Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Gantz 7: I když je to špatné, může být ještě hůř, Hiroja Oku: Gantz 7

Oku Hiroja : Gantz 7

Sedmý Gantz stejně jako předchůdci neustále nabírá na obrátkách. I když není občas vidět tolik krve jako předtím, mrtvých těl je tu rozhodně víc. Hiroja Oku s každým dílem ukazuje, že lze přitlačit a napnout čtenáře k prasknutí. To stejné se mu povedlo i u Gantze 7.

Boj proti stoupencům Buddhy a proti Buddhovi samotnému pokračuje. Zatímco někteří se snaží přežít a ze všech sil tuto misi dokončit, jiní neberou Gantz vážně, využívají situace, porušují pravidla a chtějí slíznout smetanu. I proto se stává, že téměř všichni z nově utvořeného týmu umírají a zbývá pouze hrstka, jež má na vítězství takřka nulovou šanci. Jak to s nimi dopadne?

Mimozemšťani jsou silnější a silnější

Pokud byl šestý Gantz víceméně prodchnut vyloženě akcí, tak tomu sedmému přidává autor do vínku i pořádnou dávku napětí. Akční scény jsou opět velmi dobře vykresleny a čtenáři podány, na každé stránce se něco děje a nevyznívají nijak do prázdna. Ty, jež nezobrazují hlavní hrdiny se zbraní v ruce proti šílenému emzákovi, jsou spíše atmosférické a umocňují požitek z četby.

S počtem stránek se přidávají další a další nepřátelé, které je třeba zlikvidovat, a také narůstá počet mrtvých. Gantz 7 tak stejně jako předchozí svazky graduje do velkolepého finále s obřím cliffhangerem, jenž zajistí, že si člověk musí přečíst další díl. Hiroja Oku má podivnou schopnost příběh neustále stupňovat, i když to je na první pohled možná zbytečné a navíc nemožné. Navíc díky svému umění dokáže ve tvářích hrdinů vykreslit bezmocnost, jež je důsledkem jejich neúspěšného snažení zabít všechny mimozemšťany. Čtenář díky tomu může sám zažít jedinečný pocit, kdy bude tuto bezmoc prožívat s hlavními protagonisty – tak mocné je čtení akčního Gantze.

Jedinou opravdovou výtkou vůči sedmému dílu populární manga série Gantz je nesmyslné vsazování milostných a jiných vášnivých pletek do míst, kde je čtenář nečeká a kam se také nejméně hodí. Tyto situaci působí příliš uměle a nekonzistentně, jestliže si člověk rozebere, jak je příběh Gantze primárně postaven. Vytváří sice kontrast k celému akčnímu zbytku mangy, ale nepřirozeným způsobem. Přesto je však sedmý Gantz něco, co by fanouškovi mangy nemělo uniknout a jakmile jej dočte, bude chtít co nejrychleji pokračování příběhu.

  • Hiroja Oku: Gantz 7
  • Crew; 2015
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Hiroja Oku
  • 236 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
13. září 2015, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Man as belonging he instructed believing on winding poultry Nealcsumcnimqank
Eugenia Furst - 17. 06. 2020 14:26

viagra samples

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Gantz 7

Gantz 7
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč