Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Pád do temnoty, Turtledove Harry

Turtledove Harry: Svět ve válce 1 - Pád do temnoty
Název:   Pád do temnoty
Autor:   Turtledove Harry
Žánr:   Fantasy
Série:   Svět ve válce (1)
Počet stran:   617
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Josef Studený
Autor obálky:   Michael Whelan
ISBN:   978-80-8613-959-3

Běžná cena:   219 Kč
Naše cena:   269 Kč
Sleva:   22 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Svět se otřásá v základech. Jedna země po druhé je vtahována do nesmiřitelného konfliktu. V historii světa doposud nebylo válečné běsnění tak krvavé. S nespoutanou silou ožívají staré nenávisti přerůstající ve vyhlazování národů.

Nejmodernější poznatky magie jsou smrtící a mnohem ničivější, než kdykoli v minulosti. Cvičené letky draků vrhají déšť explozivního ohně na opevněná města. Mohutné pěchoty se přesunují z místa na místo podél sítě siločar, z kterých čerpají obrovská množství energie. Znepřátelené mocnosti vyzbrojují a osedlávají strašlivé mořské příšery na pomoc při sabotážích cizích loďstev.

Vše postupně pohlcuje temnota a světlo během života současných lidských generací již nevysvitne…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pád do temnoty, Turtledove Harry
gilbert - 22. 04. 2009 19:01

První díl Turtledovovy celkem ambiciózní série, která je jakousi fantasy alternativou 2. světové války. Jen místo tanků jsou zde behemoti,nesoucí vojáky a paprskové zbraně (které stejně jako ruční střelné zbraně vojáků fungují na magii), místo polních telefonů se používají kouzelné krystaly, ve vzduchu nesvádí boje letadla, ale draci ovládaní dračími jezdci (kteří jsou mimochodem úplně stejní jako piloti letectva v "pozemských" armádách - tzv. šlechtici mezi vojáky:)). Rovněž zde nenalezneme Německo a Sovětský svaz, ale Algarve (národ zrzků, ne blonďáků:)) a Unkerlant, rozlehlou říši ležící na západě(!) se zastaralou technikou a špatně vyzbrojenou, nicméně VELICE početnou armádou... První díl, jak název napovídá popisuje vypuknutí války. Co původně mělo být provokací ze strany několika států (alternativ Británie a Francie) vůči Algarve s následným rychlým vítězstvím se vyvine v celosvětový zničující konflikt. Děj vcelku odpovídá začátku 2. světové války - včetně například dočasného spojenectví Algarve a Unkerlantu a jejich rozdělení si státu představujícím Polsko. Autor dokonce neopomněl židovskou genocidu - zde jsou oním k vyhlazení odsouzeným etnikem Kauniané - blonďatí lidé, nosící dle svého zvyku kalhoty (v Algrave i jiných státech se nosí kilty). Bohužel kniha trpí podobným neduhem jako autorův cyklus "Světová válka" - v příběhu vystupují takřka desítky postav, přičemž každá má svůj vlastní prostor - co kapitola to jedna z nich. Je sice dobré, že sledujeme děj z pohledu jak důstojníků, tak i prostých vojáků a obyvatel válčících i obsazených států, ale postav je natolik mnoho, že se v nich čtenář ztrácí. Na začátku knihy uvedený seznam postav mu v orientaci příliš nepomůže. Kniha tak působí celkem rozvlekle, příběh se posouvá jen málo - vzhledem k tomu že se věnuje všem postavám jednajícím zhruba ve stejné nebo blízké době. Mě osobně tak chyběl nějaký "celkový" objektivní autorův pohled na příběh, určité zhodnocení - takhle se čtenáři dostane pouhého subjektivního nahlížení jednotlivých postav.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 214 Kč
 170 Kč
 215 Kč
 199 Kč
 199 Kč
 251 Kč
 170 Kč
 242 Kč
 170 Kč
 260 Kč
 260 Kč
 197 Kč