Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Při zabíjení klimatu si lidé ještě najdou čas i na vraždy Recenze
Při zabíjení klimatu si lidé ještě najdou čas i na vraždy
Peter May: Zimní hrob

16. července, Tomáš R. Tokoš
Svět v roce 2051 už není, co býval. Klimatické změny poznamenaly každý kout planety. Někde se již nedá žít, ale ve Skotsku to lidé stále ještě zkouší. Byť je část jejich země zatopená a část připomíná ledové království. Všechno tohle je nicméně důležité hlavně proto, že právě sem se vydává detektiv Cameron Brodie vyšetřovat vraždu. Pochopitelně to bude jen první z mnoha úmrtí v tomto případu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 64
Pustina zvaná mír: Působivý návrat geniální sci-fi série Recenze
Pustina zvaná mír: Působivý návrat geniální sci-fi série
Arkady Martine: Pustina zvaná mír (Teixcalaan 02)

15. července, Adéla Košařová
Od doby, kdy Mahit Dzmarová společně s Trojí Posidonií odhalily promyšlené spiknutí v srdci Teikskalánské říše, uběhl nějaký čas. Zatímco Teikskalán soustředí svou pozornost na odrážení útoků nebezpečného nepřítele a císařovna si zvyká na novou pozici, Mahit se vrací zpátky na svůj domovský Lsel. Teď už bývalá velvyslankyně si od toho slibuje prostor na urovnání myšlenek ohledně událostí na Teikskalánu (a jedné Teikskalánky), jenže to netuší, že odstartovala politickou hru, z které nejde jednoduše vystoupit, zvlášť když vás do toho zatáhne někdo, komu jednoduše neumíte říkat ne… Naváže Pustina zvaná mír na geniální úvodní díl série nebo podlehne častému osudu druhých dílů?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 88
Vesmír a sci-fi nemají slitování Recenze
Vesmír a sci-fi nemají slitování
Marie Domská: Nejasné hranice (Kchrat 1)

14. července, Tomáš R. Tokoš
Stačí jedna nehoda a navigátorka Erin Marthenová zjistí, že lidstvo není ve vesmíru samo. A co víc, Šatchranská říše pozemšťany již nějakou dobu sleduje. Ještě štěstí, že se jedná o mírumilovnou civilizaci, která se rozhodne poslat Erin zpátky a přibalí navíc i vyslance. První diplomatický kontakt za ně tak bude zajišťovat geneticky modifikovaný stroj na zabíjení, který Erin zachránil před smrtí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 77
Abrahamův Věk popela otevírá novou dramatickou trilogii z městského podsvětí Recenze
Abrahamův Věk popela otevírá novou dramatickou trilogii z městského podsvětí
Daniel Abraham: Věk popela (Kitamarská trilogie 1)

13. července, Jan Nohovec
Jméno Daniel Abraham už jsme v českém překladu mohli potkat mnohokrát. U debutové a originální (avšak v tuzemsku bohužel nikdy nedovydané) série Kvartet vysoké ceny, u pentalogie Mince a dýka, jako jednoho ze spoluautorů sci-fi série Expanze či u spoluprací s G. R. R. Martinem jako sci-fi Hon na lovce nebo komiksových adaptací Hry o trůny. Nyní americkému spisovateli vychází úvodní kniha z nové, špinavé a atmosférické Kitamarské trilogie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 93
Jak se stát Princeznou klamu Recenze
Jak se stát Princeznou klamu
Danielle L. Jensen: Princezna klamu (Princezna klamu 01)

12. července, Kateřina Kopišťová
Princezen v nesnázích tu byla už celá řada. Ale nelítostných vražedkyň? To je něco nového. Na české pulty dorazila Princezna klamu od Danielle L. Jensen, velmi oblíbené zahraniční autorky hned několika romantasy sérií. Dokáže si neohrožená Lara získat srdce českých čtenářů v příběhu plném intrik, dohodnutého manželství a pout sahajících hlouběji než vlastní rodina?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 82
Jak neztratit zděděnou vládu, krok první Recenze
Jak neztratit zděděnou vládu, krok první
Andrea Stewart: Císařovna kostí (Tonoucí císařství 2)

11. července, Tomáš R. Tokoš
Dostat se na císařský trůn nebylo snadné. Kdyby Lin věděla, jak obtížné bude se na něm udržet, možná by si to vládnutí rozmyslela (ale až po svržení svého otce pochopitelně). A přestože je odhodlána zachránit císařství (i s titulem císařovny), proti ní stojí jak rebelové, tak armáda konstruktů. A navíc i někteří guvernéři, kteří v Lin vidí dokonalou příležitost, jak si zajistit nezávislost.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 73
Pohádka plná krve, násilí, robotů, mimozemšťanů… a teď i zombie? Recenze
Pohádka plná krve, násilí, robotů, mimozemšťanů… a teď i zombie?
Radek Starý: Odkaz lidské rasy (Odkaz lidské mysli 02)

10. července, Daniel Pařízek
Pátá kniha youtubera a moderátora Radka Starého a druhý díl ve science fiction sáze Odkaz navazuje na příběh Dreye a Eleda, před které nastavuje novou hrozbu v již známém prostředí. Boj o záchranu planety neskončil a dvojice hrdinů se bude muset vydat přes půlku světa, aby zabránila její zkáze. Kolik je třeba obětovat pro přežití a zachování Odkazu lidské rasy?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 92
Vítejte zpátky ve Středozemi Recenze
Vítejte zpátky ve Středozemi
J. R. R. Tolkien: Nedokončené příběhy

9. července, Tomáš R. Tokoš
Není nic smutnějšího než fascinující dílo, které zůstalo nedopsáno. Některé ságy měly to štěstí, že se jich později ujali jiní (například Kolo času), případně ještě stále existuje naděje na jejich dokončení původním autorem (doufá ještě někdo ve Vichry zimy?). J. R. R. Tolkien po sobě nechal dost rozpracovaných textů a poznámek na dlouhou kariéru minimálně jednoho dědice, ale Christopher Tolkien není Brian Herbert, a tak otcův odkaz pouze opatřil nutným poznámkami.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 84
Na konci vesmíru začíná ten pravý masakr Recenze
Na konci vesmíru začíná ten pravý masakr
Kristýna Sněgoňová: Na konci vesmíru (Legie 09)

8. července, Jiří Kábrt
Kapitán Moravec a jeho posádka se postarali o značné posílení mezihvězdné armády, která se chystá konečně uskutečnit výrazný úder na říši enlilů. Ve vesmíru mají však slovo i daleko starší rasy jako například ta, jíž parta pozemských odbojářů vděčí za své slovutné mezihvězdné plavidlo. Rozhodnutí vyhovět jí přivede pozemské odbojáře do dosud nejvzdálenějších hlubin vesmíru a donutí je ke konfrontaci s jedním z největších přirozených nepřátel člověka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 89
Čítanka Neila Gaimana: To nejlepší pro fanoušky i začátečníky Recenze
Čítanka Neila Gaimana: To nejlepší pro fanoušky i začátečníky
Neil Gaiman: Čítanka Neila Gaimana

7. července, Jan Nohovec
Britský spisovatel Neil Gaiman má za sebou plodnou kariéru plnou komiksů, povídek, románů, seriálů, filmů a řady dalších počinů. Když tak po přibližně čtyřiceti letech na trhu dával dohromady sbírku toho nejlepšího z vlastní tvorby, měl to velmi jednoduché – nechal prostě čtenáře hlasovat na internetu o jejich nejoblíbenější díla, výsledné texty seřadil dle data vydání a voilà, kniha byla na světě. Reprezentativní výběr 47 povídek a 5 románových úryvků nyní vyšel i česky a je to jeden z nejlepších počinů sklonku roku 2023.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 128
Když se ze hry stane skutečný život Recenze
Když se ze hry stane skutečný život
Giacomo Masi, Ilaria Gelli: GG – život je videohra

6. července, Jiří Kábrt
Díky online hrám můžeme už dávno trávit celé hodiny na Azerothu, v Hyborském věku, cestovat hyperprostorem v Předaleké galaxii či v té naší za dozoru Spojené federace planet. Bohužel je zároveň pravda, že čím detailnějším se stává svět, do něhož unikáme, tím spíš zapomeneme na skutečnost kolem nás. Na vybranou však nebudou mít mladé dívky, které nás provázejí komiksem GG – život je videohra, neboť onlinovka zavládne všude kolem nich.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 73
Vrabčák: Let k nebi a ještě dál Recenze
Vrabčák: Let k nebi a ještě dál
Mary Doria Russell: Vrabčák

5. července, Jiří Sejkora
První kontakt s mimozemskou civilizací? Cesta na jinou planetu? Jestli to nebude trochu ohraná písnička… Ale co když půjde o jezuitskou misi v čele s knězem Emilio Sandozem toužícím nalézt Boha? Vrabčák je kniha o objevování neznáma, vztazích, lidech, podstatě lidství a hledání Boha. A všechny linky zvládá perfektně.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 100
Není všechno zlato, co se Star Wars…
Recenze
Není všechno zlato, co se Star Wars…
Jody Houser a kol.: Star Wars: Věk Republiky – Padouchové a Star Wars: Věk Republiky – Hrdinové

17. června, David P. Stefanovič
U Star Wars seriálů a filmů pod taktovkou Disney jsme si už bohužel museli zvyknout, že jejich kvalita je přinejlepším kolísavá. U komiksové podoby předaleké galaxie, kde jsme si zatím stěžovali toliko na jediný svazek (a za to mohl spíš Kylo Ren, než autoři), ale pád na samé kvalitativní dno dost bolí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 176
Odvážná Somálijka Michela Fabera na stopě zmizelému písmenu D Recenze
Odvážná Somálijka Michela Fabera na stopě zmizelému písmenu D
Michel Faber: D aneb Příběh dvou světů

16. června, Jan Nohovec
Nizozemsko-australsko-skotský spisovatel Michel Faber, jehož díla dlouhodobě balancovala na rozhraní mainstreamu a fantastiky a který se nejvíce proslavil objemným Kvítkem karmínovým a bílým, před několika lety pověsil psaní knih pro dospělé na hřebík. Neodpustil si ale vydat jednohubku pro mladší čtenáře, s níž si dle vlastních slov pohrával celých 35 let. Navzdory několika mouchám (vážkám?) je to kouzelná kniha, vpravdě ideální pro cílovou skupinu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 153
Život a doba velkého chána Čingischána Recenze
Život a doba velkého chána Čingischána
Denis-Pierre Filippi, Manuel Garcia, Marie Favereau: Čingischán

15. června, Jakub Ehrenberger
Rytmicky znějící jméno mongolského vojevůdce Čingischána si z hodin dějepisu pamatuje snad každý. Tím ale naše znalosti výrazné postavy středoasijských dějin zpravidla taky končí. Na českém knižním trhu se loni objevil komiks, s jehož pomocí si čtenáři mohou mezery doplnit. A je to překvapivě objevné čtení.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 166
Pořádný rozjezd upírské love story Recenze
Pořádný rozjezd upírské love story
Tracy Wolffová: Vztek (Touha 02)

14. června, Kateřina Kopišťová
Kultovní knižní a filmová sága Stmívání nastolila v žánru paranormální romance zbrusu nový trend. V posledních letech už to vypadalo, že krvesaje a vlkodlaky vystřídaly tajemné víly. Není to ale úplně tak pravda. Nakladatelství Fragment totiž zapátralo a v překladu přineslo zbrusu novou sérii kráčející ve šlépějích svého staršího sourozence. Na pulty dorazil již druhý díl. Co zažije Grace na Katmerské akademii tentokrát?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 140
Kam jsme se to vlastně dostali? Recenze
Kam jsme se to vlastně dostali?
Karel Sychra: Po stopách vesmírných turistů

13. června, Jiří Sejkora
Jak by mohly vypadat budoucnosti, v nichž bude lidstvo bez problémů cestovat vesmírem a jakým překážkám bude čelit? Přesně tím se ve své povídkové knize Po stopách vesmírných turistů zabývá Karel Sychra.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 167
V tomto městě by nikdo bydlet nechtěl Recenze
V tomto městě by nikdo bydlet nechtěl
Alex Pheby: Mordie

12. června, Tomáš R. Tokoš
Vítejte v Mordii, kde si magie podává ruku s beznadějí. Tady je Nathan Treeves, mladík předurčený k roli průvodce. Milerád vám ukáže chudinskou čtvrť, kde vyrostl. Možná se s vámi zastaví i u svého na smrt nemocného otce (jen nedoporučujeme uzavírat obchodní styky s matkou), než vás vezme do Manéže, nebo dokonce až za samotným stvořitelem Mordie. Jen mu nemějte za zlé, pokud se s vámi cestou někde zamotá a ztratí. Nathan je sice talentovaný, ale s rozumem to má složitější.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 150
Neodolatelný Handlíř již potřetí a naposledy Recenze
Neodolatelný Handlíř již potřetí a naposledy
Laura Thalassa: Temná Harmonie (Handlíř 03)

11. června, Kateřina Kopišťová
Víly jsou trendem několika posledních let. Hlavně, pokud mají samá tajemství a jsou přímo k nakousnutí. Na českém trhu úspěch sklidila i fantasy romance pro dospělé, Handlíř. A jelikož čas utíká jako voda, fanoušci se již dočkali i třetího a závěrečného dílu. Dostanou Callie s Desmondem svůj šťastný konec nebo Říše víl skončí v plamenech?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 143
Jak napravit české časové kontinuum Recenze
Jak napravit české časové kontinuum
Michal Březina: Zlé časy

10. června, Sabina Dudová
Vracet se zpátky časem a nezpůsobit žádné škody není zrovna sranda. Jestliže šlápnout na motýla v pravěku může mít nedozírné následky na budoucnost světa, co asi způsobí, když se Blanka z Valois namísto do Karla IV. zblázní do náhodného pošuka z 21. století?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 224
Vyhnankyně moří: Relaxační četba na nedělení odpoledne Recenze
Vyhnankyně moří: Relaxační četba na nedělení odpoledne
Jeffe Kenedy: Vyhnankyně moří (Kronika Dasnarie 02)

21. května, Adéla Košařová
Když čtenáři viděli Jennu naposledy, podařilo se jí úspěšně utéct od jejího starého a hlavně extrémně krutého, násilnického manžela, který na ni zanechal nejen šrámy na těle, ale hlavně na duši. Z naivní dívky se tak v tu ránu stal člověk, jehož realita udeřila opravdu tvrdě do tváře. Podaří se bývalé plaché princezně najít nový smysl života? A zvládne Jeffe Kennedy posunout svoje dílo o stupeň výš nebo bude kvalita stejně kolísavá jako v prvním díle?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 139
Ne všechno musí mít šťastný konec Recenze
Ne všechno musí mít šťastný konec
Stephen King: Pohádka

20. května, Tomáš R. Tokoš
Charlie Reade je docela obyčejný kluk. Nebo jím alespoň byl, dokud se neseznámil se starým a samotářským Howardem Bowditchem. Toto setkání Charliemu změní život. Howard má totiž tajemství. Ne, není to uprchlý nacista (to už tady bylo). Jen zná cestu do jiného světa, který vypadá na první pohled opravdu pohádkově. A který čeká na to, až ho někdo zachrání. Charlie je rozhodnut to zkusit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 151
Neznámý Asimov aneb Jak student medicíny k titulu největšího spisovatele science fiction přišel Recenze
Neznámý Asimov aneb Jak student medicíny k titulu největšího spisovatele science fiction přišel
Isaac Asimov: Neznámý Asimov

19. května, Daniel Pařízek
Sbírka povídek Neznámý Asimov (The Early Asimov) monitoruje počátky mistrovy spisovatelské kariéry. Dílo zahrnuje sedmadvacet textů z období druhé světové války a krátce po ní, které byly do té doby publikovány pouze v časopisech. Jsou v něm k nalezení úplně první autorovy vydané práce doprovázené komentáři o tom, jak povídky vznikaly a jak složité je bylo prodat do některého ze žánrových časopisů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 169
Nezdolná: Young Adult v hávu urban fantasy Recenze
Nezdolná: Young Adult v hávu urban fantasy
Karen Lynch: Nezdolná (Nezdolná 01)

18. května, Nela Libovická
Uplynulo deset let od brutální vraždy jejího otce a některé vzpomínky Sara z mysli vymazat nedokáže. Do toho ji zavalují její magické schopnosti. Pro své nejbližší je obyčejná dívka, ale nadpřirození tvorové všeho druhu ji dokážou vycítit, a o nebezpečí je tak v jejím životě postaráno. Představuje se urban fantasy pro mladší ročníky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 137
Maková válka: Vynikající temná fantasy, která vás vtáhne a už nepustí Recenze
Maková válka: Vynikající temná fantasy, která vás vtáhne a už nepustí
R.F. Kuang: Maková válka (Maková válka 01)

13. května, Adéla Košařová
Když osud rozdával startovní balíček karet, lze s pevnou jistotou říci, že na Rin zbyly jedny z těch nejhorší. Jenže co jí ubral na životních podmínkách, toho jí vrchovatě přidal na vůli a odhodlání. Tahle válečná sirota se totiž rozhodla dokázat nemožné – složit ty nejobtížnější zkoušky v zemi a dostat se na nejprestižnější vojenskou akademii v celém Nikanu. A R.F. Kuang si zase předsevzala vzít čtenáře na fascinující cestu, na kterou jen tak nezapomenou…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 208
Vlastně jenom další obyčejný den v Night City Recenze
Vlastně jenom další obyčejný den v Night City
Bartosz Sztybor: Cyberpunk 2077 – Máš moje slovo

11. května, Daniel Pařízek
Smrt kyberpunkerky rozpoutá peklo – tajemství vyplavou na povrch, rozhoří se války a krev nebude nic víc než skvrna. Mezi sítí nebezpečných kyberpunkerů, nechvalně proslulého gangu Valentinos a velkou korporací se jedna mírumilovná babička, která se živí jako servírka, ocitá v hlubinách Night City a vrací se k životu, který opustila – jenže pomsta je začarovaný kruh a na minulost se nedá zapomenout.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 250
2184: Pád Kaspické republiky: Dechberoucí čtenářský zážitek z budoucnosti Recenze
2184: Pád Kaspické republiky: Dechberoucí čtenářský zážitek z budoucnosti
Neil Sharpson: 2184: Pád Kaspické republiky

10. května, Jiří Kábrt
Svěřit se do rukou umělé inteligence, nebo ne, toť otázka. V posledních letech je ovšem zřejmé, že toto dilema budou muset řešit už velmi blízké generace. Kromě zastánců singularity budou zcela jistě i odpůrci, jichž se najde dost na vybudování celého národa. Jenže kde je národ, tam jsou politici a jejich ideologie se může změnit v tyranii…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 181
Ukradený dědic: Návrat do světa podlých víl Recenze
Ukradený dědic: Návrat do světa podlých víl
Holly Black: Ukradený dědic (Ukradený dědic 01)

9. května, Nela Libovická
Po osmi letech od Hadí bitvy nastal čas vrátit se zpátky do světa lstivých víl. Prokletá dětská královna, která uprchla před svým osudem do světa lidí, a mladý okouzlující rozmazlený dědic se vydávají na misi. Mají společný cíl, ale každý vlastní úmysly. A ve světě víl se nedá nikomu a ničemu věřit – ani nepřátelům a už vůbec ne těm nejbližším. To už by měl přeci vědět každý.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 122
Černá tma zapomnění: Děsivý Laird Barron uctívá Starou pijavici Recenze
Černá tma zapomnění: Děsivý Laird Barron uctívá Starou pijavici
Laird Barron: Černá tma zapomnění

8. května, Jan Nohovec
Laird Barron u nás už vydal hororové povídkové sbírky Okultace a Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká, stejně jako dvojici pulpových svazků o Izajáši Coleridgeovi. A s každým svazkem se u nás, stejně jako v domovských USA stává čím dál tím větším fenoménem moderního hororu. Nyní přichází na pulty knihkupectví s titulem Černá tma zapomnění, jedním ze svých prvních zásadních románů. Stejně jako u předchozích počinů nečekejte velké záplavy krve, spíše temné šílenství, které pomalu a umně roste až do kosmických proporcí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 161
Pokrevní cejch: Jiný pohled na klasické mýty Recenze
Pokrevní cejch: Jiný pohled na klasické mýty
Tracy Deonn: Pokrevní cejch (Mýtonoši 02)

7. května, Anastasja Višťalová
Bree jen chtěla jít po stopách své zesnulé matky. Rozhodla se vystudovat stejnou univerzitu a zjistit pravdu o tom, co se vlastně stalo toho osudového dne, kdy zemřela. Namísto kýžených odpovědí se zapletla ještě do větších tajemství a intrik. Objevila tajný spolek Mýtonošů, studentské skupiny, která má za cíl ochraňovat svět smrtelníků před pekelnými nestvůrami. Briana zjistila, že je dědicem dávno zesnulého Artuše, zakladatele kulatého stolu. Dávné mýty se totiž zakládají na pravdě, rytíři se zavázali ochránit náš svět před monstry z temnot, avšak nikdo není neomylný a jejich selhání mají nepříjemný dopad. Válka mezi bestiemi a lidmi je na spadnutí, čeká nás Armagedon a mladá Bree představuje jediný klíč ke spasení lidstva.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 154