Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Matrix Ostrava: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Fantasya Praha: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Do hlubin moře za zpěvem Sirény, Kiera Cassová: Siréna

Cassová Kiera: Siréna

Překrásné šaty, reality show a boj o prince… Kiera Cassová si v Česku získala díky sérii Selekce stovky (především dívčích) fanoušků. Na pulty knihkupectví se nyní řítí autorčina prvotina, kterou původně vydala vlastním nákladem a nyní se dočkala i českého překladu. Získá si romantický příběh o zakázané lásce stejný počet fanoušků jako princeznovská sé­rie?

Oceán nikdy nespí a neustále touží po lidských duších, kterými se krmí. Stahuje je do svých hlubin za pomoci sirén, překrásných nesmrtelných dívek, které svým zpěvem lákají lodi do záhuby a získávají tak Oceánu obživu. Život sirény má plno výhod – krásu, nezranitelnost a přitažlivost. Je tu však i stinná stránka – sto let služby Oceánu a zabíjení nevinných, neschopnost používat svůj smrtící hlas před ostatními lidmi a nikdy se nezamilovat.

Kahlen slouží Oceánu už osmdesát let a doufá, že si zbylých dvacet odslouží v co největším klidu. Radost nachází pouze ve společnosti svých sester sirén, které jsou jejími nejlepšími kamarádkami. Pak ale potká Akinliho – člověka, který ji vidí takovou, jaká doopravdy je a který je předzvěstí toho, že by její život mohl vypadat úplně jinak. I přesto, že je siréna. Pokusí se Kahlen vzepřít Oceánu a bojovat o svůj život nebo si bude dál hrát na poslušnou holčičku, která dělá vše, co jí její mořský „otec“ přikáže?

Než přišla Selekce…

Kiera Cassová umístila děj svého příběhu do reálného světa, který je okořeněný o trochu mytologie v podobě Sirén – překrásných bytostí, které slouží Oceánu a díky svým smrtícím hlasům lákají smrtelníky do hlubin moře. Oproti sérii Selekce, kterou autorka napsala až po vydání Sirény, se tak čtenáři setkají se světem, který dobře znají. Siréna je autorčinou prvotinou, kterou v roce 2009 vydala vlastním nákladem, a která se teprve nedávno dočkala vydání od nakladatelství a následně i českého překladu.

Kiera Cassová v pěti bodech

  1. Vyrůstala v Jižní Karolíně.
  2. Vystudovala historii na Radford University.
  3. Miluje tanec, knihy a natáčení videí.
  4. Svou první knihu (The Siren) vydala sama v roce 2009.
  5. V současné době žije se svým manželem a dvěma dětmi v Blackburgu ve Virginii.

Je poznat, že se jedná o autorčino první dílo. Oproti Selekci, která je psaná hravě a velmi čtivě, je Siréna pomalejší a obsahuje některé klišé tropy, které se v knihách tohoto žánru objevují velmi často. Na druhou stranu se tu neobjevuje žádný milostný trojúhelník, který v Selekci mnoho čtenářům vadil. O romantiku tu ale nouze není – autorka si s ní pěkně vyhrála a podala ji velmi uvěřitelným způsobbem. Nic nepůsobí uspěchaně a hrdinové si k sobě nacházejí cestu postupně.

Siréna pekařka

Dobrou práci odvedla Cassová i v případě ostatních vztahů. Velký důraz klade na otcovský vztah mezi hlavní hrdinkou a Oceánem, který získává některé lidské vlastnosti. Hlavní hrdinka se chová uměřeně svému postavení a tragické historii, která ji přivedla k roli sirény. Sympatickým ozvláštněním děje je Kahlenina záliba v pečení, kterou ocení nejeden knihomolský gurmán. Spousta fanoušků si stěžuje na otravnost hlavní hrdinky Selekce. Kahlen je Američin pravý opak – nejspíš také díky faktu, že tu není žádný milostný trojúhelník.

Siréna osloví především mladší čtenáře, kteří nehledají nic náročného a nebude jim vadit trochu „cukrovatější“ a nadýchanější romantický příběh o té pravé lásce. I přesto, že se v knize nevyskytuje milostný trojúhelník, je třeba počítat s přesladkým koncem, který skvěle zapadá do stejné kategorie jako například světoznámé Stmívání. Nic pro milovníky akce a napětí.

Siréna je ideální pro všechny milovníky mořských panen a trilogie Selekce, kteří stále čekají na překlad závěrečného dílu a chtějí okusit něco dalšího z autorčina repertoáru.

  • Kiera Cassová: Siréna
  • CooBoo, 2017
  • překlad: Jindra Horynová
  • obálka: Gustavo Marx
  • 300 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
4. dubna 2017, Kateřina Kopišťová

Siréna

Siréna
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč