Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Třetí díl Arily je zde a s ní další nálož precizního spisovatelského umění. Recenze
Třetí díl Arily je zde a s ní další nálož precizního spisovatelského umění.
Radek Starý: Stíny Citadely (Arila 03)

12. listopadu, Jiří Sejkora
Stíny Citadely navazují na úspěšnou dvojici předešlých dílů série o dívce Arile a jejím světě. Vlastně jejích světech, jeden je málo! Tedy ony samozřejmě nejsou tak docela její. Nebo ano?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 100
Velký návrat Billa Kinga do světa War… craftu? Recenze
Velký návrat Billa Kinga do světa War… craftu?
William King: Illidan (World of Warcraft 15)

11. listopadu, Jan Červenka
Na vydání příběhu ikonické postavy si čtenáři počkali poměrně dlouho, ale čekání se jim vyplatilo. Temného příběhu krále lovců démonů se totiž ujal mistr proslavený drsnými příběhy ze světa Warhammeru.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 115
Rytmus války: Brandon Sanderson vyhlíží finále první poloviny série Recenze
Rytmus války: Brandon Sanderson vyhlíží finále první poloviny série
Brandon Sanderson: Rytmus války (Archiv bouřné záře 4)

10. listopadu, Jan Nohovec
Po několika letech od vydání Meče přísahy dorazil do českých knihkupectví čtvrtý díl Sandersonova epického cyklu Archiv bouřné záře. Pátý díl by měl být vyvrcholením první poloviny příběhového oblouku, v aktuální čtyřce si tedy autor chystá půdu a různými odhaleními a vývojem posouvá děj i jednotlivé postavy vpřed. Přesto se řada čtenářů na internetových fórech shodne na tom, že jde dosud o díl nejslabší. Co je na tom pravdy?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 123
Dcera zimy: Síla sesterského pouta vystavena prokletí věčnosti Recenze
Dcera zimy: Síla sesterského pouta vystavena prokletí věčnosti
Vladimíra Šebová: Dcera zimy

9. listopadu, Nela Libovická
Věčný život představuje něco, po čem většina lidí touží. Co se však stane, když je vaším prokletím? Morana a její sestra Vesna byly černou magií navždy uvězněny ve světě živých. Ve snaze zlomit svá prokletí protrpěly sestry už celá staletí. Pokud chtějí tentokrát uspět, musí čelit démonům ze samotného podsvětí i své minulosti. Vymaní se zpod kletby nebo s nimi bohové rozehrají jinou hru?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 105
Z krve a popela… povstali jsme! Recenze
Z krve a popela… povstali jsme!
Jennifer L. Armentrout: Válka dvou královen (Z krve a popela 04)

3. listopadu, Nela Libovická
Krvavá královna je schopna čehokoli, aby dosáhla všeho. Poppy s Casteelem jsou však připraveni při ochraně svých milovaných také leccos obětovat. Válka je ovšem jen začátek a probuzení dávných sil znamená, že Poppy bude nucena naplnit svůj osud a stát se tím, čeho se nejvíc bojí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 115
Síla mýtu Recenze
Síla mýtu
Tom King, Jorge Fornés: Rorschach

2. listopadu, David P. Stefanovič
Jen málo děl v komiksové branži má od svého vydání tak obrovský dopad jako Strážci Alana Moora. Jen málo z nich poskytlo tak silný základ celé mytologii a dalším dílům, která na nich staví. Jistě, „hlavní proudy“ Marvelu i DC se roztahují do mnohem větší šířky, ale Strážci a jejich mytologie jdou mnohem více do hloubky. Do takové, která vrhá ostrý stín na vše kolem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 142
Železná vdova – Sci-fi příběh na motivy čínského folklóru Recenze
Železná vdova – Sci-fi příběh na motivy čínského folklóru
Xiran Jay Zhao: Železná vdova

1. listopadu, Anastasja Višťalová
Každý chlapec v Huaxie touží po tom stát se slavným pilotem obřích moderních strojů pod názvem Chrysalises, kteří mají za úkol bojovat s mimozemskou invazí číhající za velkou zdí. Pilotování je souhra harmonie mezi jingem a jangem, mezi mužem a ženou. Jen v harmonii může robotická mašina šlapat jako hodinky a stát se poslem smrti. Mnoho kluků však netuší, že nic není tak růžové, jak se jim předestírá. Dívky totiž umírají, stroje je jako velká ozubená obluda doslova pozřou, spousty z nich nepřežije ani první bitvu a zemřou pro vlast. Vraždící technika z nich vysaje všechnu jejich životní sílu a ony se jako mrtvá skořápka bez duše a bez života skácí k zemi. Být děvče znamená buď skonat ve válce pro dobro své rodiny, nebo navždy sloužit svému muži, vařit, prát a starat se o jeho děti. Dívky nemyslí, nemají nárok na vlastní názor, jejich úkolem je bez odmlouvání plnit to, oč je jejich protějšek požádá.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 114
Dobrodruh Conan: Hrdinská fantasy, která odolala zubu času Recenze
Dobrodruh Conan: Hrdinská fantasy, která odolala zubu času
Robert Ervin Howard: Dobrodruh Conan

31. října, Ladislav Svatoš
Barbar Conan! Tohle jméno rezonuje popkulturou a světem literatury přes devadesát let a stále nepřestává fascinovat nové generace autorů a čtenářů. V čem tkví obliba postavy, jejíž charakteristika vydá na pár jednoduchých vět? Sbírka povídek a novel Dobrodruh Conan z edice Fantastika nakladatelství Argo pokládá na tuto otázku jasnou odpověď.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 249
Pod štítem magie: Povedená fantasy se silnou hlavní hrdinkou Recenze
Pod štítem magie: Povedená fantasy se silnou hlavní hrdinkou
KayLynn Flanders: Pod štítem magie

30. října, Anastasja Višťalová
Ženy a dívky jsou jen prostředkem pro dosažení úspěchu. Své o tomto způsobu uvažování ví i princezna Jennesara, která je nedobrovolně vydána na milost a nemilost domluvenému sňatku s princem sousední Turie. Na to, co si samotná dívka přeje, se pochopitelně ohled nebere, vždyť politika se nejlépe domlouvá právě skrze sňatky. Jo, osobní sympatie nebo antipatie je třeba odložit stranou a obětovat se pro dobro vlastního lidu. Cestou za svým vyvoleným však Jennu přepadnou a ona pochopí, že všechno, co doposud slýchala, může být jen snůška drbů. Realita je daleko děsivější a méně optimistická. Princezna se konečně musí chopit otěží svého života a převít kontrolu nad vlastními činy. Někdo s ní hraje nebezpečnou hru a pokud Jenna prohraje, zahynou tisíce nevinných.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 106
Avilion: Holdstockův cyklus Ryhopského lesa se znovu uzavírá Recenze
Avilion: Holdstockův cyklus Ryhopského lesa se znovu uzavírá
Robert Holdstock: Avilion (Les mytág 07)

29. října, Jan Nohovec
Holdstockův cyklus Ryhopského lesa, dílo prodchnuté vůní tajemného hvozdu, jež je uvnitř větší než zvenčí, pradávnými legendami i hororovými podtóny, patří mezi stěžejní díla fantasy, co nás v českém překladu provázejí už od revoluce. Nakladatelství Argo se už před časem rozhodlo věnovat mu krásnou, důstojnou formu vázaného a ilustrovaného vydání, která se nyní s vydáním Avilionu, úplně posledního Holdstockova románu, než autor podlehl dlouhé nemoci, uzavírá.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 246
Nadupaný druhý díl s pořádným zvratem na konci Recenze
Nadupaný druhý díl s pořádným zvratem na konci
Sarah J. Maas: Rod nebes a dechu (Půlměsíční město 02)

28. října, Adéla Kolářová
Bryce a Hunt jsou po událostech předchozího dílu nuceni žít klidným a tichým životem a nijak na sebe na veřejnosti neupozorňovat, aby nevyvolali ještě větší vztek Asteri a nepodepsali si tak rozsudek smrti, kterému se posledně vyhnuli jen s trochou štěstí. Jak už se ale dá od autorky a vlastně i od samotných hlavních hrdinů očekávat, jejich plán držet se stranou vezme velmi rychle zasvé.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 110
Zde může být vaše reklama Recenze
Zde může být vaše reklama
Frederick Pohl, C. M. Kornbluth: Obchodníci s vesmírem

27. října, Tomáš R. Tokoš
Mitch Courtenay má dokonalý život. Anebo to tak alespoň vypadá. Jako šéftextař jedné z prominentních reklamních agentur nemusí řešit problémy obyčejných konzumentů. Jeho starostí je zařídit, aby tyto problémy měly řešení v podobě jednoho z produktů, které jeho zaměstnavatel propaguje. A když se dostane k projektu kolonizace Venuše, získá možnost dokázat, co všechno v něm je. Pokud ovšem nepadne za oběť všudypřítomnému konkurenčnímu boji.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 259
S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje Recenze
S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje
Tom Felton: S kouzelnickou hůlkou – Magické dospívání filmového čaroděje

26. října, Anastasja Višťalová
Zpravidla vládnou předsudky, že herecké autobiografie jsou veskrze suchým, nezábavným dílem, které příliš nenadchne. Tom Felton, představitel filmového čaroděje ze zmijozelské koleje Draca Malfoye, to, ale vidí jinak. Jeho kniha s předmluvou od Emmy Watsonové, navíc obohacená o dosud nezveřejněné snímky z natáčení oblíbené filmové ságy, je doslova třešničkou na dortu pro všechny nadšené potterheady. Tom to vzal za správný konec, a tak s humorem jemu vlastním předkládá čtenářům veselé i méně veselé historky jak z natáčení, tak i ze soukromého života. Knížka, která v sobě skrývá tolik emocí, radosti ze života i nových známostí, obměkčí i ty největší morouse.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 111
Místo činu, poctivý komiksový noir Recenze
Místo činu, poctivý komiksový noir
Ed Brukaker: Místo činu

25. října, Jakub Ehrenberger
Když se na obálce komiksu leskne jméno Eda Brubakera, může si být čtenář takřka jistý, že se opět stane svědkem, ne-li rovnou spolupachatelem nějakého zločinu. Svět, do nějž americký scenárista své příznivce zavádí, je totiž zpravidla světem nemilosrdných vrahů, drobných zlodějíčků, vyhaslých hvězd, křivých fízlů, všemožných ranařů, tvrďáků, dealerů drog a dalších pochybných individuí ze samého konce společenského spektra. Loni vyšel česky autorův raný detektivní komiks Místo činu. A ani v něm tomu není jinak.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 124
Vesmírné rende-vouz s Rámou na celý život Recenze
Vesmírné rende-vouz s Rámou na celý život
Arthur C. Clark: Setkání s Rámou

24. října, Ladislav Svatoš
Některá setkání jsou natolik nezapomenutelná, že dovedou ovlivnit člověka po zbytek jeho života. Vesmírné Setkání s Rámou ovlivnilo celé lidstvo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 123
Temný pán přichází Recenze
Temný pán přichází
C.S. Pacat: Úsvit temna (Úsvit temna 01)

23. října, Kateřina Kopišťová
Zlo nikdy nespí. A bere na sebe různé podoby. To velmi brzy zjistí i hrdinové Úsvitu temna, prvního dílu nové fantasy série pro mladé z pera C.S. Pacat. Nakladatelství YOLI tak českým čtenářům přineslo zbrusu nový příběh o boji mezi světlem a tmou, Dámou a Temným králem. Jakou podobu na sebe vezme zlo tentokrát?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 126
Shirley Jackson umí vyděsit velmi netradičními způsoby Recenze
Shirley Jackson umí vyděsit velmi netradičními způsoby
Shirley Jackson: Sluneční hodiny

22. října, Tomáš R. Tokoš
Kde byste chtěli být, až nastane konec světa? Rodina Halloranových má jasno: doma. Nedlouho poté, co se vrátí z pohřbu hlavního dědice rodu, zjeví se dceři zakladatele sídla duch jejího otce a oznámí, že brzy všichni zemřou. Jedinými přeživšími budou ti, kteří v době apokalypsy zůstanou v jeho domě.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 117
Archivy tajné války 2: Plameny druhé světové se rozšiřují do paralelních světů Recenze
Archivy tajné války 2: Plameny druhé světové se rozšiřují do paralelních světů
Tomáš Bandžuch, Marek Skřipský: Světy v plamenech (Archivy tajné války 2)

21. října, Jan Nohovec
V roce 2021 přistála na českém trhu zprvu přehlédnutelná, ale o to zajímavější knížečka Úsvit černého slunce, která si poťouchlým způsobem pohrávala s historií a nechala nacistické Německo na úsvitu druhé světové války koketovat s paralelními světy a mystikou z díla H. P. Lovecrafta. O rok později přišel čas na revanš a autoři se toho zhostili s pílí a poctivostí ještě větší než dříve.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 99
Oko hurikánu: Pirátská postapo v Oku hurikánu dosáhla vrcholu Recenze
Oko hurikánu: Pirátská postapo v Oku hurikánu dosáhla vrcholu
Natalie C. Parkerová: Oko hurikánu (Seafire 03)

20. října, Nela Libovická
Boj o moře zdaleka neskončil. Velitel je mrtev, vedení přebírá Lir. Ten, kterého Kaledonie nenávidí ze všech nejvíc na světě. Důvod, proč kdysi přišla o celou svou rodinu. Kapitánka se spolu se svou posádkou připravuje na konečnou totální válku, která pro jednou rozhodne o jejich osudu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 124
Intriky, intriky a trochu zrady k tomu Recenze
Intriky, intriky a trochu zrady k tomu
Sam Hawke: Říše zrady (Válka jedů 02)

19. října, Jan Čevenka
Nadpis článku napovídá asi nejstručnější způsob, jak popsat Říši zrady od Sam Hawke. Ale co taky čekat od politického thrilleru v hávu fantasy ságy, jejímž hlavním hrdinou je travič (teda ochutnávač, ale to vyjde celkem nastejno). Přesně tak, netradiční fantasy inspirovaná starověkou Čínou se vrací s druhým dílem a děj nabírá solidní obrátky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 124
Vydejte se na pouť proti času Recenze
Vydejte se na pouť proti času
Ray Bradbury: Sem přichází něco zlého

18. října, Tomáš R. Tokoš
Green Town je městečko jako každé jiné. Obyčejné, ospalé a zdánlivě naprosto nehodné pocty, které se mu dostalo. A navíc v říjnu. Přijela pouť a než si někdo uvědomí, že s ní není něco v pořádku, bude již pozdě.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 167
Sesterská láska, do zbroje oblečená, s písní na rtech připravená Recenze
Sesterská láska, do zbroje oblečená, s písní na rtech připravená
Rebecca Rossová: Sestry ve zbrani a písni

17. října, Lýdie Hochmanová
V dobře skrytém olivovém háji, mezi slunečními paprsky a záplavou olivových ratolestí žije Evadne, obyčejná dívka, které své dny tráví sběrem oliv a výrobou oleje. Dnešní den je však výjimečný, po dlouhých osmi letech se konečně domů vrací její starší sestra Halcyon, která jako dítě vstoupila do královské armády. Celá rodina je v radostném očekávání, přípravy na oslavu vrcholí a Evadne se nemůže dočkat. Že se něco velmi pokazilo, to pochopí ve chvíli, kdy se její sestra nečekaně objeví dřív, celá schvácená a viditelně rozrušená. Když se hlavní hrdinka postupně dozvídá, co se přihodilo, je jí jasné, že nic nebude jako dřív. Sebere v sobě odvahu, o které ani netušila, že ji má, a rozhodne se své sestře pomoci, ať to stojí, co to stojí…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 154
Méně známé nestvůry 21. století: Okouzlující sbírka mikropříběhů Recenze
Méně známé nestvůry 21. století: Okouzlující sbírka mikropříběhů
Kim Fu: Méně známé nestvůry 21. století

16. října, Jan Nohovec
Je to otřepané klišé, občas se ho ale vyplatí připomenout, protože je stále pravdivé: nejsilnější literární formou fantastiky není román, ani mnohadílná sága, ale povídka. Právě pomocí ní dokážou talentovaní spisovatelé zaujmout originálním nápadem, sešněrovaným atmosférickým příběhem a samozřejmě pointou, která udeří na solar. Jednou z takových autorek je i Kim Fu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 121
Legie 7: Zrádci a hrdinové na okupované Zemi
Recenze
Legie 7: Zrádci a hrdinové na okupované Zemi
Kristýna Sněgoňová: Mrtvá schránka (Legie 07)

15. října, Jiří Kábrt
K Legii nám přibylo již mnoho svazků, ale její samotný ansámbl se nám ztenčil. Jeden ze členů týmu zemřel a je třeba mu splnit hned několik přání. Zároveň je ale nutné hledat pověstnou mrtvou schránku a pokračovat v odboji proti Společenství.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 126
Procitlý milenec: Další zářez do nekončícího Bratrstva černé dýky Recenze
Procitlý milenec: Další zářez do nekončícího Bratrstva černé dýky
J.R. Ward: Procitlý milenec (Bratrstvo černé dýky 20)

14. října, Nela Libovická
Zbavit se démona není snadné ani pro bojovníka upíří rasy. A tak se Balthazar vydává na lov Knihy kouzel, která by ho měla spasit. Úkol je jasný, nemá tedy čas zdržovat se s čímkoliv jiným, natož se ženou, která pochází z úplně jiného světa. A navíc je ještě člověk, lidská policistka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 116
Legendární Lilith kvůli mužům trpěla. Její Čtvrtá děvka ale nakonec všem vytře zrak Recenze
Legendární Lilith kvůli mužům trpěla. Její Čtvrtá děvka ale nakonec všem vytře zrak
Ev Knight: Čtvrtá děvka

25. září, Jan Nohovec
Příběh o Adamovi, Evě, Lilith a vyhnání z Ráje asi známe všichni i v takové ateistické zemi, jakou je Česko. Jenže co kdyby se všechno odehrálo jinak, Bůh byl manipulativním šovinistou a Lilith jen zneuctěnou hledačkou spravedlnosti? A jak by toho zapadl anděl smrti a jedna dívka ze současnosti, která toho už za svůj krátký život stihla prodělat víc, než mnozí za trojnásobek? Vítejte v brutální verzi trumpovské Ameriky, kde si feminismus bere všechno zpátky i s úroky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 266
Vyvolený: Napínavá cesta do hloubky mágovy duše Recenze
Vyvolený: Napínavá cesta do hloubky mágovy duše
Benedict Jacka: Vyvolený (Alex Verus 04)

5. srpna, Adéla Košařová
Naposledy jsme měli možnost Alexe Veruse vidět ve chvíli, kdy se mu podařilo rozlousknout záhadu mizejících učedníků. Od těchto hrůzostrašných událostí již nějaká doba uplynula a zdá se, že se hrdinovi i jeho přátelům daří více než dobře. Anna a Varim sice stále nebyli úspěšní v hledání nového mistra, jinak si ale všichni užívají takový skoro až idylický čarodějnický život. Jenže to by to nesměl být Alex, aby se opět neobjevil někdo usilující o jeho život. Tentokrát ale nepůjde o nikoho jiného než o sakra nebezpečné stíny minulosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 340
Konec dobrý, všechno dobré. Alespoň pro někoho Recenze
Konec dobrý, všechno dobré. Alespoň pro někoho
Jamie Sawyer: Dominium (Věčná válka 3)

4. srpna, Tomáš R. Tokoš
Aliance nikdy netrpěla nouzí na nepřátele. Jenomže kde se Direktoriát nebo Krellové museli smířit se svou neschopností dosáhnout absolutního vítězství, tam má Černá spirála poměrně slušné šance na úspěch. Hlavně díky tomu, že její členové jsou všude a kdykoli udělá Aliance krok vpřed, narazí na předem připravenou protiakci. Je jen otázkou času, kdy dojde k finálnímu střetu. A pokud se něco nezmění, nebude to podle aliančních pravidel.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 269
Aurora potřetí a natřikrát Recenze
Aurora potřetí a natřikrát
Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Aurora hasne (Aurora 03)

3. srpna, Jiří Kábrt
Nedokonalí hrdinové z Hvězdné akademie Aurora se na konci minulého dobrodružství ocitli pod palbou v bitvě o osud pozemské sluneční soustavy. Přitom však věděli, že v sázce je osud všeho inteligentního života Mléčné dráhy. Drama, do něhož všichni spadli, přesahuje snad i příslovečné biblické rozměry a finální konflikt s nepřítelem vesmírných civilizací nebude omezen pouze na tady a teď. Protagonisté bombastického závěru Aurora hasne jej povedou v minulosti, přítomnosti a budoucnosti… Zároveň.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 269
Za řekou žijí monstra Recenze
Za řekou žijí monstra
Dmitry Glukhovsky: Na stráži (Stanoviště 01)

2. srpna, David P. Stefanovič
Za řekou může žít cokoli. Nebo tam možná nežije také vůbec nic. Řeku, jíž se kdysi dávno říkalo Volha, ale která je dávno bezejmennou, přikrývá mlha tak jedovatá, že v ní nevydržíte dýchat. Přes řeku se proto nikdo neodvažuje. A zpoza řeky nic a nikdo nepřichází… zatím.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 331