Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

JFK 11 - Podhoubí smrti, Procházka Jiří W.

Procházka Jiří Walker: JFK 11 - Podhoubí smrti
Název:   JFK 11 - Podhoubí smrti
Autor:   Procházka Jiří W.
Žánr:   scifi / fantasy
Série:   JFK (11)
Počet stran:   160
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný

Běžná cena:   99 Kč
Naše cena:   89 Kč
Sleva:   10 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Na moravskou pobočku Agentury EF zaútočí houby. Gigantické hřiby ničí auta a pýchavky likvidují vybavení pro přestup do jiných dimenzí. Zbývají jen sekundy a opět přichází na řadu JFK a jeho přátelé. V technologiích Houbového světa hrají významné místo geneticky modifikované houby a plísně. Kovář se během pátrání po záhadné látce, ohorožující tento podivuhodný svět, dostává do kontaktu s dětským gangem Houbařů, zažije masakr na Národní třídě a dostává se i do paralelních končin, v nichž kdysi začínal jako pašerák… Po téhle misi si lidé jistě rozmyslí, jestli vyrazit na houby s malým nožíkem. Houbaření už nikdy nebude, co bývalo. Nemluvě o tom, že náš svět si opravdu musíme zasloužit. Věnováno houbařskému guru, ing. M. Smotlachovi in memoriam.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad JFK - Podhoubí smrti, Procházka Jiří Walker
Norek - 02. 04. 2008 23:25

Další divoké dobrodružství agenta JFK, se svým parťákem Vincentem Vegou, začína ve stylu terminátora(ano, kluci poskakují v nové ralitě nahatí). Tak nám příběh plný hlášek, ostatně jak už jsme si u pana Procházky mohli zvyknout, vesele začíná. Taky je tady připraveno pro pozorného a sečtělého čtenáře několik nárážek na kultuvní díla(např. Pulp Fiction). Pak se Kovář dostává do reality, kde by si odpůrci houbové smaženice moc neužili. Jako houbičky tady vypadá totiž skoro vše: od automobilu po až po rezidenta, profesora, s přiléhavou přezdívkou, "Dědečka Hříbečka". Na první pohled vypadá vše ohromně vesele, jenže neni tomu tak docela. Samotný děj je dosti pochmurný o konci ani nemluvně. Pro všechny milovníky akce a chtrých hlášek, jako jsem já, skvělá volba, pro ostatní o dvě hvězdičky méně.
JWP
jindra_strelec - 10. 04. 2008 22:41

Prozatím nejoriginálnější svět, který je tak podobný a zároveň zcela rozdílný oproti tomu našemu, ten je tou nejlepší devizou tohoto příběhu JFK. Originalitou neoplývá jen svět samotný , ale snad všechny postavy a situace, které zasáhnou do jeho chodu. Pozorný čtenář určitě nalezne několik desítek více či méně skrytých odkazů k naší současnosti nebo minulosti ( za všechny snad jen pána s dýmkou a beranicí, který se právě vrátil z Hradu ), a které fungují jako skvělé odlehčení napjatých situací a dodávají příběhu nadhled a zábavnost, jež tolik chyběli v minulém dílu. Dle mého názoru si JWP psaní každého příběhu neskutečně užívá a na výsledku to je znát. Jen houšť a větší kapky.
Výjimka potvrzující pravidlo...
BoB - 19. 11. 2008 16:32

JFK s Vincentem Vegoum se nacházejí v časoprostorovém letounu na hranicích mezi dimenzemi, kde čelí útoku řízených výronů protoplazmy. Vincent na střeleckém stanovišti zkušeně a bez zjevného soustředění likviduje útočící hyperfantómy, které má na svědomí kdo jiný než již tradiční padouch Xaverius Hawk. Ten vytváří hyperfantómy, které způsobují na stávajících světech chaos. To ovšem Agentura nemůže připustit. Po předchozí misi byla šéfová Ljuba Bytewská přestěhována ze švýcarského technologického ústředí CERN na záložní fantómdrom na Moravu. Akce Tunguzka se nevyvíjela dle nastíněných scénářů. Po úspěšném průletu nad Sibiří se měli vrátit do výchozí reality, kde mělo pokračovat Kovářovo vyšetřování Oddělením vnitřních záležitostí. Jenže návrat se docela zkomplikoval. Celou dobu byli pronásledováni rojem samonaváděcích časoprostorových fantómů, které je tlačily někam do reality roku 1945. Poslední diagnostika stroje nahlásila, že byl spuštěn autodestrukční systém... Toto dobrodružství se mi ne příliš pohodlně rozečítalo. Neustálé narážky na průpovídku jak se říká v Paříži čtvrtlibráku (hamburgeru) notoricky známou z filmu Pulp Fiction (a mnohé jiné) mne trochu rozladily. Humor se mi zdál opět dosti nucený (někdy vyloženě hodně), u většiny ne příliš vtipných (někdy až poněkud trapných) hlášek by jen prospělo, kdyby v příběhu raději vůbec nebyly. Ne nadarmo se říká všeho s mírou. Andrea de Villefort, která se snažila ve světě D99 vyřešit jakousi krizi je tamtéž bez možnosti návratu uvězněna. Jelikož celá základna Agentury je okupována houbami, musela být kompletně evakuována a Johnovi tak nezbývá, než se tam vypravit, a připojit se k Andree, která by mohla potřebovat jakoukoli pomoc. Jak se ukáže, i po relativně dosti dlouhé době je Kovář u některých spolupracovníků stále (minimálně) neoblíben. Profesionalita ovšem zamezí všem sporům a všichni dohromady tvoří skutečně fungující tým. Takovýto druh nebezpečí jsme zde ještě neměli. Houby nejsou zrovna klasičtí protivníci, ale každý, kdo se do tohoto dílu JFK začte, se přesvědčí, že to může být pěkná polízanice. Měl jsem však neodbytný dojem, že si autor dělá legraci z hlavního hrdiny, z cyklu samotného a ze čtenářů v první řadě. Trochu mi tento příběh připomínal nějakou moderní pohádku pro malé děti. Velmi malé děti. Jako by autor ve svém houbovém rozčarování při sepisování tohoto příběhu sám konzumoval lysohlávky. Možná proto se mi tento díl líbil asi nejméně z celé série. Cyklus JFK se velice slušně rozjel a nastavil laťku jakési optimální kvality jeho pokračovatelům. Tento příběh má však tuto laťku vysoko nad hlavou. Co jednou rozečtu, to také dočtu. Někdy se totiž může stát, že se příběh postupem děje vyvine a čtenář bude nakonec příjemně překvapen. Nakonec tedy pouze akce v Palmovém světě trochu vrátila příběh do klasických kolejí. To je však velice málo.
Názor
eMPage - 19. 11. 2008 17:56

Tak abych pravdu řekl, tento díl byl pro mě dosti matoucí. Člověk jistou chvíli ani netuší, co se to vlastně děje. Zde prakticky začínají všechny ty Johnovo problémy, které se potáhnou dál. Procházka napsal celkem hutný příběh, který se čte trochu obtížněji než ty předchozí, což je možná na škodu, ale což, na někoho ta slabá chvilka musí vyjít. A ještě jedna věc, která se mi celkem moc nelíbil a tou je obálka, zde je JPK moc nevytáhl a celé to vypadá hodně divně :-)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 125 Kč
 99 Kč
 125 Kč
 125 Kč
 89 Kč
 80 Kč
 125 Kč
 134 Kč
 179 Kč
 197 Kč
 134 Kč
 179 Kč