Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Tiberiové války, DeCandido Keith R. A.

DeCandido Keith R. A.: Command & Conquer - Tiberiové války
Název:   Tiberiové války
Autor:   DeCandido Keith R. A.
Žánr:   sci-fi
Série:   Command & Conquer (1)
Počet stran:   288
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   FANTOM Print
Překladatel:   Jakub Mařík
Autor obálky:   Electronic Arts

Běžná cena:   229 Kč
Naše cena:   160 Kč
Sleva:   69 Kč, 30%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

V jednadvacátém století je Země zamořená tiberiem, mimozemskou substancí, která by mohla být spásou lidstva… nebo jeho zhoubou. * Ačkoliv by tiberium mohlo vyřešit světovou energetickou krizi, je zároveň neuvěřitelně destruktivní, šířící choroby, smrt a zkázu. Tiberium rozdělilo planetu na dvě frakce: Globálně Defenzivní Iniciativu (GDI), která se snaží udržet pořádek za každou cenu, a Bratrstvo Nod, teroristickou organizaci, přerůstající v supervelmoc, která s náboženskou horlivostí věří v potenciál tiberia. Tyto dvě skupiny spolu již svedly dvě světové války, ve kterých zahynuly milióny lidí. * Nyní, v roce 2047, donutil zákeřný útok Nodu GDI k mobilizaci. Rozpoutala se další světová válka a osud lidstva je na vážkách. Jedna z elitních jednotek GDI, 22. pěchotní divize, musí plán Nodu zmařit a uchránit tak svět před dalším pádem do chaosu a před dalšími lidskými ztrátami. Ale uprostřed těžkých celosvětových bojů se objevují záhadní návštěvníci, kteří mohou lidskou rasu uvrhnout do záhuby…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Tiberiové války, DeCandido Keith R. A.
eMPage - 14. 03. 2010 11:27

Dohráli jste Command & Conquer 3 a netrpělivé čekáte na další díl ? Tak si ten čas ukraťte přečtením knihy, která se příběhově (snad) řadí právě mezi trojku a čtyřku. Kane je mrtvý, ale problém s Tiberiem zůstává. Na orbitální stanici se proto schází hlavouni GDI a dalších insitucí, aby se poradili jak postupovat dál. Co čert nechtěl, stanice je kompletně zničena a hádejte kdo za tím vším stojí...Knihy se zpočátku line dvěma příběhy, v tom jednom je hlavní postavou Ricard Vega, syn Javiera Vegy, veterána z předešlých Tiberiových válek, v tom druhém je pak hrdinkou novinářka Annabella Wuová. Zatímco Vega řeší vojenské situace, jako třeba záchrana zajatce, infiltrace města a podobné věcičky, tak Annabella má za úkol natočit živou reportáž z toho, jak se žije ve žlutých zónách, v místech, které jsou postižené tiberiem. Jak je jeden příběh akční, tak ten druhý je lidský, ale ani jeden nijak nenudí. Ke konci se oba příběhy spojují, kdy se Annabella přidává k jednotce vedené právě Vegou a v okamžiku, kdy se chystají zničit obří tibériová sila. Až do této chvíle skvělé, zde se však objevují mimozemšťani, kterým očividně tibéirum vůbec nevadí. Právě s touto rasou bychom se měli setkat ve čtvrtém pokračování hry, takže to velice chytré, že je zde zakomponována do příběhu. Je to ale také kámen úrazu, protože narušuje strokturu příběhu a místy se zdá, že to tu nemá vůbec co dělat a je to spíše násilně narvané do příběhu. Konec je tak velmi matoucí a nepřehledný, ale nijak nepřekvapí fakt, že to celé vlastně bylo předem naplánované samotným vládcem NODu... Celkově vzato je to velmi čtivá kniha, s dobrým příběhem, s lidskými postavami a logickou návazností, tedy až na ten konec. Takže nejen fanouškům, ale všem těm, kteří si rádi přečtou dobré sci-fi mohu tuto knihu doporučit :-) (těch pět hvězd berte spíš jako čtyři a půl...)
tak nevím
brko - 01. 12. 2011 16:00

Kniha je přesnou kopií třetího dílu. Kdo sérii zná bude zklamán protože pojmů z herního světa je v knize poskrovnu. Nerozumím předešlému příspěvku protože za tajemnou rasu Scrinu šlo hrát už ve třetím díle. Pisatel asi hru nehrál. Kniha mi připadala velice nudná s gradaci v závěru knihy. Nudná možná proto že se striktně drží herního příběhu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 224 Kč
 153 Kč
 565 Kč
 237 Kč
 188 Kč
 286 Kč
 241 Kč
 269 Kč
 268 Kč
 160 Kč
 229 Kč
 181 Kč