Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Safírová růže, Eddings David

Eddings David: Elenium 3 - Safírová růže
Název:   Safírová růže
Autor:   Eddings David
Žánr:   fantasy
Série:   Elenium (3)
Počet stran:   576
Provedení:   brož.;
Nakladatelství:   Triton
Překladatel:   Robert Tschorn
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný

Běžná cena:   249 Kč
Naše cena:   224 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Třetí díl ságy Elenium. Sparhawk získává legendární magický klenot Bhelliom, který má před smrtí zachránit královnu. Za žádnou cenu se Bhelliom nesmí dostat do rukou nepřátel.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Safírová růže, Eddings David
BoriHokr - 04. 02. 2009 10:06

Završení trilogie.Začátek sice poměrně nezajímavý, ale pak už se Eddings chytá a provádí nás menším převratem (vlastně restaurací právoplatnéh vlády), obleženým církevním městem a nakonec míří do Zemochu, k finálnímu účtování se Zlem. Tam, kde se soustředí na akci, je to opět na jedničku. Bohužel, epizody z cest, konkrétně skrze Zemoch nejsou tak zábavné jako v prvních dílech (i když se to snaží vyrovnat nějakými těmi překaženými rituály a jednou perfektní snovou pasáží). Finále pak místy připomíná počítačovou hru, ale závěrečný souboj Sparhawka a pandionského odpadlíka Martela (jedna z nejlepších postav Eddingsovi kariéry vůbec) na vše dává zapomenout. Stejně jako fakt, že tentokráte nechává autor za vítězství své hrdiny opravdu zaplatit (žádný záah shůry jako v Belgariad). Safírová růže sice není tak vyrovnaná jako předchozí dva díly, ale dostatečně strhující finále to více než vynahrazuje, takže nakonec plné hodnocení (protože jestli jsou u jednoho dílu pochybnosti, v rámci celé trilogie ani náhodou!).
Safírová růže
Sally - 30. 11. 2010 18:39

Třetí a závěrečný díl trilogie Elenium Davida Eddingse navazuje na druhý díl Rubínový rytíř. Sparhawk na začátku dílu získá za pomoci Aphrael Bhelliom a doma s jeho pomocí uzdraví královnu Ehlanu. Je otázka, jestli si pomohl, královna ho již od dětství miluje a než se Sparhawk trochu vzpamatuje a rozkouká už míří do chomoutu.. a Ehlana si to nechce nechat vymluvit. Před nimi ovšem leží problém, co udělat se zlým Starším bohem Azashem a se zemošským Othou. Předtím je ale ještě čeká volba Arcipreláta v Chyrellu, na nějž se snaží kandidovat zlotřilý Annias, který je ve spojení s Azashem i Othou, jeho volbu mají naši hrdinové v plánu překazit. Schyluje se také k závěrečnému souboji mezi Sparhawkem a Martelem. Eddings si povedeně rýpnul svou církví v knize do té křesťanské, ovšem ve třetím díle jim to dal přímo sežrat, když popsal pozadí volby arcipreláta (papeže) a intriky mezi patriarchy. Napětí příjemně graduje. Závěrečné souboje jsou zdařilé, není jim co vytknout, pouze jednu mnou hluboce želenou ztrátu mezi hrdiny, za niž bych autora... Třetí díl je opět protkán vtipnými dialogy jako oba předchozí, nyní jich ovšem přibylo. Ehlana je pěkné číslo a Sarhawk si vychoval manželku, která je mu důstojným soupeřem a nic mu nedaruje. Některé Ehlaniny vtipné věty, když nahání Sparhawka do chomoutu, či poté pro mě byly lahůdkou, rovněž um, s nímž Ehlana vždy dosáhne svého a přechytračí i hlavu podsvětí Platima. Skvělé zakončení jedinečné trilogie. Kdo nečetl, tak ať to napraví. S hriny mi bylo líto se rozloučit, ale naštěstí asi i autorovi, protože napsal další trilogii Tamuli, kde se se všemi našimi hrdiny po několika letech opět setkáme.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 197 Kč
 305 Kč
 305 Kč
 206 Kč
 179 Kč
 233 Kč
 339 Kč
 305 Kč
 599 Kč
 89 Kč
 286 Kč
 289 Kč