Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Harry Potter a prokleté dítě: Rodinná tajemství se derou na povrch! ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, omluvte prosím delší dobu vyřizování vašich objednávek, potýkáme se po inventuře s technickými problémy. Může docházet ke zpoždění v řádu dní.

Harry Potter a prokleté dítě: Rodinná tajemství se derou na povrch!, Jack Thorne: Harry Potter a prokleté dítě

Rowlingová J. K. a Thorne Jack: Harry Potter a prokleté dítě - pracovní scénář

Jedenáct let poté, co kouzelnickým světem otřásla nervy drásající Bitva o Bradavice, se minulost opět hlásí o slovo.

Harry Potter je přepracovaný otec tří dospívajících dětí, který to nemá v životě vůbec lehké, zvláště co se jeho prostředního syna týče. Albus Severus Potter totiž žije ve stínu svých dvou sourozenců a na rozdíl od ostatních vrstevníků se na svůj první rok v kouzelnické škole vůbec netěší. Ba právě naopak. Za své slavné jméno a historky kolem táty se spíš stydí.

Albus se chová úplně jinak, než by bylo pro syna slavného kouzelníka vhodné. O výběru přátel radši ani nemluvě. A tak je jasné, že se dříve nebo později bude muset postavit všem svým problémům a trápením čelem. Čeká ho jeho vlastní malý boj o svou pravou identitu.

Avšak světem se stále víc šíří zvěsti o možném návratu Pána zla. Dokáží se mu všichni hrdinové včetně mladého Albuse postavit, anebo je zlo tentokrát přemůže? Historie se opakuje a tentokrát si nenechá zhola nic líbit!

Je to až téměř nostalgie vracet se po bezmála deseti letech do známého světa čar a kouzel. Přestože samotná autorka tvrdila, že další díl nenapíše – a vlastně ani nelhala, protože život osmému pokračování vdechl na její námět Jack Thorne spolu s režisérem Johnem Tyffanym. Je to tak, pokračování totiž není ledajaké, jedná se o první potterovskou divadelní hru.

Není divu, že o uvedení této novinky na knižní trh se vedly nesčetné spory. Svět fanoušků se roztrhl na dvě části, jedni chystaný scénář vítali s nadšením, druzí ho neochvějně kritizovali. Pravda je zřejmě někde uprostřed. Další příběh kouzelníka s jizvou na čele vás místy opravdu překvapí, jindy budete nad dějem jen nevěřícně kroutit hlavou.

J. K. Rowlingová v pěti bodech

  1. Britská autorka, známá především díky příběhů o Harry Potterovi.
  2. Díky psaní se během pěti let stala milionářkou, ačkoliv předtím žila na sociálních dávkách.
  3. Jedná se o 12. nejbohatší ženu v Británii.
  4. Je také autorkou detektivní série Volání Kukačky, kterou však píše pod pseudonymem.
  5. Příběh Harryho Pottera se taktéž dočkal i filmového zpracování.

V některých místech, zvláště na začátku knihy, budete mít pocit, že je příběh vykládán opravdu zkratkovitě, za což může nepochybně jeho zpracování ve formě scénáře. Ten bohužel neposkytuje až takový prostor pro popisné pasáže či možnosti nahlédnutí do „hlav a mysli“ pilotních hrdinů, což můžete na rozdíl od knih zejména na počátku znatelně postrádat.

Jenže věřte nebo ne, jakmile se do příběhu více ponoříte a přivyknete jeho zvláštnímu stylu, nebudete se moci od Prokletého dítěte odtrhnout, dokud ho nedočtete. Možná si budete říkat, že to není ta stará dobrá Rowlingová, ale přesto jí v některých pasážích zcela neochvějně potkáte.

Jedno je však jasné, pokud patříte mezi skalní fanoušky malého čaroděje ze Zobí ulice, příběh Prokletého dítěte byste si rozhodně neměli nechat ujít. Potkáte tu totiž všechny své známé a milované hrdiny a jako bonus dostanete skvělý a napínavý příběh. No a to se hodí, nemám snad pravdu?

  • Jack Thorne: Harry Potter a prokleté dítě
  • Albatros, 2016
  • překlad: Petr Eliáš
  • obálka: Duncan Spilling
  • 428 stran, 499 Kč (v e-shopu Fantasye již za 449 Kč)
21. října 2016, Anastasja Vištalová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Harry Potter a prokleté dítě - pracovní scénář

Harry Potter a prokleté dítě - pracovní scénář
Vložit do pytle na zboží  Koupit 499 Kč 449 Kč