Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Noční strana 06 - Ostřejší než hadí zub, Green Simon R.

Green Simon R.: Ostřejší než hadí zub
Název:   Noční strana 06 - Ostřejší než hadí zub
Autor:   Green Simon R.
Žánr:   fantasy
Série:   Noční strana (6)
Počet stran:   253
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Josef Hořejší
Autor obálky:   Jonathan Barkat

Běžná cena:   189 Kč
Naše cena:   170 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Jmenuji se John Taylor a jsem soukromý detektiv na Noční straně. Není to místo, které by se vám líbilo navštívit, natož se v něm usadit. Takže byste si mohli myslet, že mi nebude kdovíjak vadit, když je moje ztracená a znovu nalezená, ne tak docela lidská matka, zničí. * Jenomže mně to vadí. Narodil jsem se tu, žiju tady a mám tady přátele. Nejspíš nepatří zrovna k výkvětu společnosti, ale stejně jsou to mí přátelé. Navíc jsem jediný, kdo jí v tom může zabránit. Potíž je v tom, že nevím, jak to udělat aniž by se vyplnilo dávné proroctví, které praví, že ať už v tom směru podniknu cokoliv, nejenže tím způsobím konec Noční strany, ale její osud bude brzy následovat i zbytek světa…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Ostřejší než hadí zub, Green Simon R.
BoriHokr - 14. 05. 2009 11:58

Završení trilogie o boji proti Lilith. Takže by člověk předpokládal velkolepé scény, patos, obětování, humor černý i na poměry Noční strany, napětí...prostě samé skvělé věci. Jenže, alespoň z mého pohledu, se nic z toho nekoná. To je špatné, velice špatné. Celá kniha prostě plyne, sice se hodně mluví (tedy - píše) o tom, jaké může mít všechno následky, ale nějak se nedokážu přinutit uvěřit tomu, že by Taylor mohl neuspět. Tady příliš doplácí na to, jak ho Green vykreslil, jakou má reputaci atd. Další zklamání je samoptná válka s Lilith - bum bum, prásk prásk, pár zlikvidovaných mocných Noční strany (kteří ani nemají čas být něčím jiným než jménem)a pak finále. Objeví se Merlin, chudák - tohle si nezasloužil (způsob, jakým je s ním naloženo), objeví se Walker a Sběratel - a celé drama bývalých tří mladíků stejně vyšumí doztracena. Do toho zase něco toho opakování a fakt, že tentokráte jsem měl tendence přeskakovat celé odstavce textu, protože mě to prostě tolik nebralo a vychází zatím nejslabší díl série. Pořád je to dobré čtení do vlaku, nebo ještě l=pe do autobusu, kde se člověk tolik nesoustředí, ale i v porovnání s předchozími díly prostě slabé. Green se pokusil naservírovat velký epický příběh z úžasného světa Noční stranou a byla to chyba. Taylorovi prostě mnohem lépe sednou kratší příběhy (znovu poznamenávám, že postavené na řetezení atrakcí a vtipných komentářích - ideální pro povídky, maximálně pak kratší romány). Naštěstí to Green pochopil, jak dokazuje hned dalším svazkem. Kvalita textu sice tentokráte nevalná, ale pro fanoušky série platí, že se jedná o nutnost a ty další určitě potěší další ze skvělých obálek. Ty knihy vedle sebe vypadají skutečně dobře.
RE: Ad Ostřejší než hadí zub, Green Simon R.
gilbert - 23. 05. 2009 19:39

Jak jsem již dříve napsal v komentáři k recenzi na tuto knihu, boj Johna Taylora s jeho matkou Lilith je zde konečně doveden do konce. Stejně jako předchozí, přijde mi i tento díl trochu jiný než ostatní - například tím, že zde úvodní dobrodružství narozdíl od zaběhnutého zvyku bezprostředně souvisí s hlavním dějem (z ní pochází i obálka knihy, což je další věc, která se mi u této série líbí a za co je třeba nakladatelství Polaris pochválit, totiž že obálky jsou dělané vždy pro knihu). Walker se totiž pokusí zbavit alespoň na chvíli pár problémových jedinců, aby vše mohl v klidu vyřešit. No a o co tedy v posledním díle jde? Lilith konečně vstoupí na Noční stranu s cílem přetvořit ji (zpět) k obrazu svému. A začne z gruntu: zmasakruje Ulici bohů s většinou jejích obyvatel. Pak vezme své často (staro)nové přívržence a vyráží do ulic Noční stranu, ve kterých po sobě zanechává smrt a zkázu. John musí rychle spolu se svými přáteli a Walkerem, se kterým uzavírají krátkodobé spojenectví, přijít na způsob jak ji zastavit. Co jsem na tomto dílu ocenil, bylo to, že některé vedlejší postavy zde konečně dostaly více prostoru, byť to kolikrát může působit zkratkovitě - v knize je pasáž, ve které je asi na délce jedné dvou stran popsán střet každého z hrdinů (Suzie, Břitvák Edie, Mrtvý Chlapec) s nějakou obludou. Potěšila mne především přítomnost Walkera a Sběratele a (konečně) setkání s Autoritami, i když jejich pravá totožnost může být pro mnohé zklamáním. Borihokrem zmíněný osud Merlina mi rovněž přišel nespravedlivý, nicméně jeho závěrečná promluva mne dostala a uvízla v paměti, a tak ho zde zkusím parafrázovat (bohužel přesné znění si nepamatuji, ale smysl z toho snad bude jasný): "Pokleknout před tebou? Já padnu na kolena jen před jediným mužem a tomu ty nejsi hodna ani políbit zem, po které prošel." (schválně jestli uhodnete o kom je řeč.:)) Celkově se tak podle mne jedná o slušné završení příběhu (s jistými výhradami vůči závěrečnému řešení) a jsem zvědav, o čem jsou další dva díly. Doufám jen, že po ukončení hlavního příběhu, který se vinul (někdy více, někdy méně) všemi dosavadními díly, nepůjde o nastavovanou kaši.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 170 Kč
 170 Kč
 152 Kč
 179 Kč
 188 Kč
 224 Kč
 233 Kč
 170 Kč
 134 Kč
 134 Kč
 215 Kč
 170 Kč