Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Hot Boys chutnají jako horká sexy pochoutka od M. T. Majar ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Hot Boys chutnají jako horká sexy pochoutka od M. T. Majar, M. T. Majar: Hot Boys

M. T. Majar: Hot Boys

Chris je po čertech pohledný chlapík po třicítce, jenž večery třikrát do týdne tráví v klubu Red Wolf, kde vystupuje pod jménem Derek jako jeden z členů skupiny striptérů Hot Boys. Užívá si zaslouženou pozornost něžného pohlaví, které obdivuje jeho sošnou postavu, pohlednou tvář a dlouhé vlasy. Do okamžiku, než potká hezkou fotografku Taru, imunní vůči jeho kouzlu.

Románová prvotina české autorky s pseudonymem M. T. Majar, jejímuž knižnímu vydání předcházel formát e-booku, popisuje životní peripetie členů chicagské skupiny striptérů, zejména jednoho s přezdívkou Derek. Patrně díky svému životnímu bilancování se Majar pustila do obdobného popisu životní křižovatky svého hlavního hrdiny, svobodného mládence po třicítce.

Hot Boys pálí, až se zapalují lýtka

Amatérští striptéři ze skupiny Hot Boys si po večerech užívají tanec a obdiv žen, přes den si ale musejí přivydělávat. Například Dereka znají spolupracovníci a rodina jako finančního analytika Christiana. Ať ho nazývají jakkoli, je k sežrání i ve dvaatřiceti letech a s předčasnou krizí středního věku. Jen fotografka Tara se zdá být slepá k jeho vypracovaným svalům, oslňujícím úsměvům i dlouhým řasám a neposlouchá jeho šaramantní bonmoty, přestože ji přitahuje stejně jako ona jeho. V její minulosti číhá smrtelné tajemství, jež by mohlo ublížit jí i jejím blízkým, třebaže se skrývá za tváří stejně pohlednou, jako je Chrisova.

Hlavní hrdina se může přetrhnout ve dne v noci

Kniha představuje vlastně mísení několika žánrů, které se spíše doplňují, než aby si vadily. Zpočátku je příběh čistokrevnou lovestory, jež vypráví ženká autorka netradičně z mužského pohledu, výrazně okořeněnou lechtivými dialogy, popisy i akcemi. Její text skutečně dává najevo, že i ženy se dokáží vtělit do hrdinů opačného pohlaví a ještě to výrazově vzít pěkně od podlahy.

M. T. Majar v pěti bodech

  • vlastním jménem Markéta Marková se narodila ve znamení Štíra jako nejstarší ze tří sester, více prý není třeba vědět
  • nyní žije v Prostějově, pracuje v bankovnictví, nedávno se rozvedla a stará se o syna
  • na literárním kontě má již dvě knihy – Hot Boys a Znamení vlka
  • věnuje se mnoha aktivitám – kromě čtení (obdivuje zejména Stephena Kinga, vyrostla na Dicku Francisovi, má ráda Kena Bruena a nedávno objevila Glena Duncana) nyní již i psaní
  • intenzivně se věnovala také lukostřelbě (tři tituly juniorské mistryně republiky, dlouholeté držení juniorského rekordu – i dnes trefí ze sedmdesáti metrů lidské srdce) a chovu ušlechtilých koček

Popravdě, tento román skutečně není určen dětem či mládeži, protože popisy milostných scén nenechají představivosti čtenářů příliš prostoru. Kdo si však takhle podrobně vyvedené scény užívá, vychutná si nejen přitažlivou obálku s nahým hrudníkem cool modela, ale i celý obsah ze stránek tohoto knižního debutu.

Sexy oblečky netěší každého

Pokud však někoho podobné příběhy pobuřují a trpí vůči erotice na stránkách knih nějakými výhradami, patrně jej Hot Boys odradí už na první pohled, a proto nehrozí, že by trpěl při následné četbě. Již samotná obálka i anotace knihy dává jasně najevo, jaké prostředí mohou čtenáři čekat, a jistě pochopí, že nepůjde o příběhy pro návštěvnice nedělní školy.

Pokud však přistoupí na základní pravdu o tom, co je příběh zač, jistě si užijí ostřejší i jemnější dialogy, akční scény z prostředí striptýzového klubu, ale i překvapivou gradaci děje. Tato kniha totiž naštěstí není jen vyprávěním o vnitřním pnutí hlavního hrdiny nespokojeného se svým současným životem, který chce seknout se svlékáním , nechat nebezpečný koníček za sebou a konečně někde udělat pořádnou tlustou čáru.

Ony se i cukrovinky jednou přejí a Chrise už netěší vztahy s rozhoďnožkami či rádodajkami – touží po normálním štěstí, po opravdové lásce. Jako na zavolanou přichází pěkná fotografka, která jej zpočátku nemůže ani vystát, brzy se ale vše změní. Když už to vypadá na růžovou knihovnu jen s peprnějšími popisy, drahá Tara začíná mít podivné zkraty a evidentně ji trápí něco jiného, než románek na střední, co nedopadl.

Doma je doma, ale bezpečí tam nehledej

Další rovinou vyprávění, po základním milostném románku, přípravách na soutěž striptýzových skupin či hrdinových tenzí, představuje kriminální zápletka utvořená z působení Tařiny tragické minulosti, jež se rozhoří v jeho rodišti. I přesto mohla být thrillerová linka košatější, stejně jako se milostné vzplanutí mohlo rozvíjet komplikovaněji, kdyby se autorce podařilo využít její potenciál a knihu ještě zatraktivnit. Na druhou stranu je třeba vzít v potaz, že tuto předvídatelnost i jednoduchost vychází z toho, že se jedná o prvotinu M. T. Majar. Milovníci sexu a zamilovaných romancí si užijí, vyznavači napětí také a je dost možné, že i zpytování zástupce mužského pokolení těsně před počínajícím středním věkem, leckoho osloví.

  • M. T. Majar: Hot Boys
  • FANTOM Print, 2012
  • obálka: Coca/Fotky&Foto
  • 288 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
8. ledna 2013, Olga Buriánková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Hot Boys

Hot Boys
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 174 Kč