Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Když se Sherlock Holmese převleče do kabátu mangy, Steven Moffat, Mark Gatiss: Sherlock 02 – Slepý bankéř

Moffat Steven, Gatiss Mark: Sherlock 02: Slepý bankéř

Sherlock Holmes jako manga? Čtený odzadu dopředu a zprava doleva a s černobílými ilustracemi? Inu, proč ne. Tato manga se inspirovala stejnojmenným seriálem a stojí to za to.

Sherlock Holmes je přesně takový, jak ho známe z knižní předlohy. Chytrý, arogantní, člověk bez skrupulí, který řeší případ a je mu jedno, co ho to stojí. Jediný, kdo s ním dokáže jakž takž vyjít, je John Watson. Právě tihle dva tvoří zvláštní pár detektivů, kteří spojenými silami dokáží vyřešit zdánlivě neřešitelné případy, a tak je tomu i tentokrát.

Co má společného banka, šifry a mrtvoly? No přeci nový případ pro našeho detektiva. Slepý bankéř se dělí do šesti kapitol. Každá je nějak zakončená a navazují na sebe. Kdo zná seriál, tak má výhodu. Slepý bankéř se zaměřuje, jak na ty, kteří Sherlocka Holmese znají jak svoje boty, tak i ty, již se s ním setkávají poprvé. Buď vás tato manga nadchne anebo odradí. Není nic mezitím. Co zaručeně zabaví, jsou panely, kde se vyjma ilustrace objevují jen citoslovce ve stylu VRZ, KLONK, SKOK, CHŇAP…

Jistý nezvyk pro neznalce seriálové předlohy může představovat skutečnost, že tento Sherlock se odehrává v současnosti, takže naši dva detektivové mají k ruce všechny technické vymoženosti, a příběh tím pádem dostává jiný rozměr.

Z hlediska ilustrace vévodí fascinující záběry na oči, a to především u Sherlocka Holmese, jehož pohled působí doslova hypnotizujícím dojmem, jako kdyby hleděl přímo na vás. Jay (japonský kreslíř) zvládl atmosféru naprosto perfektně a donutí vás svými ilustracemi u mangy sedět, dokud ji nedočtete.

Můžou existovat jisté obavy, jak známý příběh o Sherlocku Holmesovi dopadne poté, co ho převedou do mangy. Ale i tento počin vás přesvědčí o tom, že rozhodně je o dobrý nápad. Pokud milujete Sherlocka Holmese a znáte všechny možné i nemožné podoby jeho ztvárnění, ať už se jedná o knihy, filmy či seriály, tak právě tato manga je tou správnou třešničkou na dortu, která pobaví a potěší.

31. prosince 2019, Michaela Voláková

Sherlock 02: Slepý bankéř

Sherlock 02: Slepý bankéř
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč