Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Vzdálené obzory, ed. Gardner Dozois

ed. Gardner Dozois: Vzdálené obzory
Název:   Vzdálené obzory
Autor:   ed. Gardner Dozois
Žánr:   scifi
Série:   ant.
Počet stran:   752
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   kol.
Autor obálky:   Lubomír Kupčík a Lukáš Tůma
ISBN:   978-80-7193-256-7

Běžná cena:   339 Kč
Naše cena:   305 Kč
Sleva:   34 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Víme, že vesmír i čas jsou nekonečné. Ale bez hranic je i lidská fantazie. Pohled do předaleké budoucnosti je ryzí podstatou žánru science fiction, avšak dosáhnout těch nejvzdálenějších koutů stěží představitelného času vyžaduje ruku skutečného mistra. Antologie Vzdálené obzory vám přináší díla hned sedmnácti odvážných a schopných tvůrců zvučných jmen: Jack Vance * Brian W. Aldiss * Cordwainer Smith * Frederik Pohl * Avram Davidson * Keith Roberts * Robert Silverberg * Michael Moorcock * Joe Haldeman * James Tiptree Jr. * Gene Wolfe * Walter Jon Williams * Alexander Jablokov * Robert Reed * Paul J. McAuley * Poul Anderson * Ian McDonald… Posuňte s nimi hranice představivosti a navštivte budoucnost, kdy je téměř vše, co známe zaváto prachem uplynulých tisíciletí. Poznejte vzdálené horizonty pokořené nejen rukou nadaných spisovatelů, ale v tomto jedinečném souboru i rukou člověka, jenž je ve světě právem pokládán za nejvlivnějšího a nejschopnějšího editora – Gardnera Dozoise, držitele obdivuhodného množství prestižních cen, z nichž ani jedna nebyla udělena nezaslouženě.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Vzdálené obzory, ed. Gardner Dozois
Jan Vaněk jr. - 01. 07. 2008 16:47

BTW, nebylo by špatné ještě dořešit propojení záznamu knížky s úryvkem http://fantasya.cz/clanek/vzdalene-obzory (a naopak, to by mělo být přímo ve vašem zájmu, aby si čtenář, kterého zaujmete, mohl koupit).
RE: Ad Vzdálené obzory, ed. Gardner Dozois
Brandon HEat - 05. 07. 2008 08:28

Obsahuje povidku od Gene Wolfa :-) Osobne mi dost schazi na ceske trhu dila tohoto mistra zanru. Pritom je to takova hvezda, jedine rozumne vysvetleni pro me je ze autorska prava jsou prilis nakladna. ???
RE: Gene Wolfe česky
Jan Vaněk jr. - 07. 07. 2008 01:42

O nic dražší než cokoli jiného. Spíš se vydavatelé bojí, že by na čtenáře byl moc složitý. Já to taky nechápu, proč nemůžou začít třeba s Long (nebo snad by dokonce šlo i s ještě akčnějším Short) Sun... Prý se už delší dobu nezávazně zvažuje Kniha nového Slunce (kde že prý hlavní propagátor ale má obavy, nakolik nezničil komerční šance Mučitelův stín u Baronetu před 13 lety, což mi přijde už zhola absurdní). Každopádně pořád lepší, že v posledních letech aspoň kapou povídky, než vůbec nic. BTW zjišťuji, že redakční zpracování doprovodných textů o autorech, českých bibliografií atp. ve Vzdálených obzorech je horší, než je zvykem - že by všechno nedělal Martin Šust?
Důkaz místo slibů...
BoB - 28. 11. 2008 03:42

První věc, která vás (kromě obálky) na této publikaci upoutá je její relativně nezvyklý rozsah. 752 stran, to je již slušná bichle, ze které vás budou po delším, příjemně stráveném čtení bolet ruce. 17 kusů literárních počinů autorů známých jmen ze vzdálené (až velmi vzdálené) budoucnosti, mezi nimiž lze nalézt velmi krátké i naopak velmi dlouhé práce, je přehlídkou zajímavých nápadů, tak charakteristických pro spisovatele sci-fi neomezené žádnými hranicemi. Jak již grafická úprava a styl napovídá, jedná se o další reprezentativní sbírku povídek, jejichž výběr měl (obdobně jako u sbírky Objevitelé [Laser, 2007]) na svědomí opět již mnohokráte osvědčený Gardner Dozois... Nikdo nezaručí, co bude zítra. Nikdo neví, co bude za rok. Ale co bude za staletí, tisíciletí a milénia, to si snad dokáží představit pouze a jedině autoři literatury žánru sci-fi a s nimi, samozřejmě nakonec i my čtenáři. Od po letech již osvědčeného nakladatelství Laser mám (vedle BB artu, Bety a Trifidu) ve své knihovně snad nejvíce titulů. A popravdě, není se ani čemu divit... Poměr cena/kvalita je u Vzdálených obzorů více než přijatelný. Tolik papíru za běžnou cenu 339 korun běžně nedostanete. Ačkoli pro některého čtenáře může být i tak tato cena dosti vysoká, musí si v prvé řadě uvědomit, jak dlouho mu kniha vydrží. Dle mne je to vzhledem k rozsahu a kvalitě cena více než příznivá a přijatelná. Tak, jak jsem antologie nikdy příliš nemusel, v dnešní době mne začaly opravdu zajímat a bavit. Za poslední rok jsem jich měl v ruce více, než za posledních deset let dohromady. Dozajista na to má vliv i výběr. Nelitujete-li vložených prostředků a vsadíte na dobrého koně, máte jistotu, že se vám to vrátí. Znovu se budu opakovat, ale Laser opět (a dozajista ne naposledy) potvrdil, že se na něj dá stoprocentně spolehnout. Jak praví reklama: požadujte důkaz místo slibů. Tímto sloganem by se též dala vydavatelská činnost Laseru relativně stručně charakterizovat.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Nakladatelství Překladatel
 251 Kč
 233 Kč
 248 Kč
 107 Kč
 314 Kč
 224 Kč
 260 Kč
 269 Kč
 349 Kč
 233 Kč
 224 Kč