Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Jsou mladí, neodolatelní a udělají pro dívky všechno. Ale pozor, líbání zakázáno!, Nači Júki: Líbání zakázáno, volume 1 a 2

Júki Nači: Líbání zakázáno 01

Neuvěřitelně sladká shoujo manga plná povznesené romantiky a zakázané lásky. Jednoduchý příběh o dívce, jejíž zdánlivou zatvrzelost není možné ničím obměkčit. Ale jenom do té doby, než potká krále kavalírů.

Mako Anzai je patnáct let a právě se s rodiči přestěhovala do Tokia. Kde, jak doufá, nastoupí na úžasnou střední školu a bude si moci plnými doušky užívat studentský život a všechno ostatní, co jí může, nejen škola nabídnout. Zároveň také doufá, že konečně potká svou vysněnou lásku, někoho, kdo by ji upřímně ze srdce miloval a bral takovou, jaká je i s jejími chybami. Ale až později zjistí, že to, co si představovala, se ani zdaleka nepřibližuje skutečnosti.

Prestižní tokijská střední škola Eišú je jednou ze škol, o které je v Tokiu největší zájem. Ale jakmile se Mako dostaví na zahájení školního roku, zjistí, proč je o školu takový zájem, a to převážně u dívek. Eišú je dívčí škola, v níž jsou chlapci pro dívky tak trochu zakázaným ovocem. S výjimkou jedné třídy. Třídy, která se příhodně nazývá Klub kavalírů a je složená výhradně z nejkrásnějších tokijských chlapců, kteří mají za úkol jediné: dát dívkám vše, co si jenom budou přát. Krásná slova, neodolatelné pohledy, kterým podlehne každá z nich.

Ze začátku se Mako hnusí, jak všichni kavalíři dívky jenom obelhávají. Jak jim schválně pletou hlavy. Avšak kavalíři mají svá přísná pravidla, která říkají, že dívky mají být v jejich společnosti šťastné a spokojené. Ale jestliže kteroukoli z nich políbí, následuje trest přísný stejně jako samo pravidlo o zákazu líbání.

Nači Júki v pěti bodech

 1. Nači Júki je autorčin pseudonym.
 2. Sama o sobě říká, že má sklony přibrat z léta na zimu 5 až 10 kg.
 3. Je to velká milovnice fretek, sama má doma čtyři (Obřík, Bebi, Ví a Tanu).
 4. Má ráda všechny barvy kromě žluté a modré.
 5. Oba díly Líbání zakázáno jsou její první mangy.

Júki Nači: Líbání zakázáno 02
I přesto, že by se mohlo zdát, že příběh pojednává o vážném tématu týkajícím se lásky, autorka této romantické mangy však používala při psaní jiný metr. Všechny problémy, které by v klasickém románu autoři častokrát zbytečně zdramatizovali, Nači Júki naopak zjednodušila. Někdy bylo té jednoduchosti možná až příliš. Manga se tak chvílemi jeví poněkud infantilní a směšná. Na druhou stranu by byla lež říct, že se jí nepovedlo využít svůj smysl pro humor. Některé části mangy jsou tak výstižně a vtipně popsané, respektive nakreslené, že i přesto, že obyčejná bublinka na vyjádření totožné situace by komukoli jinému nestačila, v provedení od Júki to často končí ve slušném záchvatu smíchu.

Postavy mangy Líbání zakázáno jsou nekomplikované a hodně si navzájem podobné, přesto se dokážou jedna od druhé originálně odlišit. Na začátku se Mako, jakožto hlavní hrdinka celého příběhu, sice odlišovala od ostatních dívek, a svým způsobem je jiná stále, i díky tomu, že budí dojem copatého trdýlka. Postupem času ale i ona získává podobné rysy, které nesou její vrstevnice ze školy.

Trable s láskou, jenž trápí nejen Mako v Líbání zakázáno, ale i každou jinou dospívající dívku v kombinaci s vtipným textovým základem a překrásnými kresbami postav i doplňujících detailů prostředí, dávají vznik manze, která je jako šitá k horkým, letním dnům a prázdninovým dobrodružstvím.

 • Nači Júki: Líbání zakázáno
 • Zoner Press, 2012
 • překlad: Jan Horgoš, Barbora Klabačková
 • obálka: Nači Júki
 • volume 1: 184 stran, 169 Kč (v e-shopu Fantasye již za 152 Kč)
 • volume 2: 184 stran, 170 Kč (v e-shopu Fantasye již za 153 Kč)
17. srpna 2013, Patricie Kouřilová

Diskuze k článku

Monty
Monty - 21. 03. 2014 10:08

Když už tu máte uvedeného překladatele, možná byste se mohli zmínit, že každý díl překládal někdo jiný.
Re: Monty
Jan Nohovec - 22. 03. 2014 10:06

Děkujeme za připomínku, fakt jsme opravili.
:(
Yui - 22. 05. 2016 18:01

Našla jsem jen 3. díl mangy. Hledám ji už asi půl roku! Nevíte kde by ji neměli vyprodanou? PS: Prosila bych pouze e-shopy :)

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).