Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Downside 3: Když mrtví chodí mezi námi ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Downside 3: Když mrtví chodí mezi námi, Stacia Kane: Město duchů (Downside 3)

Kane Stacia: Město duchů

Ožívá nejenom zlo, ale také čarodějka Chess a její práce pro Církev svaté pravdy. Hlavní hrdinka série Downside je znovu vtažena do smrtelného nebezpečí. Do světa, kde se její odvěký nepřítel stává reálnou hrozbou. Podaří se jí ho definitivně zničit?

Již potřetí se čtenář potkává s hrdinkou Chess, která jde z problému do problému. Vyřeší jeden případ a hned se dostává do dalšího. Tentokráte v době popravy Madam Lupity. Právě zde se všechno dost ošklivě zvrtne. Navíc se po Downside objevují mrtvá těla, což vede k domněnce, že jsou znovu na scéně Lamaru. Černokněžníci používající zakázanou magii. Aby toho nebylo málo, Chess se do cesty připlete Lauren, členka Černé brigády. Obě dvě se ale musí spojit, odložit staré spory a najít řešení, aby ochránily nevinné. Podaří se jim porazit zlo mířící na Downside?

Spisovatelčinou doménou jsou drsné světy, kde se rodí silné ženské hrdinky. Právě takovou je pentalogie Downside, která spadá do urban fantasy. Čtenář tak má možnost nahlédnout do zapáchajících uliček města, do jeho temných zákoutí, na děsivé existence a do neuvěřitelných osudů, které se dostanou na světlo i přes všechnu tu špínu. Nutno podotknout, že se autorka nebojí zabřednout ani do tajů sexuálních a čtenář si tak někdy připadá, jako kdyby otevřel lehce erotický román. Naštěstí se těmto scénám převážně vyhýbá a naopak se mnohem podrobněji zaměřuje na jednotlivé osudy lidí, kteří se ve vyprávění objeví.

Stacia Kane v pěti bodech

  1. Předtím než se stala spisovatelkou, vystřídala řadu zaměstnání.
  2. Stacia Kane se ráda obléká do černé.
  3. Míchá skvělé koktejly.
  4. Ráda si pouští v autě hudbu nahlas.
  5. Kromě této série napsala ještě další dvě urban fantasy.

Nevýhodou Města duchů je, že se rozjede v podstatě až od druhé poloviny knihy. Zpočátku autorka rozestavuje jednotlivé hráče, seznamuje s jednotlivými podrobnostmi a pomalejším krokem se dostává k tomu hlavnímu. Co se jí naopak povedlo, byla proměna Chess Putnamové k nepoznání. Stane se silnější, jistější, ale zároveň někým, kdo je schopen projevovat city. Někým, komu věříte, že je schopen nakopat zadek i tomu největšímu duchařskému zmetkovi, jehož potká.

Série Downside je hodně naturalistická, spisovatelka Stacia Kane se nebojí zajít do nejmenších detailů a představuje čtenáři smrt takovou, jaká je. Se všemi jejími nechutnými podrobnostmi. Vzhledem k tomu, že nedílnou součástí vyprávění jsou i drogy, tak není příběh zrovna procházkou růžovou zahradou. Je temný, děsivý, ale natolik fascinující, že se od něho odtrhnete až na samém konci.

  • Stacia Kane: Město duchů (Downside 3)
  • FANTOM Print, 2015
  • překlad: Leona Malčíková
  • obálka: Juliana Kolesova
  • 304 stran, 279 Kč (v e-shopu Fantasye již za 195 Kč)
9. září 2015, Michaela Voláková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Downside 3 - Město duchů

Downside 3 - Město duchů
Vložit do pytle na zboží  Koupit 279 Kč 139 Kč