Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Čarodějova nevěsta přichází již podruhé , Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 2 (Čarodějova nevěsta 2)

Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 02

První volume zbrusu nové fantasy manga série Čarodějova nevěsta vyvolalo u českých čtenářů malé pozdvižení a setkalo se s velkým nadšením. Našlo si nové fanoušky i u těch, kteří nikdy před tím mangu nečetli. Druhé volume tak dorazilo v rekordním čase po tom prvním se zbrusu novou zápletkou. Do jakých problémů se Čise a Elias zapletou tentokrát?

Patnáctiletá Čise konečně našla domov, po kterém od smrti své matky a zmizení otce a bratra tolik snila. Ujal se jí mocný čaroděj Elias Ainsworth, který sice není až tak člověk, ale zachází s ní s patřičnou úctou. Elias má jediný plán – vychovat z Čise čarodějku a v budoucnosti si ji i vzít. Pro Čise je to malá cena za to, čím vším si prošla – konečně není sama a svět magie, který se jí spojením s Eliasem otevřel, naskýtá nekonečné možnosti.

Čise a Eliase čeká celá řada zajímavých setkání. Nejprve se mladá čarodějka musí vydat do minulosti a zjistit temnou pravdu o zabijákovi koček, aby mohla pomoci obyvatelům malé vesničky. Následně si udělá menší výlet do říše víl a seznámí se s královnou Titánií a králem Oberonem. V závěru se Čise vydá na hřbitov, o kterém kolují různé pověsti – prý tu přebývá démon, který zabíjí místní…

Mizí rychle z pultů

Autorka a ilustrátorka nové manga série Čarodějova nevěsta, Kore Jamazaki, v ní skloubila hned několik žánrů – fantasy, romantiku, akci s napětím a mnohé další. Série je tak potenciálně vhodná pro velmi široké publikum, jelikož si v ní najde to své skoro každý, bez ohledu na věk. V zahraničí slavila série velký ohlas. Nejinak je tomu i u nás. Druhý svazek vyšel v rekordním čase po tom prvním a z nadšených reakcí vyplynulo, že se do příběhu mladé čarodějky a jejího učitele pouští i ti, kdo mangy nikdy před tím nečetli.

Kore Jamazaki v pěti bodech:

  1. Narodila se na japonském ostrově Hokkaidó.
  2. Kromě Čarodějovy nevěsty je také autorkou dalších manga sérií jako např. Frau Faust.
  3. Čarodějova nevěsta má vlastní anime adaptaci s 3 speciály a 24 epizodami.
  4. Mezi její koníčky patří cestování, fotografování, úklid a dekorace interiéru.
  5. K umístění Čarodějovy nevěsty do Anglie ji inspirovalo čtení pohádek o vílách v dětství.

V prvním svazku se autorka zaměřila především na představování světa a hlavních hrdinů, i když je samozřejmě stále co vysvětlovat. Ten druhý se nese již v o poznání temnějším duchu. Je s tím tedy třeba počítat. Některým pasážím by se měli vyhnout ti, kteří nemají rádi ubližování zvířatům, či dokonce jejich zabíjení. Autorka v tomto svazku také představuje klasický formát, který její příběh v dalších svazcích má – epizodní příběhy, v nichž Čise s Eliasem cestují pokaždé jinam a řeší různé problémy. V tomto svazku máme hned tři.

Do říše víl

Psychologický aspekt v podobě charakteru hlavní hrdinky Čise a jejím vztahu s jejím učitelem Eliasem byl velmi důležitou součástí prvního svazku. V tom druhém sice stále hraje velkou roli, autorka se ale spíše zaměřuje na představení nových postav a prostředí, které budou důležité v dalších dílech. Ozvláštněním příběhu je i magický svět víl a využití postav krále Oberona a královny Titánie. Co se týče samotných epizodek, autorka se doopravdy vyřádila – spousta akce, napětí, temné minulosti, magie a v neposlední řadě i představení jednoho z hlavních záporáků.

Čarodějova nevěsta není populární jen u nás, velkou fanouškovskou základnu si našla i v zahraničí. Kromě anime série (24 dílů + 3 speciály) s magickou atmosférou a úžasným soundtrackem se Elias dočkal i vlastní Funko Pop postavičky, která ale bohužel vyšla pouze v limitované edici a je k dostání jen v USA. Je otázkou, zda si série udrží své rychlé tempo vydávání, ale nebylo by to překvapivé. V žebříčku prodejnosti Crwe si totiž série drží pozici v TOP 10.

Čarodějova nevěsta by mohla zaujmout ty čtenáře, kteří hledají zajímavý manga příběh z nevšedního prostředí se zajímavou kresbou, charaktery odlišnými jako den a noc a spoustou magie.

  • Kore Jamazaki: Čarodějova nevěsta 2 (Čarodějova nevěsta 2)
  • Crew, 2018
  • Překlad: Anna Křivánková
  • Obálka: Kore Jamazaki
  • 184 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
9. července, Kateřina Kopišťová

Čarodějova nevěsta 02

Čarodějova nevěsta 02
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč