Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Kam Ruby dožene její ohnivá krev?, Elly Blakeová: Ohnivá krev (Ledová krev 2)

Blakeová Elly: Ledová krev 02 - Ohnivá krev

Ruby zničila společně s novým králem Arcusem ledový trůn. Jenže zlý Minax, který v trůnu byl a ovládal předchozího krále, unikl a začal pustošit celou zemi. Situace na ledovém dvoře je stále vyhrocená a víc nepřátel než nový ledový král má jedině sama Ruby. Zastavit staletý spor mezi zemí ledu a ohně se zdá byt téměř nemožné. Prvním krokem však může byt zničení Minaxe. Jenže všechny odkazy vedou k jediné knize, která je v držení ohnivého lidu. A tak Ruby opouští ledového krále a vydá se přes moře k ohnivým ostrovům v doprovodu tajemného cizince.

Příběh o tom, jak bojovala o život a zabila ledového krále, se dostal až sem. Přesto ještě musí před královnou, jež je téměř stejně krutá, jako byl ledový král, prokázat svou věrnost ohnivým a získat si její důvěru, aby měla čas na zjištění, kde je ukryta kniha. To bude nakonec těžší, než čekala, neboť musí splnit tři zkoušky a stát se ohnivým mistrem. Na těchto zkouškách nezávisí jen její život, ale i život Kaie a bezpočtu dalších osob.

Ohnivý trůn z lávy byl prý zničen a Ruby si uvědomuje, že její plán závisí až na příliš mnoha ale. Chce využít tuto příležitost k tomu, aby poznala svůj původ a naučila se ovládat svou moc. Kai, ohnivý šlechtic, se stane jejím učitelem a přítelem. Brzy však pochopí, že je víc než jen přítel, ale v srdci má stále i Arcuse, a tak ji kromě boje o osud celého světa čeká ještě jeden boj. Musí se rozhodnout, kdo bude po jejím boku.

Elly Blakeová v pěti bodech

  1. Narodila se ve Windsoru v Kanadě, kde žije doteď.
  2. Vlastní sibiřské husky.
  3. Má ráda pohádky, staré domy a sovy.
  4. Po získání bakalářského titulu v anglické literatuře pracovala v různých zaměstnáních – například jako projektová manažerka, grafička, reportérka pro místní časopis nebo asistentka v knihovně.
  5. Nyní se věnuje už jen psaní fantasy literatury.

Příběh navazuje na předchozí díl a kniha má od začátku až do konce spád. Jedním z důvodů je i změna místa děje. Ohniví své emoce dávají najevo a je pro ně přirozené se smát či brečet, proto jsou pro čtenáře mnohem uvěřitelnější a lépe se s nimi dá ztotožnit. Všechny hlavní postavy se dále vyvíjí, a to především Ruby, z jejíhož pohledu je příběh vyprávěn stejně, jako tomu bylo v prvním díle.

Novou hlavní postavou je Kai, ohnivý šlechtic, který se do Ruby zamiluje. Již v prvním díle Elly Blakeová vytvořila milostný trojúhelník s Ruby, Arcusem a králem Malakem, ten ovšem nefungoval příliš dobře. Kai se svou ohnivou povahou představuje opak ledového krále a do děje přináší mnoho zvratů. Pro svůj uličnický vzhled a dobře mířené vtipné poznámky a narážky si jistě najde mnoho příznivců a stane se pro Arcuse a Ruby opravdovou výzvou.

Postavy jsou promyšlenější a složitější, než tomu bylo v předchozím díle. Jednoduché dělení na dobré a zlé zde již neplatí. Je tu více humoru, romantiky a hlavně akce. Druhé pokračování jistě v mnoha ohledech předčilo předchozí díl a doufejme, že si stejnou laťku udrží i závěr této trilogie.

  • Elly Blakeová: Ohnivá krev (Ledová krev 2)
  • CooBoo, 2018
  • Překlad: Tereza Frantová
  • 368 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
5. října, Ivana Scholzová

Ledová krev 02 - Ohnivá krev

Ledová krev 02 - Ohnivá krev
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč