Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Magie spaluje ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Magie spaluje, Ilona Andrews

Andrews Ilona: Kate Daniels 02- Magie spaluje

S žoldačkou Kate Daniels se vracíme v románu Magie spaluje do blízké budoucnosti v Atlantě. Magie stále nabývá na síle, místo pravidelných vln střídajících se s Techem nastávají přímo mohutné magické erupce, a tak sebeovládání všech nadpřirozených bytostí drží na vlásku.

V sídle Smečky – Pevnosti – kdosi ukradl mapy, Pán šelem Curran proto požádá Kate, aby se pokusila zloděje najít. Pátrání ji zavede k obrovské skládce kovového odpadu v podzemí pod Úly (karavanové „sídliště“), kde sice na zloděje natrefí, ovšem kvůli jeho schopnosti mizet v mlze jej nelze chytit levou zadní. Magie je naštěstí Kate nakloněna, a tak mu vytrhne alespoň ty mapy. Větším objevem na podivně působícím místě je jednak hluboká díra v zemi, jednak dívka Julie, které se ztratila máma – čarodějka z kultu Sesterstvo vrány. Kate se v rukou střádají různé dílky a ona tohle puzzle musí složit co nejdříve dohromady. Proč se ve městě objevují mořští démoni pasoucí po Juliině medailonku? Kam se ztratily čarodějky z kultu? Komu slouží zloděj map Bran? A kam vede ta hluboká díra?

Kate má zkrátka problémů nad hlavu, náctiletou holku na krku a pak je tu samozřejmě ještě Pán šelem, jehož Kate nedokáže neprovokovat a nevytáčet, což zrovna v době magických erupcí není šťastný způsob, jak se udržet naživu. Rozzuřený lev není koťátko na hraní, tím spíš když od něj něco potřebujete. A Kate slíbila Curranově expřítelkyni Myong, že se přimluví, aby Curran svolil k svatbě mezi Myong a Crestem (Katein bývalý nápadník z Magie mrtvých). Bůhví proč si Myong myslí, že Kate má na Currana vliv.

Série Kate Daniels:

 1. Magic Bites (2007, č. Magie mrtvých, Fantom Print, 2011) – ukázka z knihy, recenze (Renata Heitelová), recenze (Bohdan Volejníček)
 2. Magic Burns (2008, č. Magie spaluje, Fantom Print, 2011) – ukázka z knihy
 3. Magic Strikes (2009)
 4. Magic Bleeds (2010)
 5. Magic Slays (2011)

Dobrodružná akční zápletka letí závratnou rychlostí, hrdince se vrší jeden problém na druhý, neustále čelí útokům a při tom všem se ještě snaží ochránit dítě a neskončit ve lví posteli. Autoři Ilona a Andrew Gordonovi, skrývající se pod pseudonymem Ilona Andrews, zpočátku Kate ženou od čerta k ďáblu jako ubohou slepičku zachraňující kohoutka ve známé pohádce. I tentokrát ji provází mladý vlkodlak s temnou minulostí Derek, jehož schopnosti jsou díky erupci na vzestupu (že by skončil jako alfa?), a upír řízený Pánem mrtvých Ghastekem. Vtipné hlášky postav jsou na denním pořádku, stejně jako neustálé hádky s Curranem, což dodává vyprávění šťávu.

Závěrečná bitva o záchranu světa je velkolepá, ačkoli s sebou přinese i bolestné ztráty. Autoři stejně jako minule v Magii mrtvých přimíchali do příběhu velkou dávku magie a množství mytických stvoření. Normální, magií nepolíbení lidé se v románu téměř nevyskytují, maximálně jako nevinné oběti šarvátek mezi nestvůrami. Je libo procházku v trávicím ústrojí obrovské želvy? Žádný problém, vítejte v magií nasáklé Atlantě.

Redakce Fantasye doporučuje podobné série:

Chcete-li se náramně dobře bavit, máte-li rádi knihy, u nichž se stránky otáčejí téměř samy, jste-li zvědaví na další dobrodružství svéhlavé Kate, která se do všeho žene podle hesla „dvakrát řež, jednou měř“ a až později myslí na následky nebo se omlouvá za unáhlené řeči (nejčastěji Curranovi), neváhejte a ponořte se do jedné z nejlepších urban fantasy sérií, které současný trh nabízí, tedy do dalšího dobrodružství žoldačky Kate Daniels, tentokrát v knize Magie spaluje.

Hodnocení: 80 %

 • Andrews, Ilona: Magie spaluje (Magic Burns)
 • Fantom Print; 2011
 • Překlad: Hana Šimečková
 • Obálka: Adam Dragon
 • 256 stran / 249 Kč

Ilona Andrews v pěti bodech:

 1. Ilona Andrews je pseudonym manželské dvojice Ilony (*1976) a Andrewa (*1970) Gordonových.
 2. Ilona pochází z Ruska, Andrew sloužil v americké armádě, poznali se na univerzitě.
 3. Společně píší urban fantasy a pracují hlavně na dvou sériích: Kate Daniels a The Edge, která je v romantičtěj­ším duchu.
 4. První román Magie mrtvých (2007) byl čtenáři dobře přijat a jeho pokračování Magie spaluje (2008) dosáhl na 32. místo na žebříčku bestsellerů dle NY Times.
 5. V současnosti bydlí v Oregonu s dvěma dětmi.
8. září 2011, Renata Heitelová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Kate Daniels 02- Magie spaluje

Kate Daniels 02- Magie spaluje
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 174 Kč