Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Darren Shan děsí čtenáře Démony Apokalypsy. Spojil v nich všechny tři hlavní hrdiny, Darren Shan: Démoni apokalypsy (Demonata 6)

Shan Darren: Demonata 6 - Démoni apokalypsy

Démoni Apokalypsy jsou šestým pokračováním série Demonata od úspěšného hororového autora Darrena Shana. V předchozích dílech se čtenáři setkali se třemi hlavními hrdiny, a přestože všichni žili na jiném místě a hlavně v jiné době, díky zvláštním náhodám se setkali. Ale co když náhody neexistují?

Grubbs Grady už dávno ví, že nikdy nebude normálním teenager. Vlkodlačí kletba by se možná dala ještě skousnout, ale to, že si při záchraně života svého bratrance udělal nepřítele z Lorda Lítost, podlého pána démonů, je čára přes rozpočet. Šestý díl navazuje přímo na předchozí Krvavou kreaturu a vysvětluje rozsáhlost zrady Juni, která předstírala, že je na Grubbsově straně. Zároveň se mladý hrdina setkává s tajemným cizincem, který mu pomáhá utéct, zasvěcuje ho do tajemství magie a objasňuje mu jeho budoucnost, jíž ho bude provázet společně s Peckou Flekem z druhého dílu.

Darren Shan je skvělý spisovatel, který se proslavil především dvanáctidílnou ságou o poloupírovi Darrenu Shanovi. Ano, čtete dobře, autor pojmenoval hlavní postavu po sobě, což vypovídá o jeho humoru. Do svých knih vkládá různé vtipné narážky, které jsou příjemným zpestřením jinak hororového příběhu. Ve srovnání s jeho první ságou je Demonata určena pro starší čtenáře, kteří snesou mnohem více krve a nechutností. Není to horor v pravém smyslu slova, autor dává spíše důraz na krvavé scény a také rád šokuje své čtenáře nepředvídatelnými zvraty.

Už v prvním díle Shan prokázal, že umí být krutý. S každým dílem laťku krutosti a bezohlednosti jen zvyšuje a vzhledem k tomu, že série má deset dílů a že po dočtení šestého trpí čtenář nechutenstvím k jídlu, bude zajímavé sledovat, co si spisovatel přichystá v závěrečné desítce. Zatím ale Démoni Apokalypsy překonali ostatní díly v sérii a dostali se tak na pomyslné první místo v žebříčku Shanových knih.

Démoni Apokalypsy jsou důležitým mezníkem. Uzavírají předchozích pět dílů a skládají celý svět Demonaty dohromady. Původně neslučitelné příběhy tří rozdílných hrdinů jsou poskládány v krutý a krvavý harmonický celek, který dává smysl. Díky tomu se připravila půda pro nová vzrušující dobrodružství, která trojici hrdinů zažije.

Jak název prozrazuje, v tomto díle je náš svět zasažen apokalypsou démonů, kteří zničí a sežerou vše, co se hýbe. Většinou si ale autoři nechávají velké bitvy do posledních dílů, takže je možné, že si s námi autor zase jen hraje a další bitvy na sebe nenechají dlouho čekat. Klidný konec stejně není Shanův styl.

Darren Shan v pěti bodech

  • Darren Shan pochází z Irska a jeho vlastní jméno zní Darren O'Shaughnessey.
  • Proslavil se dvanáctidílnou ságou o poloupírovi Darrenovi.
  • Jeho knihy se prodávají ve 20 zemích a více než 30 jazycích.
  • Je dětským bestselleristou v USA, Velké Británii, Irsku, Holandsku, Norsku a mnoha dalších zemích.
  • Kromě knih pro mladé čtenáře píše i knihy pro dospělé.

Kromě Grubbse, Pecky a Bec se dá za hlavní postavu považovat také hlavní záporák Lord Lítost. Jeho charisma a vystupování jistě nenechá nikoho chladným. Je záhadný a neprohlédnutelný, takže každý jeho čin představuje překvapení a jen zmínění jeho jména povznáší příběh někam výše. Bude zajímavé sledovat jeho osud v dalších dílech, protože jak autor naznačil, není jediným zlounem na scéně.

Kniha je rozdělena na dvě části, které jsou zaměřeny vždy na rozdílné postavy. V první části se znovu objevuje mág Beranabus z Démona a zloděje, který svým cynickým pohledem na svět čeří démonické vody. Ve druhé části se dostává na scénu hlavní hrdinka Bec. Jednotlivé kapitoly jsou příznačně pojmenovány a lehce varují čtenáře před nadcházejícími událostmi.

Na konci Démonů apokalypsy musí Grubbs udělat důležité rozhodnutí. Zůstane ustrašeným klukem nebo se postaví vstříc nebezpečným bojům a smrti? Datum vydání sedmého dílu zatím není známé, ale v současné době vychází od stejného autora první díl ságy o Lartenu Hroozleym, známého upíra ze ságy o Darrenovi Shanovi, takže fanoušci mají pořád něco ke čtení

  • Darren Shan: Démoni apokalypsy (Demonata 6)
  • CooBoo, 2012
  • překlad: Richard Podaný
  • obálka: Mel Grant
  • 190 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
20. března 2013, Eva Matrasová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Demonata 6 - Démoni apokalypsy

Demonata 6 - Démoni apokalypsy
249 Kč 224 Kč