Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Druuna je podruhé zpět. A tentokrát dokonce není jen na jedno dvě použití ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Druuna je podruhé zpět. A tentokrát dokonce není jen na jedno dvě použití, Paolo Eleuteri Serpieri: Druuna 4–6

Serpieri Paolo Eleuteri: Druuna 2 / 04-06 (brož.)

Kontroverzní hrdinka a především pak ikonická postava evropského komiksu je zpět, aby se opět stala ztělesněním touhy nejednoho komiksového nadšence. Ano, tušíte správně, řeč je o legendární Druuně, kterou nám koncem loňského roku naservírovalo nakladatelství Crew v necenzurované podobě. Nyní přichází s pokračováním, které si bere to nejlepší z předchozí knihy a přidává i něco málo navíc.

Ačkoliv byl osud Druuny v době vydání značně nejistý, její úspěch předčil veškerá očekávání, a tak se Crew musela uchýlit i k dotisku. Není proto divu, že pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Legendární Serpieriho hrdinka tak přichází v druhé knize, v níž na nás opět čekají tři příběhy, jež tvoří ucelenou trilogii, která však plynně navazuje na úvodní svazek edice MDEK (Mistrovská díla evropského komiksu).

Paolo Eleuteri Serpieri si touto sci-fi sérií zajistil výsadní místo mezi evropskými tvůrci komiksu a jeho Druuna patří vedle Barbarelly k největším sexuálním symbolům, na které můžeme na stránkách komiksů narazit. Ne nadarmo je tak Druuna vyhledávána především muži, a i když se mezi jejími fanoušky dozajista najdou i ženy, je tato hrdinka bezpochyby ztělesněním nejednoho vlhkého snu pubertálních výrostků.

Je tedy vcelku jasné, že věková skupina, pro kterou je Druuna určena, je 18+. Ostatně již v první knize jsme se mohli přesvědčit, co v podání Crwe a Paola Serpieriho znamená přídomek necenzurovaná. Ani druhá kniha v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Těšit se tak můžeme na další záplavu naturalisticky pojatých obrazů, na kterých je hlavní hrdinka vystavena další záplavě zmutovaných monster a nadržených chlapů, pro které je její tělo neodolatelnou výzvou.

Paolo Eleuteri Serpieri v pěti bodech

  1. Italský komiksový ilustrátor a spisovatel.
  2. První díl Druuny vyšel v roce 1985 pod názvem Morgus Gravis.
  3. Série v současné době čítá osm svazků.
  4. V roce 1995 získal Harvey Award.
  5. Během roku 2016 by měla vyjít další autorova kniha – Anima.

Není to však jen ženské poprsí, pozadí a přirození, které na nás v této knize čeká. Celkovou atmosféru a dojem v neposlední řadě utváří i prostředí a příběh. Co se týče prostředí, je více komornější, než tomu bylo v předchozí knize. Autor zde vystřídal „otevřený“ svět za palubu vesmírné lodi. Hutná a místy až děsivá atmosféra však zůstala, což bezpochyby můžeme kvitovat s povděkem.

Větší změny však přicházejí ve chvíli, kdy se zaměříme na samotnou hrdinku a příběhovou linii. V první knize se jednalo o nejslabší místa celého komiksu, tentokrát se však Serpieri zaměřil i na tuto část. Druuna je sice stále více méně naivní, ovšem její naivita ve druhé knize dosáhla v zásadě rozumné úrovně. Ano, i nadále jí pohání především touha po milém a v neposlední řadě také neukojené sexuální touhy, na druhou stranu však najdeme i světlejší místa, kdy se Druuna nejeví pouze jako sexuální hračka na jedno dvě použití.

Určitý vývoj nalezneme i u samotného příběhu. Serpieri se sice ani tentokrát nevyvaroval řadě klišé, celý příběh však mnohem víc drží při sobě. Bezpochyby tomu napomohlo i daleko větší množství textu. To sice po čtenářích vyžaduje trochu více pozornosti, odměnou za ni je však příběh balancující na hranici reality a snů. Na druhou stranu je fakt, že čtenáři Druuny tuto postavu milují především díky jejím přednostem a fantastické Serpieriho kresbě, příběh tak jde i zde na druhou kolej.

Ani druhá kniha Druuně ostudu rozhodně nedělá a již teď se dá očekávat, že ji čeká podobný osud, jako první díl. To ostatně můžeme kvitovat s nadšením, jelikož jen tak se Druuna dočká dalšího pokračování. Po dočtení tak nezbývá než doufat a toužebně vyhlížet další fantastické dobrodružství této spoře oděné krásky.

  • Paolo Eleuteri Serpieri: Druuna 4–6
  • Crew, 2016
  • překlad: Míša Šmakalová
  • 176 stran, 589 Kč (v e-shopu Fantasye již za 530 Kč)
18. října 2016, Petr Čapek

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Druuna 2 / 04-06 (brož.)

Druuna 2 / 04-06 (brož.)
Vložit do pytle na zboží  Koupit 589 Kč 530 Kč