Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Bojovnice slunce nabírá na epičnosti a akci, P. C. Cast: Bojovnice slunce (Příběhy z nového světa 02)

Castová P. C.: Příběhy z nového světa 02 - Bojovnice slunce

Lovec Thaddeus zradil vlastní lid a přispěl k jeho zhoubě způsobené lesním požárem, který Mari a Nikovi zničil všechny sny a naděje. Ještě nedávno byli členové soupeřících klanů, teď jsou spojenci, kteří se snaží ochránit jeden druhého i své kumpány, členy své nově vytvořené smečky. Thaddeus touží po vládě a po stále větší moci a v otráveném a zpustošeném městě se mezitím připravuje probuzení Boha Smrti.

Příběh navazuje na dramatický závěr prvního dílu, který nechal hrdiny a jejich kmeny v zajetí požáru a krutosti lovce, jenž zradil vlastní klan. Mari a Nik mají jediný úkol – přežít.

P. C. Cast nepředstavuje pro milovníky young adult neznámé jméno. Společně se svou dcerou napsala upírskou sérii Škola noci, která se dočkala úspěchu. Ačkoli se předchozí série zaměřovala především na romantickou linku, tentokrát si autorka připravila přeci jen něco trochu jiného.

Čtenář se opět ocitá v dystopickém fantasy světě, jehož hlavní myšlenkou je síla přírody, která byla v minulosti opomíjena. Ačkoli se jedná o námět řady dystopií, autorka pevně nastavila pravidla svého světa a už v prvním díle dokázala, že má všechno dokonale promyšlené. Knize tak nechybí temná, i když často až pohádková, atmosféra.

Díky různým pohledům vyprávění děj ubíhá rychlým tempem a Cast se nebojí krutosti a násilí, které z knihy dělá víc než jen young adult fantasy. Svět, myšlenka i příběh je dostatečně epický, aby dokázal zaujmout větší okruh čtenář, tedy alespoň v případě, že by ho nepodkopávala hlavní hrdinka.

Mari, jak už to u hlavních hrdinek young adult bývá, se začíná stávat prakticky dokonalou. Všechno umí a zná, dokáže vyřešit každý problém, a člověk tak úplně neví, kde se to v té náctileté holce z úvodu předchozí knihy vzalo.

V prvním díle se autorka možná trochu krotila v popisu akčních a bojových scénách. V druhém pokračování však už nemusí nic vysvětlovat, čtenáři znají jednotlivé kmeny, nejsou zmatení z nového světa, a tak se na ně akce doslova valí. Postupně je kniha stále temnější a čtenář postavám vůbec nezávidí, do jakých situací se dostávají.

Na Bojovnici slunce je viditelně patrné, že se jedná o druhý díl ze tří. Příběh ubíhá rychle, ale ve výsledku slouží očividně jako výplň trilogie. Výplň, která je zábavná, čtivá, s magickou atmosférou, morální zprávou, sympatickými hrdiny a slibuje, že si P. C. Cast připravila opravdu napínavý závěr.

  • P. C. Cast: Bojovnice slunce (Příběhy z nového světa 02)
  • Yoli, 2018
  • Překlad: Renata Heitelová
  • Obálka: Emil Křižka
  • 399 Kč, 592 stran (v e-shopu Fantasye již za 359 Kč)
24. května 2019, Nela Libovická

Příběhy z nového světa 02 - Bojovnice slunce

Příběhy z nového světa 02 - Bojovnice slunce
Vložit do pytle na zboží  Koupit 399 Kč 359 Kč