Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Deadpool kosí bělodombies ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Deadpool kosí bělodombies, Brian Posehn a Gerry Dugan: Mrtví prezidenti (Deadpool)

Posehn Brian  a Dugan Gerry : Deadpool: Mrtví prezidenti

Rok 2016 patří Deadpoolovi, o tom nemůže nikdo pochybovat. Film nejenže vydělal bezmála 800 dolarových míčů, ale hlavně si svou bezprostředností a humorem získal nemalé řady fanoušků. Mnozí z nich přitom chtějí víc než jeden film za čas.

Možností je přitom jen pár. Doslova pár. Počítačová hra s držkatým žoldákem nebo návštěva jeho domoviny, tedy komiksových stránek. Právě mezi panely a bublinami má tuzemský fanoušek nakonec nejvíce možností svého oblíbeného komiksového hrdinu navštívit. Nakladatelství Crew nedávno vydalo už třetí knihu (a druhou právě z Crwe) s Wadem Wilsonem.

K ujetému příběhu o Deadpoolovi nahánějícímu upíry a další bytosti, aby našel Draculovi manželku a k poměrně utaženější a vážnější Válce Wadea Wilsona (vyšlo v rámci Ultimátního komiksového komplexu) dostáváme nový. A opět ujetý.

Deadpool se totiž musí postavit ničemu menšímu než americkým prezidentům. Respektive nemrtvým verzím amerických prezidentů. Vzkříšeným zlovolnou mocí, které mají pomoci srazit nejmocnější zemi světa na kolena. A s ní i celý zbytek toho světa. Ale naštěstí je tady Deadpool.

Základní premisa je jasná a to, co následuje, v podstatě taky. Deadpool bude zase zabíjet, kosit a mrzačit a u toho hláškovat, vtipkovat a nactiutrhat. O brutální a zábavnou akci není nouze, stejně tak o popkulturní nebo historické narážky a kvantum dalších gagů. Přesto máte pocit, že brzy začnou být akce i vtipy stereotypní, řidší a méně vtipné než těch u nejlepších příběhů oblíbeného žoldáka. K těm se však snad také v budoucnu dostaneme.

Specifickou kapitolou je v Mrtvých prezidentech kresba Tonyho Moorea, chlápka, jehož práci jsme zatím mohli barvoslepě vidět v některých Živých mrtvých. Jeho přístup je veskrze jednoduchý, ale na první pohled sympatický i líbivý. Ví si rady s brutální akcí i způsoby, jak odlišit jednotlivé prezidentské mrtváky – a zatraceně moc bych chtěl díky němu v tomhle komiksu vidět třeba Donalda Trumpa.

Mrtví prezidenti jsou tutovková oddychovka. Zabavíte se, zasmějete se, odložíte ji a zapomenete. Ale to je vlastně cíl všech oddychovek, takže… všechno v cajku.

  • Brian Posehn a Gerry Dugan: Mrtví prezidenti (Deadpool)
  • Crew, 2016
  • Překlad: Darek Šmíd
  • Obálka: Tony Moore
  • 200 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
30. října 2016, Josef Horký

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Deadpool: Mrtví prezidenti

Deadpool: Mrtví prezidenti
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč