Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Noční strana 07 - Učiněné peklo, Green Simon R.

Green Simon R.: Učiněné peklo
Název:   Noční strana 07 - Učiněné peklo
Autor:   Green Simon R.
Žánr:   fantasy
Série:   Noční strana (7)
Počet stran:   238
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Josef Hořejší
Autor obálky:   Jonathan Barkat

Běžná cena:   189 Kč
Naše cena:   170 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Po válce, která skoro proměnila Noční stranu v trosky, zůstalo mocenské vakuum přímo škemrající, aby bylo vyplněno – a našli se takoví, co si mysleli, že by se toho měl ujmout John Taylor. Jenže on s nimi nesouhlasil. Ani Jeremiáš Griffin. To je jeden nesmrtelný, nepředstavitelně bohatý chlápek s vlastním názorem na to, kdo by se měl chopit otěží. Jenomže pak byla jeho vnučka – a budoucí dědička – unesena a on požádal Johna, abych mu ji našel. * Ukázalo se však, že někdo – nebo možná Něco – blokuje Johnovo zvláštní nadání. Což znamená, že mu nezbývá nic jiného, než se svého úkolu zhostit tím těžším způsobem. A rychle, nebo si Griffin bude muset najít nového dědice…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Učiněné peklo, Green Simon R.
retro.vasek - 11. 09. 2007 10:29

Zas jeden z lepších případů Johna Taylora. Je sice pravda, že se již od počátku knihy bystřejší povahy můžou tušit, kdo za vším stojí, ale i tak je kásné dozvídat se jak John zatracený Taylor k vyřešení případu přistupuje. Navíc se mi zdá, že v této knize je víc než kdy před tím promítána váha náboženství a role Nebe i Pekla. Každopádně to řadím hned na druhé místo nejoblíbenějšího Johnova případu, hned po případu "Kouzlo města". Jsem rád, že tahle sága existuje a fandím Simonovi R. Greenovi. Ať Ti brk píše Simone.
Ad U
BoriHokr - 15. 05. 2009 10:07

návrat ke kořenům v podobě jednoduchých detektivních příběhů. Už první stránky odkazují na klasické detektivky Raymonda Chandlera (i když tam nikdy nehrozilo, že hlavního hrdinu pozře zahrada) a pak sledujeme příběh pátrání po ztracené dědičce Jeremiáše Griffina, nesmrtelného a jednoho z nejmocnějších lidí na Noční straně. Povedení příbuzní, nadřazený komorník, bar travestitů, banket, odhalení v knihovně (v uvozovkách...) - vše samozřejmě v intencích Noční strany, takže krvavé, zajímavé a docela vtipné. Navíc tentokráte Green omezil různé klasické vedlejší postavy, takže Taylor je na většinu věcí opravdu sám. A nevadí to. Atrakce sice tentokrát nejsou tak rozmanité a dechberoucí, spíše se drží při zemi, ale ke knize se to hodí. Po předchozím díle hotový balzám na duši a důvod těšit se na další díl.
RE: Ad U
gilbert - 31. 10. 2009 23:29

Po delší době jsem si přečetl další díl Noční strany, především tedy proto, abych zjistil, jakým směrem hodlá autor sérii vést po uzavření hlavní dějové linie s Johnovou matkou, která se táhla předchozími díly. A co jsem zjistil? Tak předně, dobrá zpráva je, že John Taylor je stále ten sympaťák jako dřív. Noční strana se pomalu vzpamatovává z největšího konfliktu jaký, kdy zažila. Po smrti Autorit se nabízí otázka, kdo nyní bude rozkazovat. Walker, bývalý Hlas Autorit se sice chová, jako by se nic nezměnilo a pořád se tu snaží udržovat pořádek, ale je jasné, že teď mají svou příležitost ti nejmocnější osobnosti Noční strany. Jedním z nich je i Jeremiáš Griffin, asi nejbohatší a nejmocnější obchodník Noční strany, muž, který svému obchodnímu impériu vládne tvrdou rukou už po staletí (údajně uzavřel smlouvu s ďáblem). A právě tenhle muž si najme našeho starého známého Johna Taylora, aby mu našel jeho ztracenou vnučku, které se rozhodl svou říši odkázat (což se samozřejmě nelíbilo zbytku jeho rodiny – manželce a synovi a dceři). Johnovi se případ nezdá, ale slíbená odměna několika milionů liber ho dokáže přesvědčit.:) Tento díl série mi přišel snad ještě více a lá Phill Marlowe než kterýkoli z minulých dílů (), což je mimo jiné způsobeno tím, že Johnovi někdo blokuje jeho třetí oko a on tak musí pátrat klasickou detektivní metodou – především tedy vyslýcháním podezřelých. Celý příběh pak spočívá v tom, že John hovoří s jednotlivými členy Jeremiášovy rodiny (často na opravdu podivných místech…) a postupně poodhaluje roušku tajemství zakrývající celý klan Griffinů, stejně jako poznává vztahy a tužby jejích členů. Co je však zarážející, přesně jak napsal Borihokr, Green zde takřka zcela vynechal obvyklé vedlejší postavy (Břitvák Edie zde nevystupuje vůbec, stejně tak sekretářka Cathy, Suzie až krátce v samotném závěru) a soustředí se hlavně na Johna. A trochu mi i přišlo, jako by hledal, kudy se sérií dál. Nu, na to si musíme počkat, poslední rozhovor Johna s Walkerem jemně naznačuje další vývoj, nechme se překvapit…

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 170 Kč
 170 Kč
 152 Kč
 179 Kč
 188 Kč
 215 Kč
 134 Kč
 233 Kč
 170 Kč
 224 Kč
 134 Kč
 2041 Kč