Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Osvícení, King Stephen

b97c39faa7ffded4c61dbb3f908d148fce500484
Název:   Osvícení
Autor:   King Stephen
Žánr:   horor
Počet stran:   488
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Beta
Překladatel:   Ivan Němeček
Autor obálky:   Michal Kuba

Běžná cena:   399 Kč
Naše cena:   359 Kč
Sleva:   40 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Hotel Overlook je považován za nejkrásněji položené horské letovisko na světě, ale nový zimní správce Jack Torrance, jeho žena Wendy a jejich pětiletý syn Danny v něm spatřovali víc než jeho krásu. * Jack viděl v Overlooku příležitost, zoufalý způsob, jak uniknout životní smůle a zoufalství, Wendy zase kýženou samotu, která by mohla bát poslední příležitostí k zachování narušené rodiny, a Danny? * Danny, požehnaný i prokletý náhlým osvícením, darem předvídavosti, viděl věci, které přesahovaly chápání malého kluka. Ve sto deseti prázdných pokojích Overlooku viděl skryté zlo, které číhalo jen na ně… * Podle tohoto románu natočil Stanley Kubrick slavný film Shining s Jackem Nicholsonem v hlavní roli.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Osvícení, King Stephen
Viddy - 31. 05. 2010 23:08

Jedna z mojich najobľúbenejších Kingových kníh. Jack Torrance odchádza so svojou rodinou hlboko do hôr, do hotela Overlook. Získal tu prácu na celú zimu: dohliadať na hotel a udržiavať ho - práca dobre platená a výborné miesto, kde bude mať kľud a čas vhodné na dopísanie svojej knihy, na ktorej práve pracuje. Pri svojej práci sa oboznamuje s históriou hotela a odkrýva jeho tajomstvá - pohltený novým svetom na neho záhadná atmosféra dolieha čoraz viac, je stále čudnejší a mnohokrát si povráva sám so sebou. “Každý hotel má svoje strašidlo...” Lenže zima práve začala, sneh ich odrezal od zvyšku sveta a utiecť nie je kam... Nádherná ukážka, ako môže taká ponorková situácia, keď je zopár ľudí odrezaných od zvyšku sveta, liezť na mozog. Čo si bohužiaľ odskáče Wendy, ktorá nevie koľká bije - Jack začína byť voči nej agresívny. No tajomná atmosféra hotela Overlook začína pohlcovať nielen jeho... malému Dannymu sa prihodí čoraz viac zvláštnych “príhod”. A rodičia mu neveria, že s tým má niečo spoločné jeho imaginárny kamarát Tony. Kniha je opäť brilantná svojimi vnútornými monológmi a myšlienkovými pochodmi jednotlivých postáv, ako sme už u Kinga zvyknutí. Gradácia jednotlivých udalostí a konfliktov sa vyhrocuje až do úplného maxima, takže na záver knihy už budete lapať dych, ako to celé dopadne. A nakoniec si dovolím si upozorniť aj na filmové spracovanie od Stanleyho Kubricka z roku 1980, ktorý je podľa mňa najlepšiou adaptáciou Kingovej tvorby, akú som videla. Jack Nicholson v životnej roli! Atmosféru a vlasntý zážitok z knihy vám samozrejme nenahradí, ale film je to tiež výborný.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 260 Kč
 440 Kč
 188 Kč
 167 Kč
 349 Kč
 206 Kč
 396 Kč
 323 Kč
 332 Kč
 404 Kč
 332 Kč
 349 Kč