Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Puls, King Stephen

12.280299474.1573718789
Název:   Puls
Autor:   King Stephen
Žánr:   horor
Počet stran:   389
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Beta - Dobrovský
Překladatel:   Linda Bartošková
ISBN:   978-80-759-3134-4

Běžná cena:   299 Kč
Naše cena:   269 Kč
Sleva:   30 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a burza se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plného násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá? Nový strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá.Související články

  • Recenze: Puls (BoboKing)

Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Puls, King Stephen
LENASK1 - 19. 03. 2008 18:28

>Podle mě jedna z nejlepších knih pana Kinga! Perfektní čtení,moc mě to bavilo. A po cestě na wc jsem si rozsvěcela ještě par dní. Vřele doporučuji!!
King - opět za pět...
BoB - 28. 11. 2008 03:38

Mobilní telefon má dnes snad opravdu každý. Existují dokonce i jedinci, kteří jich mají a souběžně používají i více, což může být pro běžného, obyčejného uživatele mnohdy nepochopitelné. Nepříznivých účinků spojených s používáním mobilních telefonů bylo zveřejněno mnoho. Stačí zmínit pouze návykovost. Mnoho lidí, a na věku zde příliš nezáleží, je bez mobilního telefonu jako bez rukou. Zapomenou-li jej doma, jsou jako kuřáci - napjatí, nervózní a mnohdy i podráždění. Prostě téma jako stvořené pro Stephena Kinga. Před čtením Pulsu jsem neměl ponětí, o čem vlastně je. Ale již při přečtení věnování: Pro Richarda Mathesona a George Romera mi v hlavě zasvítilo červené světlo, a já si řekl: Tak tohle bude opravdu NĚCO. A také že ano. Poklidné, ospalé odpoledne. Clayton Riddell po menším nákupu stojí u dodávky zmrzlináře a čeká, až na něj dojde řada. Před ním ve frontě stojí tři školou povinné děti, žena v manažerském kalhotovém kostýmu s psíkem na vodítku a dvě, kupodivu nechichotající se puberťačky. Děti odejdou se svou porcí zmrzliny. Žena si objedná a telefonuje s Maddy. Jedné z puberťaček zazvoní mobil a ta ho zvedne k uchu. Jakmile zjistí, že je to Beth, okamžitě to sdělí své kamarádce a pak jsou u telefonu již obě. A vtom svět zešílí. Pán až doposud si hrající v parku se psem s ním nyní zápasí s jeho ukousnutým uchem v ústech. Paní v kostýmu se sápe po zmrzlináři, jedna z puberťaček po paní v kostýmu. Za rohem cosi vybuchne. Dochází k autonehodám, k sebevraždám. Lidé prolétávají okny a padají na ulici. Duševně vykolejený muž se prochází po ulici a kuchyňským nožem švihá do vzkuchu kolem sebe. Totální šílenství. Ke Claytonovi se připojí Tom McCourt, který, stejně jako on, nevěřícně zírá na dění všude okolo. Spolu se poté vydají do hotelu, kde se Clay ubytoval. V něm se setkají s panem Ricardim, který je v hotelu zaměstnán jako recepční. Na doporučení policie se zabarikádoval v recepci. Když zachrání Alici Maxwellovou, dívku, která do města přijela s matkou, rozhodnou se nezůstávat v prozatímním bezpečí. Pouze pan Ricardi odmítne z hotelu odejít. A tak začíná dobrodružství, které by si v reálném životě téměř každý z nás nechal rád ujít... První čtyři strany jsou poklidným popisem všedního odpoledne. Od páté strany se vše zlomí a děj začne nabírat tempo jako utržený železniční vagón sjíždějící z vrcholu mohutného kopce. Jednoznačně skvělá úvodní scéna, po níž se děj rozjede svižným, osvědčeným tempem. Puls je relativně nová kniha Stephena Kinga (2006). Autor v ní rozebírá využití moderních technologií a jejich možný dopad na společmost. Odkaz na Romerovy filmy, nejen díky věnování, je více než zřejmý. Atmosféra rozmláceného světa s jeho šílenými obyvateli, kteří se svým monotónním mumláním procházejí, či probíhají vylidněnými ulicemi, a normálními obyvateli, kteří se zpočátku ze strachu zamykají doma a nevystrkují ani špičku nosu, je velmi sugestivní. A díky realistickému popisu Stephena Kinga naprosto úchvatný.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 296 Kč
 176 Kč
 449 Kč
 132 Kč
 152 Kč
 260 Kč
 314 Kč
 251 Kč
 432 Kč
 350 Kč
 399 Kč