Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Deadpool kosí bělodombies ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Deadpool kosí bělodombies, Brian Posehn a Gerry Dugan: Mrtví prezidenti (Deadpool)

Posehn Brian  a Dugan Gerry : Deadpool: Mrtví prezidenti

Rok 2016 patří Deadpoolovi, o tom nemůže nikdo pochybovat. Film nejenže vydělal bezmála 800 dolarových míčů, ale hlavně si svou bezprostředností a humorem získal nemalé řady fanoušků. Mnozí z nich přitom chtějí víc než jeden film za čas.

Možností je přitom jen pár. Doslova pár. Počítačová hra s držkatým žoldákem nebo návštěva jeho domoviny, tedy komiksových stránek. Právě mezi panely a bublinami má tuzemský fanoušek nakonec nejvíce možností svého oblíbeného komiksového hrdinu navštívit. Nakladatelství Crew nedávno vydalo už třetí knihu (a druhou právě z Crwe) s Wadem Wilsonem.

K ujetému příběhu o Deadpoolovi nahánějícímu upíry a další bytosti, aby našel Draculovi manželku a k poměrně utaženější a vážnější Válce Wadea Wilsona (vyšlo v rámci Ultimátního komiksového komplexu) dostáváme nový. A opět ujetý.

Deadpool se totiž musí postavit ničemu menšímu než americkým prezidentům. Respektive nemrtvým verzím amerických prezidentů. Vzkříšeným zlovolnou mocí, které mají pomoci srazit nejmocnější zemi světa na kolena. A s ní i celý zbytek toho světa. Ale naštěstí je tady Deadpool.

Základní premisa je jasná a to, co následuje, v podstatě taky. Deadpool bude zase zabíjet, kosit a mrzačit a u toho hláškovat, vtipkovat a nactiutrhat. O brutální a zábavnou akci není nouze, stejně tak o popkulturní nebo historické narážky a kvantum dalších gagů. Přesto máte pocit, že brzy začnou být akce i vtipy stereotypní, řidší a méně vtipné než těch u nejlepších příběhů oblíbeného žoldáka. K těm se však snad také v budoucnu dostaneme.

Specifickou kapitolou je v Mrtvých prezidentech kresba Tonyho Moorea, chlápka, jehož práci jsme zatím mohli barvoslepě vidět v některých Živých mrtvých. Jeho přístup je veskrze jednoduchý, ale na první pohled sympatický i líbivý. Ví si rady s brutální akcí i způsoby, jak odlišit jednotlivé prezidentské mrtváky – a zatraceně moc bych chtěl díky němu v tomhle komiksu vidět třeba Donalda Trumpa.

Mrtví prezidenti jsou tutovková oddychovka. Zabavíte se, zasmějete se, odložíte ji a zapomenete. Ale to je vlastně cíl všech oddychovek, takže… všechno v cajku.

  • Brian Posehn a Gerry Dugan: Mrtví prezidenti (Deadpool)
  • Crew, 2016
  • Překlad: Darek Šmíd
  • Obálka: Tony Moore
  • 200 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
30. října 2016, Josef Horký

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Deadpool: Mrtví prezidenti

Deadpool: Mrtví prezidenti
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč