Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Dolů mezi mrtvé, Green Simon R.

Green Simon R.: Dolů mezi mrtvé
Název:   Dolů mezi mrtvé
Autor:   Green Simon R.
Žánr:   fantasy
Série:   Lesní království 3
Počet stran:   212
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Josef Hořejší
Autor obálky:   Paul Youll

Běžná cena:   159 Kč
Naše cena:   143 Kč
Sleva:   16 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Čtyři Hraničáři byli pověřeni úkolem zjistit, co se přihodilo v pohraniční pevnůstce, která přestala komunikovat se světem. To, co v ní po svém příjezdu objevili, byla nevysvětlitelná záhada… a čím dál více se blíží jejímu odhalení, tím je zřejmější, že jim nezbude, než bojovat proti zlu přesahujícímu všechno, co dosud zažili. Dokonce i s nečekanou pomocí tří psanců, z nichž jeden ovládá divokou magii, druhý vlastní poslední Pekelný nástroj ztracený za války s démony a třetí vládne mistrovsky lukem, není jisté, zda Hraničáři dokážou čelit stvůře číhající v hlubinách pod pevností. Jestliže se s ní nevypořádají dříve, než se probudí, prastaré zlo znovu povstane a zničí svět.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Dolů mezi mrtvé, Green Simon R.
gilbert - 23. 05. 2009 19:43

Takový fantasy survival horor ze světa Jestřába a Rybářky. Čtyřčlenná hlídka zkušených hraničářů se vydává k pevnosti ležící mezi královstvím Hillsdown a Lesním královstvím, odkud léta přicházeli démoni a nestvůry se kterými lidé mnoho let válčili a byli jen krůček od porážky (sám velitel hlídky si z rozhodující bitvy odnesl těžké trauma). Pevnost, o níž v příběhu jde, se, jak to tak v podobných příbězích bývá, odmlčela a nelze s ní navázat spojení. Hraničáři mají zjistit, co se stalo. Když do pevnosti dorazí, nenachází žádné stopy boje a ani jednoho muže z posádky. Co však naleznou, jsou stopy od krve, jíž jsou zacákány snad všechny stěny uvnitř. Když se rozhodnou v pevnosti přenocovat, pronásledují je v noci děsivé (a vskutku vynalézavé) noční můry - každého ty jeho vlastní. Ráno velitel ostatní seznamuje s pravým úkolem: mají zde vyzvednout žold pro vyplacení vojáků z posádek všech pohraničních pevnůstek, který zde byl ukryt. Na ten má zálusk také trojice psanců, mezi nimiž nechybí jakýsi místní "Robin Hood", který má zvláštní magický dar, díky čemuž je schopen v místních lesích přežít zcela sám a bez problémů. Jak to bude dál, si asi každý z vás domyslí, obě skupiny budou brzy nuceny alespoň dočasně spojit své síly proti netvorům, kteří se vyhrnou na svět ze sklepení, kde se v podzemí skrývá prastaré zlo, jež je třeba porazit. Roli v tom sehraje kouzelný a nebezpečný (pro nepřátele i pro samotného jeho nositele) meč Vlkomor, jenž vlastní vůdce psanců. Celkově se jedná o jednoduchý akční příběh, jehož hlavním kladem je především svižný děj a čtivost a záporem neoriginalita a béčkovitost. Dvě a půl hvězdičky. P.S. Obálka od P.Youlla je sice výborná,bohužel s dějem podle mne nemá nic společného.
Ad Dolu mezi mrtve
BoriHokr - 19. 06. 2009 11:39

Vypada to hezky. deset let po valce s demony se odmlci pohranicni pevnost. Na misto je vyslana skupinka hranicaru, kteri na miste narazi na cosi stareho a velmi, ale opravdu velmi zleho. A take na particku psancu, s kterymi bude muset spojit sily, aby se z pevnosti dostali zivi. Zapletka proste slibuje, a obalka potvrzuje, mile nekomplikovany akcni pribeh s hororovymi prvky. Jenze tentokrate to Green uplne neustal. Nektere momenty jsou podarene - prvnio okamziky v pevnosti - ale vetsinou je to...nuda neni spravne slovo, knihu precteme rychle a cas ukrati. Jenze je to takove nijake. Postavy doslova susti papirem, jejich velka dilemata jsou proste jen slova, ale chybi jakakoliv hloubka. Stejne jako u nekterych motivu, jako napriklad obri plazici se pod zemi. Zaslouzilo by si to rozvest. A ve chvili, kdy to rozvedeno neni, pak bylo treba kratit. Mohla to byt povedena novelka, roman je to podprumerny. I proto, ze slibuje velkou rez se zlem, ale pocet obeti je snad jeste mensi nez minimalni. Proste jednohubka ze sveta Jestraba a Rybarky. Nezamrzi, ze je to kniha ztezi prumerna, zamrzi, ze mohla byt mnohem lepsi a temnejsi.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 197 Kč
 179 Kč
 287 Kč
 323 Kč
 224 Kč
 170 Kč
 179 Kč
 233 Kč
 206 Kč
 224 Kč
 170 Kč
 233 Kč