Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Krev a med – zatratí Lou svou rodinu?, Shelby Mahurin: Krev a med (Holubice a had 02)

Mahurinová Shelby: Holubice a had 02: Krev a med

Lou jen tak tak unikla hrobníkovi z lopaty. Přežila svou vlastní smrt a teď se musí skrývat jako vyvrhel. Její krev má vykoupit hříchy její rodové linie, zachránit zbylé čarodějnice před zhoubou a darovat její matce nadvládu nad lidstvem. Nicméně stojí tohle sebeobětování za to, opravdu je třeba, aby její život ze dne na den vyhasl, či je jen figurkou v mnohem větší partii? Kdo je spojenec, komu může věřit a kdo jí naopak pro moc klidně zatratí? Šachmat, hra již začala.

Reid byl kdysi lovcem čarodějnic a měl za úkol ty prolhané stvůry sprovodit z povrchu zemského. Jeho osud byl předurčen dávno předtím, než se narodil. Jenže snadná cesta často nebývá tou, po které bychom měli kráčet. Mladík nyní zjišťuje, že ne všechno je takové, jak se na první dobrou jeví. On sám totiž oplývá magickými schopnostmi, a sám se tak stal tou stvůrou, kterou měl za úkol zabíjet. Jsou kouzla a čáry skutečně nebezpečnou zbraní, anebo jde jen o nepravdivé fámy?

Krev a med představuje druhý díl trilogie z pera Shelby Mahurin. Po veleúspěšném počátku série se rozhodla původně zamýšlenou duologii rozšířit o další svazek. Otázkou zůstává, zda bylo toto rozhodnutí moudré, či nikoli. Nenechte se zmást, i v tomto případě jde o velice čtivý počin, stránky v něm ubíhají rychlostí blesku a poměrně nahuštěné písmo jen přidává na jeho objemu. Také obálka čtenáře na první pohled upoutá a může se směle rovnat svému předchůdci, díky své lákavému a originálnímu vzhledu. I přes tyto zjevné plusy však Krvi a medu něco chybí, možná nějaká ta jiskra.

Holubice a had bylo po všech směrech dosti vyvážené čtivo, kterému nechyběla dávka dramatičnosti, akce a dobře promyšlené magie. Fantasy prvky vykreslila autorka opravdu na výbornou a k tomu navrch přidala i zdařilý romantický vztah mezi pilotními protagonisty. Opravdu to mezi nimi jiskřilo, ale s dávkou realističnosti v podobě občasných problémů, s nimiž se museli popasovat.

Shelby Mahurin v pěti bodech

  1. Vyrůstala na malé farmě v Indianě.
  2. Již od mala měla bujnou představivost, kterou teď vlévá do žil svým knihám.
  3. Pokud zrovna nepíše, pročítá Twitter a sleduje seriál Kancl.
  4. Pořád žije poblíž svého rodiště se svým manželem, polodivokými batolaty, psem a kočkou.
  5. Trilogie Holubice a had je její prvotinou.

Pokračování žel bohu tyto grády postrádá, dějová linie se točí kolem jednotýdenních událostí, které se místy vlečou jako turecký med. Spisovatelka na vás od první stránky vyvrhne obrovské množství nejrůznějších charakterů, jež přichází na scénu, aby z ní zase po pár stránkách beze stopy zmizely. Takže v jednu chvíli vůbec netušíte kdo je kdo, jaké jsou jejich úmysly a na které straně barikády stojí. Taky ústřední dvojice nemá na růžích ustláno, neustále mezi sebou řeší nějaké názorové neshody a čtenář po pár stránkách o jejich „hate to love“ vztah ztratí zájem.

Rozhodně se nejedná o špatnou knihu, která by úplně postrádala potenciál či náboj. Nicméně po výborné, až velmi nadprůměrné prvotině jde v tomto případě o lehké zklamání. Jedná se totiž o přesnou ukázku povedené, lehce nadprůměrné knížky, která neurazí, ale zároveň ani nijak výrazně nenadchne. Ovšem zakončení dává najevo, že Shelby Mahurin má v rukávu pěknou řádku es, se kterými se vytasí až v samotném závěru. Pokračování tedy patrně bude stát za to a zřejmě se vrátí ke kořenům, které tak nadchly čtenáře předchozího počinu.

  • Shelby Mahurin: Krev a med (Holubice a had 02)
  • CooBoo, 2021
  • Překlad: Petra Badalec
  • 464 stran, 399 Kč
23. září 2021, Anastasja Višťalová

Holubice a had 02: Krev a med

Holubice a had 02: Krev a med
  399 Kč