Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, ve dnech 25.-29.10. bude v brněnském Arrakisu zavřeno z důvodu dovolené. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Asterix z Galie, Goscinny René a Uderzo Albert

Goscinny René a Uderzo Albert: Asterix 1 - Asterix z Galie
Název:   Asterix z Galie
Autor:   Goscinny René a Uderzo Albert
Žánr:   komiks
Série:   Asterix (1)
Počet stran:   48
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Egmont
Překladatel:   Zuzana Ceplová
Autor obálky:   Albert Uderzo

Běžná cena:   99 Kč
Naše cena:   89 Kč
Sleva:   10 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Římská říše ovládala ve starověku téměř celou Evropu a Středozemní moře nazývala „Naším“ (rozuměj římským) mořem. Na severozápadě Galie, v provincii zvané Armorika, však existovala vesnice nenapravitelných Galů, která díky kouzelnému nápoji odolávala kolonizačnímu úsilí Římanů. Nejznámějšími obyvateli této vesnice byli malý válečník bystrého rozumu Asterix a jeho mohutný přítel Obelix. Jejich úvodní dobrodružství se nazývá prostě: Asterix z Galie.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Asterix z Galie, Goscinny René a Uderzo Albert
imro - 10. 03. 2009 14:12

První Asterixův album ještě jenom naznačuje, co přijde později. Představuje postavy, fackovací panáky Římany, tajný nápoj dodávající sílu a vůbec vše, co se v pozdějších příbězích vypíše a vykreslí do dokonalosti. Asterix z Galie by mohl být zajímavý jenom z historického hlediska, protože je příliš zkratkovitý a lehce nepodařený z tiskařského hlediska, ale pořád je to onen legendární nezdolný Gal, který si zasluhuje pozornost. Není tak dobrý, jak v pozdějších albumech, ale stejně se dobře čte.
první Asterix
Sally - 30. 09. 2010 22:14

Autory komiksu o Asterixovi a jeho věrném druhu Obelixovi jsou René Goscinny a Albert Uderzo. V prvním Asterixově příběhu a dobrodružství (originál vyšel poprvé v roce 1961) se seznamuje s jeho přáteli a světem, v němž žijí. Asterix a jeho přítel Obelix žijí v galské vesnici, která jako jediná z celé Galie nebyla dobyta římskými vojky pod vedením Gaia Iulia Caesara a to díky tomu, že jejich druid Panoramix umí připravit kouzelný nápoj, který každého, kdo se ho napije umí udělat obravosky silným. Díky tomuto nápoji nemají Římané žádnou šanci a Galům slouží pouze k pobavení. Jediným z vednice, kdo nápoj nemusí pít je Obelix (a on by přitom tak strašně rád), který jako malý spadl do Panoramixova kotle - účinky lektvaru jsou u něj od té doby trvalé. Římanům dojde, že ta síla a nepřemožitelnost Galů nebudou jen tak samy od sebe a vyšlou mezi ně špeha. Vyberou jednoho z legionářů Caligulu Minuse, kterého přestrojí za Gala a svázaného ho táhnou do lesa. Zde je Galy osvobozen a podaří se mu získat jejich důvěru, představí se jim jako Caligulaminix. Dostane od nich dokonce napít kouzelného nápoje. Je ale odhalen, podaří se mu však uprchnout zpět do římského tábora, kde podá hlášení. Římané unesou Panoramixe a nutí ho, aby jim uvařil kouzelný lektvar. Asterix se vydá druida hledat a Římané ho také zajmou. Panoramix a Asterix Římanům slíbí, že jim lektvar připraví. Připraví jim ale jiný, po kterém jim rostou vkasy a vousy tak rychl, že je sotva stíhají stříhat. Na konci komiksu přijíždí Caesar a Galové se vrací do své vesnice. Námět tohoto komiksu byl použit v animovaném filmu Asterix a Galové (1967)a část jeho námětu také v hraném filmu nazvaném Asterix a Obelix (1999)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 224 Kč
 220 Kč
 232 Kč
 413 Kč
 359 Kč
 94 Kč
 116 Kč
 134 Kč
 89 Kč
 89 Kč
 116 Kč
 404 Kč