Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Noční strana 04 - Kouzlo města, Green Simon R.

Green Simon R.: Kouzlo města
Název:   Noční strana 04 - Kouzlo města
Autor:   Green Simon R.
Žánr:   fantasy
Série:   Noční strana (4)
Počet stran:   238
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Josef Hořejší
Autor obálky:   Jonathan Barkat

Běžná cena:   169 Kč
Naše cena:   152 Kč
Sleva:   17 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Jmenuji se John Taylor. Pracuji na Noční straně. Jedině tady, v prohnilém srdci Londýna, kde jsou vždycky tři hodiny po půlnoci a kde lidé i jiné bytosti mohou naplnit svoje nejtemnější tužby, se cítím jako doma. Nejspíš proto, že jsem se tu narodil. Moje práce je nacházet věci – lidi, různé předměty – a v tomto případě hledám pravdu o původu Noční strany. * Najála si mě na to paní Štěstěna. Ale čím hlouběji do toho pronikám, tím více se toho dozvídám nikoliv o Noční straně, ale o největší záhadě svého života: kdo vlastně – a co – byla moje matka. * Člověk by neměl zatahovat svoje osobní problémy do práce. Kromě toho se mi dostalo jasného varování, že když se budu příliš šťourat ve své minulosti a záležitostech své drahé mamky, ohrozím tím nejenom Noční stranu, ale i samotnou realitu. * Stejně toho ale nemůžu nechat.., jsem přece John Taylor. Nalézání věcí je moje práce. Moje existence. Bez ohledu na následky…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Kouzlo města, Green Simon R.
jindra_strelec - 20. 02. 2009 22:06

Intro, které celou knihu otevírá a v podstatě má jen pramalý vliv na další události, se odehrává uvnitř nejproslulejší aukční síně Noční strany, jejíž majitelka pověřila Johna Taylora její ochranou. Má se totiž dražit Motýl chaosu, zdánlivě neškodný zástupce hmyzí říše, který má však schopnost mít vliv na všechny budoucí děje i na některé minulé. O motýla mají však zájem i bytosti, z nižších i vyšších dimenzí, a tak John musí nakonec použít své Nadání, aby zachránil, co se dá. Získá tak sice pár nových nepřátel, ale alespoň prozatím vyvázne se zdravou kůží. Předchozími knihami se pátrání po Johnově matce táhlo jako červená Ariadnina nit. Tentokrát se z něj však stává tlusté červené lano, protože paní Štěstěna, jedna z konzitivních, bytostí pověří Johna novým pátráním. Nejedná se však o ztracenou věc nebo osobu, ale pátrání po samotném původu Noční strany jako takové. A jak se ukazuje z každou další stránkou, je osud a původ Johnovi matky pevně spojen právě s touto událostí. Putování Johna Taylora Noční stranou je plné podivných bytostí i Bytostí a různorodých míst. Více, než v jakémkoli ze svých předešlých případů, se setkává s opravdu mocnými Hráči a lidmi určujícími vývoj a směřování noční strany. A ne vždy, vlastně takřka nikdy, jsou ta setkání příjemná. Dostává se tak do kontaktu s prastarým, a nyní upadlým, bohem Hermem, jehož parohatá hlava kdysi vládla tajemným a hlubokým anglickým hvozdům, s bytostí nazývanou Nářek, jejíž moc pramení z utrpení všech, kteří své životy ukončili sebevraždou nebo Pánem trnů, který má moc soudit všechno a všechny z celé Noční strany. Kromě protivníků však také získává pro svojí cestu průvodce a spojence. Už jenom jejich jména – Hříšník, Šílenec a Nádherný jed mluví sama za sebe. Každý z nich má nějakou pozoruhodnou schopnost a za sebou příběh, který by možná vydal na samostatnou knihu. Simon R.Green vysílá svého hrdinu sice na nelehkou cestu, ale po většinu knihy připomíná jeho putování procházku, i když hodně svízelnou, podivným a podivuhodným panoptikem. Spousta míst a bytostí, se kterými se setkává se honosí přívlastky jako – strašlivý, mocný, vražedný, prastarý, ale žádné z těchto setkání není čtenářsky opravdu napínavé. Zdá se tak, že autor vlastně provede svého hrdinu, a čtenáře spolu s ním, od jedné scény k druhé bez větších zvratů nebo překvapení až ke konci knihy. Na mnoha stránkách tak dokáže čtvrtý příběh Johna Taylora udržet zájem jen na pomyslném vlásku Pak ale nastane Velké Finále a vy pochopíte, že Simon R. Green opravdu rozumí tomu, co dělá a závěr knihy doslova bere dech a oproti předchozímu ději katapultuje váš zájem a celkové hodnocení knihy o několik příček výš. Kouzlo města není prosáklé zběsilou akcí, ale je dobře řemeslně zvládnutým příběhem, který toho hodně osvětlí o minulosti Noční strany a v závěru nutí položit si otázku, co vlastně bude následovat dál? Osudy Johna Taylora, jeho spojenců i nepřátel totiž ani zdaleka nekončí.
Ad Kouzlo města
BoriHokr - 12. 05. 2009 17:30

ve čtvrtém díle série o Noční straně nám kniha poněkud nabobtnala, ale rozhodně to není na škodu. Taylor má tentokráte skutečně povedenou zakázku - odhalit původ Noční strany, pročež se vydává po stopách jejích nejstarších a nejmocnějších obyvatel. Opět ted několik epizod spojených motivem pátrání. A opět Green dokazuje, že má o čem psát. Horší je to s tím, že už v minulých dílech si vypomáhal určitým opakováním při popisech některých starých známých a opakovaný vtip, byť sebelepší, prostě přestává být vtipem. Knize to ale zase tolik nevadí, protože důraz je kladen hlavně na nové atrakce, které jsou náležitě brvité, akční i hororové. Na rozdíl od předchozích knih se pak tentokrát příběh neuzavře, alespoň tedy ne zcela, Kouzlo města je totiž prvním dílem trilogie, ve které se vše točí kolem Taylorovy matky, která rozhodně není milou a sympatickou osobou. Kniha se tak víc zabývá minulostí jak Taylora, tak Noční strany, a je to jen dobře. Green dobře vystihl okamžik, kdy je třeba přidat svému světu nejen rozměry (tj. další a další lokality a postavy), ale i hloubku. Díky tomu je sice román trochu jiný, než předešlé, ale rozhodně neztrácí na kvalitě.
Kouzlo města
gilbert - 16. 05. 2009 23:20

V tomto příběhu přijímá John Taylor svůj další případ za trochu jiných okolností než obvykle - v jedné z nejluxusnějších restaurací na Noční straně, kde zrovna po dalším úspěšně vyřešeném případu (týkající se dražby jednoho poněkud zvláštního motelu) obědval se svou sekretářkou Cathy. On ani jeho klient není jen tak někdo. Je jím samotná paní Štěstěna, která ztělesňuje přesně to, co její jméno znamená, díky čemuž přináší těm, kdo se octnou v jejím okolí a pokusí se jí dotknout, štěstí stejně jako zkázu. A i úkol, který pro něj má je vpravdě monstrózní: zjistit pravdu o původu Noční strany. John po jistém váhání a přes námitky své sekretářky případ přijímá, i když spíš osobních důvodů (s čímž samozřejmě paní Štěstěna počítala). Stejně jako dříve, i v tomto díle má John originální společníky: Šílence, který kolem sebe rozesílá chaos a pouhá jeho přítomnost ohrožuje/narušuje okolní realitu, Hříšník, který má osobní zkušenosti s Peklem a Krásný Jed - succuba a Hříšníkova milenka. Musím říci, že tento díl mi přišel místy celkem silně depresivní - a to především ve chvíli, kdy John a jeho společníci navštíví čtvrť zapomenutých bohů, kteří zde žijí (nebo spíš přežívají) na ulici jako bezdomovci (setkají se zde s pološíleným a také zatraceným rohatým bohem Hermem, se kterým se John v minulosti setkal a zásadním způsobem ovlivnil jeho existenci - viz následující díl "Cesty po kterých jsme se nevydali").
Noční strana počtvrté...
BoB - 23. 10. 2009 05:32

Noční strana Simona R. Greena je jednoduchá komerční série, která se snaží čtenáře upoutat všudypřítomnou temnotou jí prostupující a mnohdy doslova každou stránku knihy zaplavující. Občas se o někom říká, že má bujnou fantazii. To samé by se bez přehánění dalo prohlásit i o tomto britském autorovi, jímž stvořený svět je plný tajemství, tamnoty a všeobecného násilí. Svět, ve kterém se i naprosto nemožné stává zcela možným. Začátek tohoto příběhu je sice nepříliš poutavý, ale autorův působivý popis událostí v aukční síni Temné strany je nesmírně zajímavý. První kapitoly skutečně postrádají náboj, který by vás dokázal vtáhnout do příběhu. Spíše než jako zajímavé by se daly označit jako běžné, byť ne nudné a občas i vcelku humorné. Nový Johnův případ má co do činění se samotným vznikem Temné strany, což, jak se ukáže, mnohým vlivným způsobuje převeliké obavy. John je taktně upozorněn, aby tuto práci odmítl, že nikomu nepřinese nic dobrého. Avšak informace o jeho matce, které mu byly přislíbeny jakožto odměna, jsou příliš silným lákadlem. A vlastně i jej samotného zajímá vznik Temné strany, o to víc, že někdo se takovýmto zjištěním brání. Za jedinou novinku by se daly označit postavy v tomto příběhu vystupující po boku již profláknutého Johna Taylora. Zřejmě nastal čas pro něco neotřelého a tak se v této knize setkáváme se zbrusu novými společníky – Šílencem a Hříšníkem (s jeho démonickou milenkou). Ani po přečtení zhruba třetiny tohoto čtvrtého Taylorova dobrodružství jsem však nenalezl nic, co by mě opravdu dokázalo nějak výrazně oslovit. Kouzlo města se jeví takové neslané nemastné; od všeho trošku a dohromady nic. Alespoň finále však dokázalo tuto knihu trochu „pozvednout“. Tentokrát se než o cokoli jiného jedná spíše o množství odpovědí na otázky, které byly doposud kladeny či pouze naznačovány. Opět se jedná o „těžkou“ sondu do temného světa, která by mohla všem citlivějším čtenářům poněkud pokazit den - autorovy hutné a místy až poněkud depresivní vize si můžou vybrat svou daň. Každopádně i tato kniha – Kouzlo města [Hex and the City, 2005], u nás vydaná nakladatelstvím Polaris v roce 2006, se dobře četla, ačkoli jí dle mého názoru z předchozích dobrodružství Johna Taylora dosti scházelo.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 170 Kč
 170 Kč
 170 Kč
 179 Kč
 188 Kč
 215 Kč
 233 Kč
 224 Kč
 134 Kč
 134 Kč
 170 Kč
 2041 Kč