Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Erotickými povídkami ke spáse, Stjepan Šejić: Sunstone 03

Šejić Stjepan: Sunstone 03

Úchylácká scéna je světem vynalézavosti a vynalézaví lidé přes všechny možné potíže obvykle naleznou východisko i z těžké krize ve vztahu, která vznikla kvůli hloupé nedůvěře. O možnostech využívání kreativity i za hranicemi erotiky se poučí Allison, ale hlavně Lisa ve finálním dějství komiksové BDSM ságy Sunstone.

Na konci minulého dílu se po nedorozumění Lisa s Ally rozkmotřily. Lisa se sice pokusí po vysvětlení situace dát vše do pořádku, ale její někdejší domina jí nakonec řekne, že se má odstěhovat. Lisa každopádně zůstává spoutána city ke své paní, nicméně tento otřes znamená, že již nemá sílu psát o bývalém vztahu ve svých internetových erotických povídkách. Kupodivu se právě přes svou tvorbu částečně opět spojí s Ally, a tak ji napadne se touto cestou omluvit a možná nakonec sdělit i něco víc.

Stjepan Šejić v pěti bodech:

  1. Narozen 27. listopadu 1981 v Chorvatsku.
  2. Původně chtěl být právníkem.
  3. Známý svou prací například na sériích Witchblade, Aphrodite IX nebo The Darkness.
  4. Po zatčení Roca Upchorche patřil k umělcům, kteří pracovali na Krysích královnách.
  5. Na Stunstoneu, který se zrodil z jeho tvůrčí krize, spolupracovala jeho manželka Linda Lukšić Šejić.

Je absolutně na místě prohlásit, že závěrečný díl série je její nejčtivější a dost možná i nejzajímavější částí. Realita každodennosti postav a fantazie Lisiných povídek jsou přísně odděleny, ale jejich kontrast tentokrát vytváří soustředěnou a poměrně originální zápletku, která stále nešetří svojí sexy představivostí.

Zatímco ve fiktivním rámci nám Lisa předvádí bujnou erotiku, ve „skutečném“ životě probíhá reflexe pocitů a zážitků protagonistů. Více než kdykoli předtím si Stjepan Šejić dokáže vyhrát s vizuálními kreacemi, ať už jde o ty vysloveně sexuální povahy nebo o vyjádření vnitřních myšlenkových pochodů Lisy, Ally a jejich přátel. Děj díky tomu není ani na moment hluchý a nové nápady ve zpracování jen posilují naší koncentraci při vstřebávání finišujícího dramatu. Navíc se i nadále jedná o příběh lásky, která je neobvyklá na všechny způsoby, a komiks by měl být proto pamatován pro svou originalitu.

Příběh jistých dvou sadomasochistických dívek je u konce, vzpomínky na něj ale budou jistě pozitivní. A to díky zajímavému obsahu, sympatickému zpracování i vzestupné tendenci. Naštěstí pro nás má autor ještě připravené vyprávění o dalších párech ze světa Sunstoneu.

  • Stjepan Šejić: Sunstone 03
  • Crew, 2020
  • Překlad: Changer the Elder
  • 264 stran, 589 Kč (v e-shopu Fantasye již za 530 Kč)
18. dubna 2020, Jiří Kábrt

Sunstone 03

Sunstone 03
Vložit do pytle na zboží  Koupit 589 Kč 530 Kč