Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Jedenáctý Bleach zaručuje akci od začátku až do samotného konce, Tite Kubo: Bleach 11 - A Star and a Stray Dog

Kubo Tite: Bleach 11

Bleach 11 je již od ledna na pultech knihkupectví, takže je nejvyšší čas si ho pořídit. Není totiž nic lepšího, než strávit chvíli ve společnosti správně ulítlých zachránců, kteří nejen že se dostávají do trapných (a tím pádem tedy komických) situací, ale také do pěkného průšvihu.

Ičigo a všichni jeho přátelé se jakž takž v pořádku dostali do Soul Society. Teď pouze stačí, když se dostanou přes spoustu nepřátel a Rukia bude volná. To se však lehce řekne, ale o něco hůře provede. Zvlášť když se hrdinové rozdělí do několika skupinek a bojují o svou holou kůži, to se pak myslí na zachraňování jen těžce.

Orihime a Urjú se musí vypořádat se sběračem duší, který už jen svým vzezřením vypadá na pěkně tvrdého týpka. Gandžu se po svém vyhraném souboji čistě náhodou setkává s Ičigem, který má za sebou bitku z minulého dílu. A Chad kosí sběrače jako na běžícím pásu. Co se ale stane, když se Ičigovi do cesty postaví Rukiin dávný přítel – Rendži Abarai?

Zběsilá jízda, která nebere konce

Jedenáctý Bleach, který nyní startuje druhou desítku, nabízí čtenáři – co se týče akce – dosud to nejlepší z této kultovní manga série. Je prošpikovaný hned několika bitkami a souboji, takže je zaručeno, že se člověk rozhodně nudit nebude. Ba přímo naopak, užije si tento nadupaný svazek se vší parádou.

Tite Kubo čtenáři nabízí hned několik úhlů pohledu, několik dějových linií, které se v docela rychlém sledu střídají a pouze podtrhují koncepci A Star and a Stray Dog a dodávají mu ještě větší náboj. Autor nenechává člověka vydechnout, prostě na něj hrne další a další výpady, seky a výbuchy pepřových dýmovnic.

Tite Kubo v pěti bodech

  1. Živí se jako japonský kreslíř manga komiksů.
  2. Pro tuto kariéru se rozhodl po přečtení mangy Saint Seiya ve svých sedmnácti letech.
  3. Mimo Bleach, díky němuž je tak slavný, má na svém kontě i mangu jménem Zombiepowder.
  4. Ta byla otištěna v časopise Weekly Sh?nen Jump, kde se pravidelně objevuje i Bleach.
  5. Zajímá se o Španělsko a přitahuje ho španělština, protože mu přijde okouzlující.

A přesto Bleach v jedenáctém svazku neztratil nic ze své komičnosti. Tite Kubo si vždy najde místečko, kam vecpat nějakou tu vtipnou hlášku nebo moment, jenž donutí čtenáře minimálně se uchechtnout nad pechem hlavních hrdinů.

A Star and a Stray Dog je krásným příkladem, kdy děj od první až do poslední stránky viditelně eskaluje a nabývá až epických rozměrů, jež jsou patrné zejména z posledních stránek, na nichž se odehrává emotivní souboj. Souboj, na kterém závisí Rukiin život a víceméně i životy ostatních Ičigových přátel.

Přijde po vrcholu pád?

Je nejspíše nasnadě ptát se, co nyní s Bleachem bude, kam se posune. Tite Kubo čtenáři nabídl dosud nejnadupanější díl, který by se měl většině na první přečtení zalíbit. Je ale otázkou, co dokáže vymyslet dál, aby člověka upoutal a zbytečně ho nerozmlsal. Přece jen Ičigova cesta je rozhodně dlouhá a autor si nemůže dovolit vytahovat své trumfy hned zpočátku. Nezbývá nic jiného, než vyčkat na další pokračování a doufat, že to stále bude stát za to.

3. března 2014, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

g9p6rd24
PhyllisGox - 09. 02. 2017 20:51

wh0cd103845 Yasmin Cheap Avana where to buy viagra Cheapest Motrin
?????? ????????? ?????? ?? ????. ?????? ?????????
Donaldavalt - 06. 03. 2018 04:03

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Bleach 11

Bleach 11
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč