Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Otevírací doba 13:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Matrix Ostrava: Otevírací doba 09:00 - 17:00, výdej zboží u vstupu do prodejny
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Horor trochu jinak. Po „sojovce“ i John na konci umře, David Wong: John na konci umře

Wong David: John na konci umře

Dost bylo vážných hororů, dost bylo Stephen Kingů, nebo H. P. Lovecraftů. Přichází David Wong a přináší čtenářům vskutku nevšední zážitek. Komický hororový román, který je na jednu stranu úžasně děsivý a na druhou stranu psaný s takovou nadsázkou, že nejde brát opravdu vážně. Ponořte se do světa alkoholu, drog a nadpřirozených jevů a zjistěte, zda John na konci opravdu umře.

David Wong je pseudonym amerického spisovatele, žurnalisty a šéfredaktora webového humoristického časopisu Jasona Pargina. Jeho kniha John na konci umře byl původně koncipován jako webový seriál na pokračování, aby roku 2009 vyšel také v rozšířeném papírovém vydání. Mimořádný ohlas u čtenářů podnítil Jasona k napsání pokračování s podtitulem Tahle kniha je plná pavouků.

David a John spolu žijí v „Utajeném“ městě na americkém Středozápadě. Vše se zdá naprosto normální až do jednoho osudného večírku, kde potkají záhadného Jamajčana, který vypadá a chová se, jako by pro něj byly i nejtvrdší drogy jen čajíčkem pro děti. Párty se postupně zvrtne a ve chvíli, kdy jdou ostatní pokračovat na afterparty, jde Dave na kutě, protože jak říká – je „zodpovědný“, neboť ráno vstává do práce. Čeká na něj ale nepříjemné překvapení, jelikož mu uprostřed noci zavolá jeho kamarád John. A zde začíná ta pravá zábava.

První zvláštností na této knize je samotný pseudonym autora, protože jakmile se trochu začtete, zjistíte, že hlavní hrdina celé knihy se jmenuje úplně stejně jako autor. Rozhodně zajímavý krok, ale dodává na originalitě celého příběhu a díky tomu kniha působí více „realisticky“ když o samotném ději se to dá říct opravdu těžko. Příběh, který na čtenáře čeká, je úžasnou kombinací vtipu a hororových scén, jež naprosto vtáhnou do děje.

David Wong v pěti bodech

  1. Pravým jménem Jason Pargin.
  2. Americký spisovatel, žurnalista a šéfredaktor humoristického webového časopisu.
  3. John na konci umře byl původně koncipován jako webový seriál.
  4. V roce 2009 se dočkal knižního vydání a o čtyři roky později byl zfilmován.
  5. Pokračování knihy vychází se jménem Tahle kniha je plná pavouků.

Od chvíle, kdy si hlavní hrdinové „šlehnou sojovku“ záhadného Jamajčana, začíná jízda, která se opravdu hned tak nevidí. Autor rozhodně nešetří originálními nápady a celý příběh se potácí na hraně mezi komedií a hororem. Velkým plusem je rozhodně styl, jakým je příběh vyprávěn, a i když na čtenáře čeká spoustu flashbacků a odboček, uhání dopředu rychlostí Formule 1 a nenechá ani na okamžik vydechnout.

Přestože kniha je naprostou smyšlenkou a příběh naprosto šílený, ve své podstatě působí román John na konci umře realisticky a uvěřitelně. I když s notnou dávkou nadsázky. I tak se ale autor dotýká závažnějších témat a problémů současného světa, které ukazuje bez jakýchkoliv příkras. Navzdory tomu je do knihy zakomponoval zcela nenásilnou formou, a proto si jednotlivých narážek leckdo ani nemusí všimnout.

Wongovi se povedlo vytvořit opravdu povedené dílo, které rozhodně zaujme nejen milovníky hororů a zastánce paranormálních jevů, ale naprosto každého, kdo má rád šílené příběhy a nebojí se zkusit něco trochu jiného. Protože John na konci umře je opravdu v lecčem jiný a jeho kombinace hororu a ironického humoru pohltí nejednoho čtenáře.

  • David Wong: John na konci umře
  • Jota, 2013
  • překlad: Jan Sládek
  • obálka: René Senko
  • 532 stran, 398 Kč (v e-shopu Fantasye již za 358 Kč)
1. ledna 2014, Petr Čapek

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

John na konci umře

John na konci umře
Vložit do pytle na zboží  Koupit 398 Kč 358 Kč