Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Jak se Helen se dozvěděla o svém božském původu ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Jak se Helen se dozvěděla o svém božském původu, Josephine Angelini: Proroctví

Angelini Josephine: Proroctví

Helen Hamiltonová už od malička tuší, že s ní něco není v pořádku. Je jiná než ostatní, rychlejší, bystřejší a mnohem silnější. Žije obyčejným životem se svým otcem, a dává si obrovský pozor, aby na sebe jakkoliv nepoutala pozornost. Příchodem rodiny Délosových se jí ale její pracně hraný normální život začne rozpadat.

Její matka od nich utekla, když byla Helen ještě maličká. Nezbyla po ní ani jediná fotografie, nad kterou by mohla vzpomínat. Nikdy jí neodpustila, že jen tak, bez jediného slova odešla. Ani ve snu by jí ale nenapadlo, že její ztracená matka je mocná, řecká bohyně. Tímto zjištěním se Helen obrátí celý život vzhůru nohama. Objevuje jednu nadpřirozenou schopnost za druhou, které jsou určitě skvělé, pokud je člověk umí ovládat, ale dokud ne, mohou být pořádně nebezpečné.

Příběh se ze začátku nese ve velmi poklidném duchu. Krok po kroku se čtenář seznamuje s Heleniným životem, který ale bohužel není dvakrát zajímavý. Až kolem strany sto přichází konečně nějaký nečekaný zvrat, který se nenápadné Helen vůbec nepodobá. Nato, že se následně díky svému nově odhalenému původu hlavní hrdinka dostává do spousty nových situací, se děj překvapivě vleče.

Potopila si hlavu pod vodu a vykřikla do ní, aby to ze sebe konečně dostala, ale aby přitom nevyděsila tátu. Vynořila se a cítila se o maličko líp, ale hluboké znechucení z vlastního činu z ní přesto ještě nevyprchalo. (str. 49)

Hlavní postavy také nejsou zrovna ojedinělé či propracované. Na dívku, jako je Helen narazíme v každé druhé young adult fantasy knize. Je jí šestnáct let, je krásná, život se s ní nemazlil a zničehonic v sobě objeví schopnosti, o kterých neměla ani zdání. Situaci nezachraňuje ani krásný a silný Lucas Délos, který se do Helen zamiluje i přes překážky, které by jejich vztah mohl nést.

Další Percy Jackson?

Pokud se do Proroctví pustí čtenář Percyho Jacksona, tak mu jistá podobnost určitě neunikne. Helen se stejně jako on zčista jasna dovídá, že je polobohyně. Zde je ale řeckým bohem matka, nikoli otec. Také se v průběhu příběhu dozvídáme spoustu informací o řecké mytologii, které autorka podala velmi zajímavě. Ačkoli se může zdát, že se autorka trošku inspirovala, o dívčího Percyho v žádném případě nejde.

Josephine Angelini v pěti bodech

  1. Pochází z Massachusetts.
  2. Proroctví je její první knižní sérií, za kterou dostala již několik ocenění.
  3. V současnosti pracuje na nové trilogii, která v originále vychází toto září.
  4. Žije se svým manželem a třemi kočkami.
  5. Nyní bydlí v Los Angeles.

Proroctví je prvním dílem trilogie, která v originále vyšla celá. Josephine Angelini v něm odkryla spoustu tajemství a záhad, na jejichž rozluštění si musí čeští čtenáři ještě počkat. Kniha proto posloužila jakožto úvodní díl, který si určitě své fanoušky najde. Nejde ale o žádný dech beroucí fantasy příběh, který by ve čtenáři zanechal hlubší dojmy.

  • Josephine Angelini: Proroctví
  • CooBoo, 2014
  • překlad: Alžběta Dvořáková
  • obálka: Lary Jade Photography
  • 382 stran, 349 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
19. července 2014, Roxana Kubovská

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Proroctví

Proroctví
Vložit do pytle na zboží  Koupit 349 Kč 314 Kč