Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Batman - Rok jedna, Miller Frank a Mazzucchelli David

Miller Frank a Mazzucchelli David: Batman - Rok jedna
Název:   Batman - Rok jedna
Autor:   Miller Frank a Mazzucchelli David
Žánr:   komiks
Série:   Batman
Počet stran:   136
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Crew
Překladatel:   Jiří Pavlovský
Autor obálky:   David Mazzucchelli
ISBN:   978-80-87083-19-2

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   314 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Má se stát tím největším bojovníkem proti zločinu jakého svět kdy poznal. Nebude to mít lehké… Roku 1986 vytvořil Frank Miller a David Mazzucchelli strhující moderní verzi Batmanova zrodu. Oprostili legendu a vdechli jí nový život. Po Návratu temného rytíře, Millerově dystopiské legendě o Batmanových posledních dnech, je tu Rok jedna s novou vizí počátku klasické postavy. Tato kniha obsahuje kompletní komiksový příběh, novou předmluvu Franka Millera a kreslený doslov Davida Mazzucchelliho. Příběh doplňuje více než čtyřicet stran bonusů, náčrtků postav, návrhů stránek, nákresů a mnoha dalších věcí, díky kterým budete moci nahlédnout do zákulisí vzniku dnes už kultovního díla.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Batman - Rok jedna, Miller Frank a Mazzucchelli David
Dinik - 05. 02. 2008 07:37

Každá veřejně známá osobnost, která nějakým způsobem vstoupila do dějin, musela nějak začít. Lincoln se rozhodl zrušit otroctví a rozpoutal krvavou občanskou válku. George Lucas se rozhodl dobýt světová kina a rozpoutal nekrvavou galaktickou válku. Thomas Hewitt se rozhodl rozpoutat masakr a to mu stačilo, aby se stal slavným. Bruce Wayne to měl ze všech nejtěžší. Rozhodl se vyhlásit válku gothamským zločincům, což je vpravdě úkol přetěžký, neboť zločin v Gothamu je všude, včetně radnice a policejní stanice. Jak Bruce začal a co všechno se mu v začátcích nepovedlo, o tom vypráví comics Batman: Rok jedna. Depresivní kresba k nepříliš veselému příběhu perfektně pasuje. Comics je čtivý a povedený, je zajímavé sledovat Batmana v jeho začátcích, kdy se ještě nejednalo o neporazitelného a mocného superhrdinu, ale o docela obyčejného milionáře, který se rozhodl vyběhnout do ulic ve srandovním oblečku. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré comicsy.
Rok jedna
imro - 20. 03. 2009 15:17

Chronologicky jeden z prvních příběhů Bruce Wayna v roli lidského netopýra provází téměř stejné ohlasy, jako spřízněný (poslední) příběh Návrat temného rytíře, jenž pochází rovněž z pera Franka Millera. I když v Roku jedna už přenechal otěže malíři Davidu Mazzucchellimu, jehož syrová kresba se s chirurgickou přesností hodí k drsným začátkům dvou spasitelů. Příběh totiž není jenom o Waynově přerodu v Batmana, ale také vidíme Jima Gordona na začátku jeho pouti na vrchol žebříčku gothamské policie. Dnes je myslím Rok jedna dostatečně známý, i když možná v jiné podobě, protože tvoří základ scénáře snímku Batman začíná (2005). Pokud se vám film líbil, je nutno podotknout, že komiks je ještě lepší. Zejména oceňuji fakt, že je téměř rovnoměrně rozdělený mezi Wayna s Gordonem a obě paralelní linie spolu výtečně fungují. Často se říká, že batmanovské příběhy jsou tak dobré, jak kvalitní jsou protivníci, kteří v nich vystupují. Tady vystupuje spíš přítel, i když zpočátku se samozvaným mstitelem stojí na opačné straně barikády. A jelikož je Gordon personou, která je úžasně vykreslená a dle mého mínění možná ještě zajímavější, než samotný Batman, radím tento komiks mezi nejlepší batmanovky, jaké kdy u nás vyšly.
RE: Rok jedna
Norek - 30. 11. 2009 22:57

Miller je komisková legenda a většina jeho děl, znamenala malý převrat. Rozhodně to můžeme říct o jeho prvním vstupu do Gothamu, o Roku jedna to ale říct nemůže. Ne snad, že by autorův záměr byl špatný. Po konci Temného rytíře napsat jeho první krůčky v boji proti zločinu, se jeví jako skvělé rozhodnutí, tam kde je omega musí být i alfa. A rozhodně nestvořil spolu s mazuchim špatný komiks, jenom prostě mu chybí ta naléhavá osudovost a specifická atmosféra. Na můj vkus už prostě zašel příliš hluboko k "drsné škole" a Batmana v ní utopil. Nepodíváme se ale pouze na začátek Batmanův, ale ke slovu přijde i mladý, čersvě ženytý poručík Gordon, který se snaží svou práci dělat poctivě. A asi vás nepřekvapí, že v policejním sboru je snad jediný, který tak činí. Zatímco Batmanovi/wayenovi "drsná škola" spíše uškodila, u Jima Gordona funguje skvěle. Gordon je totiž hrdina pro tento žánr jako stvořený. Trochu je mi i líto, že Miller zanechal kresbu na bedrech Mazzuccheliho. Ne že by snad byl špatný kreslíř, naopak, jeho realistická kresba sedí k žánrovému ladění, ale není z níc cítit taková spřízněnost se scenářem jako je tomu u čistě Millerovských komiksů. Zaslouží si 3,5 ale holt někdy musím zaokrouhlovat i dolů
RE: Rok jedna
gilbert - 28. 11. 2010 23:02

Gotham, město plné zločinu, špíny a zkorumpovaných policistů. Nezávisle na sobě do tohoto města doráží dva muži. Policista Jim Gordon a milionář Bruce Wayne (ten letí stejně jako Gordonova manželka letadlem). Zatímco Gordon sem nastupuje k policejnímu sboru, Wayne se vrací domů. Oba ale mají stejný cíl – bojovat se zločinem. A tak sledujeme osudy obou dvou mužů, jeden zažívá těžké chvíle u policie (když jste jediný čestný poctivec mezi bandou zkorumpovaných kolegů a zároveň se musíte strachovat o těhotnou manželku, to se musíte sakra ohánět), druhý hledá cestu k vyrovnání se s minulostí a způsob, jak bojovat se zločinem účinně a přitom skrýt vlastní identitu. A o tom je vlastní celý tento temný příběh, který skutečně, jak tu napsali uživatelé přede mnou, připomíná americkou drsnou školu (což je podpořeno jakoby trhanou ponurou kresbou, z níž tu špínu doslova cítíte a mezi zuby drtíte prach). Bohužel, zatímco u Gordonovy linie tohle funguje na 100% (zejména mne dostala část, kdy si po prvním nezbytném „varovném“ zmlácení počíhá na svého parťáka a dá mu rázně najevo, že on s sebou zametat nenechá), Wayne – Batman tu působí… jaksi navíc. Ano je to smutné, vzhledem k tomu, že jde o komiks o něm, ale nemohl jsem se tohoto dojmu zbavit. Ale jednak zde nedostává příliš prostoru, jednak se sem vzhledem ke způsobu, jakým je příběh vyprávěn, ani moc nehodil. Navíc způsob, jakým se v závěru, Batman poprvé prokazuje jako ten jednoznačný klaďas (záchrana batolete, hádejte čího), mi přišel příliš klišoidní. Kdyby šlo jen o Gordonův příběh, vůbec by mi to nevadilo.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 449 Kč
 359 Kč
 314 Kč
 494 Kč
 206 Kč
 602 Kč
 224 Kč
 539 Kč
 404 Kč
 449 Kč
 449 Kč
 359 Kč