Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Death Note 7: Kirův plán vstupuje do finální fáze. Dotáhne ho do konce?, Cugumi Óba a Takeši Obata: Death Note – Zápisník smrti 7

Óba Cugumi a Obata Takeši: Death Note - Zápisník smrti 7

Zpočátku dva úhlavní nepřátelé, momentálně spolupracující géniové, kteří lapají nebezpečného vraha. Nic ale netrvá věčně a stačí jediný okamžik, aby bylo hned vše úplně jinak a dva protivníci stáli opět proti sobě. Souboj L kontra Kira pokračuje.

Higučiho, člena vedení firmy Jocuba, současného majitele zápisníku smrti a vraha známého pod přezdívkou Kira, po zběsilé automobilové honičce obklíčil vyšetřovací tým detektiva L a desítky policistů. Tajemství Kirovy schopnosti zabíjet má L na dosah ruky a Light, první Kira, se po dlouhé době konečně přiblížil možnosti opětovně vlastnit zápisník. Zbývá dokončit plán, který si připravil před ztrátou vzpomínek na svou vražednou kariéru.

Pro některé překvapením

Sedmý díl konečně vtrhl na pulty knihkupectví a s ním i dlouho očekávaný dějový zvrat, který na stole nenapravitelně rozhází všechny dosud vyložené karty. Někteří fanoušci znalí stejnojmenného anime jej vyčkávají s nadšením, jiní s nevymluvitelným odhodláním rozmlátit kolem sebe pár kusů nábytku. Čtenáři trnoucí napětím z budoucích událostí by se měli obloukem vyhnout anotaci, protože vývoj situace naznačuje přece jen trochu okatě.

Cugumi Óba se ale neraduje ani nevzteká a bez dlouhého rozmýšlení a zbytečného sentimentu žene příběh směle dál. Mozkové závity postav pracují na plné obrátky, protože na každém slově i rozhodnutí záleží víc než kdy dřív. Scénář má švih a nemluví se tu nadarmo. Kresba Takešiho Obaty nezůstává pozadu, přehledně a s lehkostí doplňuje Óbova slova a zároveň nešetří vyjádřenými emocemi pulzujícími i v tomto dílu mangy. Ve správných okamžicích Obata nešetří detaily, naopak se nenápadně uklízí do pozadí a neruší čtenáře, když na scénu vstupuje pointa.

Cugumi Óba a Takeši Obata v pěti bodech

  1. Kromě Death Note spolupracovali na manze s názvem Bakuman, jež se točí kolem dvou chlapců se snem stvořit vlastní mangu.
  2. Cugumi Óba svou pravou identitu drží v přísné tajnosti.
  3. To jediné známé o něm je, že sbírá čajové šálky a vymýšlí příběhy mang, zatímco sedí na židli v podobné pozici jako L – s koleny pod bradou.
  4. Takeši Obata byl za svou práci na Death Note a Hikaru no Go nominován na prestižní komiksovou cenu Willa Eisnera.
  5. Kromě mang Obata ilustroval několik japonských novel.

Staré i nové postavy

Po krátké přestávce se do děje vrací smrtonoš Rjúk, většinou apatický hláškař ochotný za jablko udělat cokoli, který dřív doprovázel Lighta. Nezanedbatelnou roli zde sehraje i smrtonoš Rem starající se o Misu. Přitom rozhodně není obvyklé, aby si tyto bytosti nějakého člověka oblíbily a navíc mu pomáhaly – například takový Rjúk by pro Lighta nehnul ani prstem, kdyby mu z toho něco nekáplo.

Čtenář se i něco málo dozví o některých tajemnějších postavách série. Stále ovšem zůstane spousta otázek nezodpovězených. A kdyby se někomu známé charaktery už omrzely, autoři přihazují ke konci dílu několik nových. Za prvé světlovlasého chlapce Neara se zálibou v puzzlích, zvláštními sedacími návyky a potřebou natáčet si vlasy na prst, za druhé čokoládou se ládujícího blonďáka Mella, který se rozvalený v křesle šklebí z obálky následujícího osmého svazku. Oba se bezesporu do příběhu znatelně vtisknou a každý z nich v něm bude hrát svou úlohu po svém – v rámci zákona nebo mimo něj.

  • Cugumi Óba & Takeši Obata: Death Note – Zápisník smrti 7 (Death Note 7)
  • Crew, 2013
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Takeši Obata
  • 224 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
2. července 2013, Sabina Dudová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Death Note - Zápisník smrti 7

Death Note - Zápisník smrti 7
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč