěstí se Riley může obrátit na švihlého vražedného brášku Rhoana, ale také na atraktivní kolegy (hřebce Kadea s vlastním harémem nebo vlčka Colea vzdorujícího prořízlým ústům i jehlovým podpatkům) a do hry se vrací i sexy expřítel Quinn. Je čím dál jasnější, že všechny čeká pořádně krvavá sranda. Až je možná přejde smích…

Vypadá to, že i ze dna se kříženka může propadnout ještě hloub

Osud zjevně není Strážkyni Riley aktuálně příliš nakloněn. Zatímco se pokouší vylízat z ošklivého rozchodu s mužem, jehož považovala za životního partnera, spadne jí do klína dvojice ošemetných případů. Téměř současně musí začít s hledáním sériové(ho) vra(žedkyně)ha, co si bere na mušku (nebo spíše do drápů nebo zubů) prominentní a (nejspíš také) promiskuitní muže s jejich „zlatými“ děvčaty i někoho, kdo jde po kamarádech jednoho z kožoměnčiných přitažlivých známých.

Ke vší dhampirčině bídě je však možné alespoň na vyšetřování zmizení Benova kolegy nahlížet jako na příležitost. Strážkyně sice nemá pomýšlení na cokoli kromě nezbytného sexu při měsíční horečce, ale Stín Ben je zatraceně lákavé sousto. Možná by se časem mohl změnit i v něco jiného, než je přítel. Koneckonců, má dost zkušeností s bolestnou ztrátou a zájem snad ještě vážnější, než jsou zjevné sexuální nabídky jejího parťáka nebo potlačovaná touha kriminalisty Direktoria.

Zanedlouho se oba případy ještě více komplikují, a dokonce i Riley s mnoha nezvyklými schopnostmi (které leckdy překvapují i ji) by na vyšetřování nemusela stačit. Šťastnou náhodou se ale znovu setkává s bývalým milencem a velkou láskou, upírem Quinnem. Proti spolupráci s kožoměnkou by asi neprotestoval (což se Strážkyni dost hodí), navíc ani jejich vzájemná přitažlivost odloučením neztratila cokoli ze své výbušnosti. Otázkou je, zda to bude k něčemu a jestli to bude stačit.

Stará láska by nemusela zrezavět, pokud nezasáhne smrt

Po trochu delší odmlce se fanoušci Keri Arthurové (zejména jejího svižného cyklu Strážkyně Riley Jensonová) konečně dočkali nového vyprávění o kožoměnčiných pikantních a smrtících dobrodružstvích. Autorka své ctitele potěšila další náručí kriminálního vyšetřování, krvavých detailů, smrtící magie i eroticky laděných okamžiků. Tedy prakticky asi vším, na co si v jejích akčních příbězích čtenáři již zvykli a na co se těšili.

Jako pokaždé, i tentokrát jim Keri Arthurová připravila nápadité zápletky, odehrávající se v dobře známém a oblíbeném prostředí, v nichž figurují stejně populární bojovníci na straně dobra (jež čekají dost nepříjemná překvapení a zkoušky trpělivosti, výdrže i loajality). Milovníci nebezpečných duelů jistě uvítají také jejich nezbytné soupeře z temné strany i postavy zastupující šedou zónu, které většinou hrají sami na sebe, ale pro vyprávění jsou nadmíru důležité.

Fanoušci realit klasické urban fantasy si znovu vychutnají tajemné útoky paranormálů v australských ulicích na jiné nelidské i zcela člověčí postavy, seznámí se s úplně novými (možná i poměrně nečekanými) nadpřirozenými bytostmi, nahlédnou i za oponu ukrývající podrobnosti z kriminalistických metod Direktoria a budou svědky eskalace již rozehraných vztahových peripetií Riley i lehkomyslnějšího Rhoana. Oba si konečně budou muset zvolit, jakým směrem se vydají.

Čtenáři si prostě užijí další knihu plnou nebezpečí, vroubenou akčními, dramatickými i napínavými scénami, zábavným flirtováním a přátelským nebo sourozeneckým laškováním, sarkasmem i sympatickým humorem. Nejtemnější polibek potěší zejména ctitele osobitých a samostatných hrdinek, které jsou statečné, inteligentní, loajální a milující, ale ocení i pomocnou ruku. A protože je Riley právě takovou hrdinkou, po právu si získala již nespočet fanoušků za mořem i u nás.

  • Keri Arthur: Nejtemnější polibek (Strážkyně Riley Jensonová 6)
  • Fantom Print, 2018
  • překlad: Petra Kubašková
  • obálka: Larry Rostant
  • 288 stran, 319 Kč (v e-shopu Fantasye již za 223 Kč)
9. srpna 2018, Olga Buriánková

Strážkyně Riley Jensonová 6 - Nejtemnější polibek

Strážkyně Riley Jensonová 6 - Nejtemnější polibek
Vložit do pytle na zboží  Koupit 319 Kč 223 Kč