Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do 16..12. (PPL) nebo 19.12. (Česká pošta), aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko zpoždění.
Krátké zprávy
Třetí díl Knižního pořadu opanoval YouTube


17. července 2013, redakce
Nechce se vám o knihách jen číst? Knižní pořad je seriál na YouTube, který rozebírá knihy ze současné fantastické produkce v audiovizuálním formátu. Ojedinělý projekt jednoho z našich redaktorů pokračuje v červenci třetí epizodou, která přináší řadu recenzí – od warcraftího Stormrage, přes Syna stínu od Johna Sprunka a Hladová přání Terezy Matouškové až po Lháře od Jakuba Ćwieka. Kromě toho dojde i na reportáž z květnového Animefestu nebo na zajímavé preview na mangu Gantz. Knižní pořad můžete sledovat na YouTube.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2538
Krátké zprávy
Komiks Darebák v metalickém hávu pod záštitou nakladatelství Comics Centrum


27. června 2013, Jakub Gergela
Speciální české vydání komiksu Darebák (Bad Boy) vychází ve čtvrtek 27. 6. 2013 přesně o poledni. Nakladatelství Comics Centrum se na popud velkého zájmu fanoušků rozhodlo připravit jednu stovku číslovaných výtisků v metalickém obalu, vycházejícího z návrhu slavného Franka Millera, a v unikátní zvětšené verzi. Na každého, kdo si limitovanou edici na stránkách nakladatelství koupí, má jako bonus číhat i černé tričko s tematickým potiskem komiksu. Prodej klasického formátu díla začíná 9. července. Speciální edice Darebáka slibuje obšírný sortiment ojedinělých materiálů jako je mimo jiné i ručně vyrobené pouzdro s metalickým potahem a slepotiskem, barevný plakát A3 se slepotiskovou pečetí, námětová knižní záložka a certifikát pravosti limitované edice na ručním papíře. Předpokládaná cena kompletu se pohybuje na hranici dvou tisíc korun českých.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3079
Předplatné mangy v nakladatelství CREW Krátké zprávy
Předplatné mangy v nakladatelství CREW


23. června 2013, Jakub Gergela
Nakladatelství Crew pro všechny milovníky mangy připravilo zajímavý projekt. Při předplatném děl Naruta, Bleache, Death Note nebo Gantz může čtenář získat až 30% slevu na jmenované tituly. Nakladatelství tímto tahem hodlá jednak potěšit stálé zákazníky, jednak posílit pozici na českém trhu fantastiky a také se pokouší ulovit nové odběratele vydávaných tiskovin.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3565
Krátké zprávy
Cenu Fabula Rasa získaly komiksy Blacksad a Štěky Broka Špindíry


15. června 2013, Jakub Gergela
Na osmém ročníku srazu komiksových fanoušků Crwecon 2013 zaznamenalo nakladatelství CREW nebývalý úspěch ve vyhodnocování cen Fabula Rasa, kdy jmenované nakladatelství přebralo cenu hned dvojnásobnou. V žánru zahraničního komiksu zvítězil Blacksad, a to nejen v kategorii scénář, ale i v ceně za nejlepší kresbu, přičemž v závěru byl ohodnocen titulem kniha roku. Na poli českých komiksů se vládnoucího žezla ujal Petr Kopl se svým počinem Štěky Broka Špindíry, který by se mohl přít kupříkladu i s legendárním Garfieldem. Autorova práce byla odměněna cenou za kresbu i scénář a byla vyhlášena nejlepším českým komiksem. Za cenou Fabula Rasa stojí největší česká komiksová databáze Comicsdb, která sdružuje sběratele a fanoušky a dává jim možnost hodnotit tituly, psát své názory a doporučovat (či odrazovat) čtenáře od nových komiksů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2744
Konec XB-1 se odkládá, český boj o šíření fantastiky zuří dál Krátké zprávy
Konec XB-1 se odkládá, český boj o šíření fantastiky zuří dál


14. června 2013, Jakub Gergela
Redakce časopisu XB-1 před časem oznámila ukončení své dlouholeté činnosti. Dne 12. 6. 2013 se na oficiálních stránkách časopisu objevila zpráva, že se udatným bojovníkům, redaktorům i čtenářům, podařilo udržet chod oblíbeného průvodce fantastikou nad hladinou vod zapomnění. Nicméně boj si vyžádal hned několik obětí. Jednou z vydavatelových podmínek bylo například navýšení ceny časopisu na 95 Kč. Předplatné však současně zůstalo netknuté. Redakce XB-1 žádá věrné čtenáře o pomoc ve válce, v níž se rozhoduje o samotnou existenci magazínu. Celou kauzu je možné sledovat nejen na oficiálních stránkách, ale i na sociálních sítích Facebooku či Twitteru.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3577
Krátké zprávy
Con na vrbě: V pátek se budou křtít Žoldnéři fantasie i Wetemaa


12. června 2013, Jan Nohovec
„Parní vzducholodě a horkovzdušné balóny! Trpasličí města pod palbou těžkých děl! Nebezpečné krásky v korzetech! Letošnímu ročníku zkrátka vévodí steampunk,“ tvrdí anotace na zadní straně nového sborníku Žoldnéři fantasie, který přináší to nejlepší ze stejnojmenné literární soutěže. Právě on se bude křtít tento pátek 14. června 2013 ve smíchovské pobočce Městské knihovny v Praze (Náměstí 14. Října 15, Praha 5) v rámci komorního setkání fanoušků sci-fi a fantasy Con na vrbě. Jako host akce vystoupí i Veronika Válková alias Adam Andres, která tu bude křtít nové pokračování své série Wetemaa s podtitulem Koruna Élladu. Program probíhá od 15:00 do 19:00 a po jeho ukončení se plánuje přesun do, slovy organizátorů, „nějaké blízké hospůdky“. Vstupné je zdarma. Více informací na mlp.cz nebo na straky.cz.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2657
Krátké zprávy
Crwecon se vrací 8. června!


1. června 2013, Jakub Gergela
Letošní, již osmý ročník tradiční sleziny fanoušků komiksu a všeho, co k němu patří, se koná 8. června 2013, od 9:00 do 18:00 v klubu Cross, opodál stanice metra Nádraží Holešovice. Vstupné zdarma. Na návštěvníky čeká bohatý program v podobě přednášek, křtů aktuálních novinek, besed, projekcí filmů a seriálů, komiksových burz, mangy a anime, včetně vyhlášení výsledků o cenu Fabula Rasa. Účast na akci přislíbili i někteří tvůrci oblíbených komiksů, kteří jistě zodpovědí otázky svých obdivovatelů a věnují jim i své autogramy. K tomu dojde i na křest nové verze magazínu CREW. Více informací na crwecon.cz, eventuálně na facebookových stránkách CRWE.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2758
Krátké zprávy
Festival fantazie 2013: Chotěboř opět pořádá největší festival popkultury v ČR


29. května 2013, Jakub Gergela
Desetidenní manifest fantastiky a všeho, co je s ní spojené: literatury, filmu, videoher, přednášek, besed se zajímavými hosty (i zahraničními), společenské hry, taneční soutěže a mnoho dalšího. Chotěboř před začátkem letních prázdnin otevírá snové brány fanoušků fantastiky a nabízí dovolenou nejen pro jednotlivce, ale i páry a celé rodiny. Letos bude Festival fantazie probíhat od pátku 28. 6. do neděle 7. 7. Již pozítří, 31. května končí možnost získat vstupné se slevou. Více informací najdete po rozkliknutí této zprávy nebo na stránkách festivalfanta­zie.cz.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3748
Krátké zprávy
Tolkien a Středozemě na ostravské Muzejní noci


22. května 2013, Jan Nohovec
sobotu 25. května proběhne v Knihovně města Ostravy v rámci letošní Muzejní noci akce Knihovna aneb Cesta tam a zase zpět. Pro ty odrostlejší je připravena v 18 a 20 hodin nevážně vážná přednáška oblíbeného BoboKinga s názvem J. R. R. Tolkien – stvořitel Středozemě. Bude se mluvit hlavně o životě, ale i díle autora, vše doplněno o ukázky z knih a filmů. Ti odvážnější se můžou vydat do tajemných prostor skladišť a chodeb pod pasáží na tajuplnou stezku k dračímu doupěti s cílem najít dračí poklad. Více o ostravské akci pro sobotní večer najdete na stránkách knihovny.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2324
Nejlepší knihy roku 2012 podle Akademie sci-fi, fantasy a hororu vyhlášeny Krátké zprávy
Nejlepší knihy roku 2012 podle Akademie sci-fi, fantasy a hororu vyhlášeny


18. května 2013, redakce
Stejně jako každý rok vyhlásila Akademie science fiction, fantasy a hororu na pražském veletrhu Svět knihy svůj výběr nejlepších žánrových knih, které se na českém knihkupeckém trhu objevily v loňském roce. Vítěze najdete po rozkliknutí této zprávy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 13818
Krátké zprávy
Veletrh svět knihy již tento víkend


17. května 2013, redakce
Veletrh Svět knihy se uskuteční už tento víkend na pražském Výstavišti. Mimo jiné na něm proběhne i vyhlášení Cen Akademie sci-fi, fantasy a hororu!
asffh-2013-plakat


Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2153
Krátké zprávy
Fantasy a hororové audioknihy v Audiotéce


25. dubna 2013, redakce
Už necelé dva roky funguje na českém internetu portál Audiotéka.cz, který nabízí široký výběr audioknih pro děti i dospělé. U většiny zboží si mohou zákazníci navíc stáhnout kapitolu zdarma. Nabídka Audiotéky se stále rozšiřuje a nyní nabízí přes 1 400 audioknih. Kromě pohádek, klasických děl nebo dramatizací se tu najdou i fantasy jako Stín Černého hvozdu od Míly Lince nebo různé horory od Edgara Allana Poea. Celý projekt funguje online, knihy se po zakoupení stahují ve formátu MP3 a web má i svou bezplatnou aplikaci pro mobilní telefony iPhone, Android nebo Windows Phone, přes kterou se dá nahrávky poslouchat.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6941
Krátké zprávy
Detektivové na Smíchově. Knihovna pořádá další malý con


23. dubna 2013, Jakub Gergela
Smíchovská knihovna, náměstí 14. října, 15, Praha 5, pořádá v pátek 26. dubna 2013 další z tradičních malých conů, tentokrát však v netradičním pojetí detektivního žánru, často úzce spjatého s fantastikou či science fiction. Začátek akce je určen na třetí hodinu odpolední a vstup na con je zdarma. Na návštěvníky se těší se hlavní hosté akce Tomáš Němec, Antonín Kudláč, Štěpán Kopřiva, Jiří W. Procházka, Julie Nováková, Daniela Mičanová, Lucie Lukačovičová a možná i velký detektivní génius Sherlock. Akce je určena především pro dospělé a studující mládež. Předpokládaná doba trvání Detektivconu je do 19 hodin. Program naleznete po rozkliknutí celého článku a informace o conu se nachází i na stránkách Městské knihovny v Praze.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2974
Krátké zprávy
Tanec s carevnou v podání Petry Neomillnerové a DJ Lukasse


22. dubna 2013, Jakub Gergela
Ve středu 24. dubna 2013, proběhne od 17:00 v pražském knihkupectví Krakatit autogramiáda nejnovějšího svazku hexalogie veleúspěšné a velmi charakterní české spisovatelky Petry Neomillnerové. Série s názvem Tina Salo, pokračuje již šestým dílem Tanec s carevnou. Role křtitele by se měl ujmout speciální host DJ Lukasso. Délka akce není specifikována. Samozřejmostí, ostatně jako u valné většiny autogramiád nejen českých a slovenských autorů, je pozdější přesun do některého z přilehlých restauračních zařízení. Petra Neomillnerová srdečně zve i na Facebooku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2635
Miroslav Žamboch ve čtvrtek podepisuje novinku Ve službách klanu Krátké zprávy
Miroslav Žamboch ve čtvrtek podepisuje novinku Ve službách klanu


5. dubna 2013, Jakub Gergela
Ve čtvrtek 11. dubna 2013 proběhne od 18:00knihkupectví Fantasya, na adrese Řipská 18/828, Praha – Vinohrady, autogramiáda českého science fiction matadora Miroslava Žambocha. Akce je spojena se křtem jeho nejnovějšího literárního počinu, románu Ve službách klanu, přičemž kmotrem knihy se nestane nikdo menší nežli dlouholetý šéfredaktor znovuzrozeného časopisu Pevnost, Tomáš Němec. Setkání s Miroslavem Žambochem posléze pokračuje ve vinárně U palečka (vinarnaupalec­ka.cz), kde bude možnost nejen s autorem prohodit pár slov a pohostit jej dobrým mokem, ale nechat si podepsat i starší tituly jeho tvorby včetně zmiňovaného nejnovějšího. Událost najdete i na Facebooku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2749
Krátké zprávy
STARcon předvede dvě divadla plná fantastiky a vtipu


2. dubna 2013, Jan Nohovec
Třetí ročník fandomového setkání STARcon proběhne tenhle víkend v Praze. Jako již tradičně organizátoři nabízejí program zaměřený na sci-fi a fantastiku obecně, a to v několika liniích. Vedle dvou hlavních linií, které se věnují Star Treku, Star Wars a Stargate je to linie literární, seriálová, vědecká a fantasy. Letos navíc přibyl i program o kreslených seriálech. Z předběžného programu vyčnívá především divadlo Tři kapitáni, beseda se šéfy nedávno obnoveného časopisu Pevnost nebo kultovní jukeboxy písní ze seriálových muzikálových epizod. Odpočinout si od přednášek bude možno v herně deskových nebo hudebních počítačových her a na místě bude i conový bufet. Celý con vyvrcholí v sobotu večer galavečerem a třetím dílem divadla o Středozemi, která není tak úplně Středozemí. STARcon proběhne tento pátek až neděli 5. – 7. dubna 2013 v OA Svatoslavova v Praze. Více informací lze najít na www.star-con.cz.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2172
Krátké zprávy
Nominace na Cenu Akademie sci-fi, fantasy a hororu 2012 jsou známy


21. března 2013, Jan Nohovec
Česká Akademie science fiction, fantasy a hororu uzavřela první kolo hlasování o nejlepší knihy, které vyšly v českém překladu v roce 2012. Z nominací, které z prvního kola vzešly, vybere Akademie ty nejlepší, jejichž autoři a nakladatelé obdrží vítězné sošky. Vyhlášení a předání cen proběhne jako každý rok na literárním veletrhu Svět knihy v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti (střední hala, velký sál), tentokrát v sobotu 18. května 2013 od 15.00 do 16.20. Seznam nominací najdete při zobrazení celé zprávy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2660
Krátké zprávy
Gaimanovo Nikdykde v přepisu pro rozhlas


19. března 2013, Jakub Gergela
Zásadní dílo Neila Gaimana, městská fantasy Nikdykde, startuje jako rozhlasová hra v angličtině na BBC Radio 4. Kultovní příběh bude namluvený do audio verze profesionálními dabéry s pozadím podbarveným mistrovskou hudbou a věrohodnými zvukovými efekty. Připočte-li se k tomu talent filmové, televizní a divadelní hvězdy Benedicta Cumberbatche (Sherlock, Hobit) v roli anděla Islingtona, je možné očekávat vcelku zdařilý výsledek. Více na oficiálních stránkách projektu .

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3251
Krátké zprávy
Časopis XB-1 povolává mladou krev spisovatelů


12. března 2013, Jakub Gergela
Pod záštitou redakce XB-1 byla ohlášena literární soutěž DAIDALOS 2013. K účasti je třeba disponovat původní a dosud nepublikovanou povídkou či povídkami v rozsahu padesáti nor-mostran čistého textu. Uzávěrka je 30. května 2013. Vítěz se může těšit na literární cenu DAIDALOS 2013, dvorního výtvarníka svého příběhu, na věcné ceny darované sponzory soutěže a na originální kresbu vybraného ilustrátora i s věnováním. Nejúspěšnější povídka bude vytištěna v prvním čísle roku 2014 a výsledky soutěže vyhlášeny patrně na prosincovém Fénixconu. Více na stránkách časopisu casopisxb1.cz .

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2752
Třetí ročník Ostravského knižního veletrhu navštíví úspěšná spisovatelka M. T. Majar Krátké zprávy
Třetí ročník Ostravského knižního veletrhu navštíví úspěšná spisovatelka M. T. Majar


7. března 2013, Fantasya
Všechny fanoušky dobré knihy zveme na 3. ročník Ostravského knižního veletrhu (s mottem Knihy nejen na dovolenou), který se bude konat ve druhém patře pavilonu A výstaviště Černá louka v Ostravě od pátku do neděle 8. – 10. března. Na scéně Fata Morgana přímo v pavilonu bude probíhat doprovodný program, kterého se v pátek 8. března zúčastní také úspěšná autorka M. T. Majar. V 16.30 hod. bude mít besedu spojenou s autorským čtením, kde budete mít možnost nejen nahlédnout do autorské kuchyně úspěšné spisovatelky a dozvědět se, jak „se píše bestseller“, ale M. T. Majar přečte rovněž ukázky z Hot Boys či Znamení vlka. Besedu a autorské čtení uvádí Tomáš Němec. Na stánku nakladatelství FANTOM Print bude M. T. Majar podepisovat své knihy, a to v pátek od 15.30 a v sobotu od 11 hodin. A jako sympatický bonus – nakladatelství FANTOM Print bude na veletrhu nabízet svou produkci se slevou 30 %.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1918
Krátké zprávy
Na PragoFFestu se sejde více než desítka spisovatelů


27. ledna 2013, Redakce
Pražský festival sci-fi, fantasy, hororu a mnoha dalšího odstartuje už tento čtvrtek a ve svém průběhu přivítá řadu českých spisovatelů fantastiky. „Na PragoFFestu se sejde asi dosud největší plejáda spisovatelů. Například Otomar Dvořák, Vlastislav Toman, Karolína Francová, Vlado Ríša, Františka Vrbenská, Julie Nováková, Jan Kotouč, Míla Linc, Pavel Renčín, Tomáš Němec, Štěpán Kopřiva, Josef Pecinovský, František Novotný, Jiří W. Procházka, Petra Neomillnerová, Vilma Kadlečková nebo Martin D. Antonín. Zvažují i Dušan Fabián a Juraj Červenák,“ vyjmenovávají pořadatelé. „Kromě nich pak účast potvrdilo i několik výtvarníků, překladatelů, redaktorů a dalších osobností naší fantastiky,“ doplňují. Nebude chybět ani redakce Fantasye. PragoFFest proběhne od čtvrtka 31. ledna do neděle 3. února 2013 v Praze v Modré škole na konečné metra C na Hájích.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 3015
Noví hodovníci v Science Fiction Hall of Fame Krátké zprávy
Noví hodovníci v Science Fiction Hall of Fame


9. dubna 2011, Jan Červenka
Letos se mezi absolutní špičku science-fiction žánru dostali následující autoři Harlan Ellison (Nebezpečné vize), ilustrátor Vincent Di Fate, slavný evropský komiksový tvůrce Moebius (Incal, který brzy vyjde u nakladatelství Crew) a autor a zároveň jeden z z nejuznáva­nějších editorů antologií Gardner Dozois (nedávno vydané Meče a temná magie, New space opera).

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2710
Dragon age jako seriál? Krátké zprávy
Dragon age jako seriál?


21. února 2011, Jan Červenka
Dragon age je fenomén, který se snaží (zejména teď, vzhledem k brzkému vydání druhého dílu) obsadit co nejvíce medií, přičemž vlajkovou lodí by měl být kromě dema webový seriál Dragon Age: Redemption. Má mít šest dílů, které se odehrávají se ve stejném časovém období jako Dragon Age II a vznikají ve spolupráci s autory hry ze studia Bioware. Hlavní představitelku ztvární Felicia Dayová, autorka webové série The Guild. První díl vysílala americká televize NBC ve středu 16. února. „Dragon Age: Redemption mi umožňuje vyprávět fantasy příběh novým způsobem a ve světě, který skutečně zbožňuji,“ vyjádřila se k seriálu Dayová. Její hrdinkou je elfská vražedkyně Tallis, která má zabít renegátského čaroděje, ohrožujícího celý svět. Během svého nebezpečného úkolu se k Tallis připojí další postavy, které spojuje touha zlikvidovat odpadlého mága a rozděluje odlišný pohled na svět. Felicia Day se objevila v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a vzdálená jí není ani spolupráce na hrách. Upoutávku na seriál naleznete na našem facebooku

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3509
Kamenná Galerie Nemesis Krátké zprávy
Kamenná Galerie Nemesis


27. ledna 2011, Veronika Krištofová
Jak Galerie Nemesis přislíbila, dne 10. 2. otvírá kamennou galerii v Praze v ulici 5.května 62. Zahájení provozu kamenné galerie odstartuje souborná výstava Jany Komárkové, kterou většina fanoušků a milovníků fantasy zná z ilustrací knih Andrzeje Sapkowského. Výstava s názvem „Cesta Zaklínače“ potrvá do 5. 3. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout současnou tvorbu Jany Komárkové, která v poslední době spolupracuje převážně s německými nakladatelstvími. A na co dalšího se ještě můžou příznivci Galerie Nemesis těšit? Janu Komárkovou v březnu vystřídá guru české sci-fi Ondřej Neff se svým výtvarným viděním světa Julese Verna. Duben bude patřit patrně některému ze slovenských autorů. Nová výstava bude otevřena též v květnu a v červnu. Kromě stálé prodejní expozice všech autorů Galerie Nemesis budou tak mít návštěvníci příležitost postupně se podrobněji seznámit s tím nejlepším, co se na výtvarném poli české a slovenské fantastiky odehrává.

Číst článek dál | Diskuze (18) | Přístupů: 2836
Ediční plán nakladatelství Fantom Print Krátké zprávy
Ediční plán nakladatelství Fantom Print
srpen, září (PR)

20. srpna 2010, Fantom Print
Že je v červenci a srpnu neobvykle horko, to si říkali a říkají i v nakladatelství FANTOM Print, když pro své příznivce místo letního válení se u vody v potu tváře připravují hromadu dobrého čtení.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6379
Soutěž O Dračí řád Krátké zprávy
Soutěž O Dračí řád
vyhlášení literární soutěže

8. dubna 2010, Maroš Marcus Horváth
Stále se účastníte těch samých soutěží, ale Váš styl nesedne porotcům? Přijde Vám, že se v porotách objevují ta samá jména, u nichž nemáte štěstí? Nezoufejte, protože jako svěží vítr přichází nová soutěž! A co Vy, kteří už jste sesbírali ocenění, kde jste jenom mohli, a chcete sehnat další trofej? Vy to zase můžete vnímat jako novou výzvu!

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 5447
Fantom Print získal od Blizzardů práva, nic nebrání vydání knih ze sérií Warcraft, WoW, Starcraft a Diablo Krátké zprávy
Fantom Print získal od Blizzardů práva, nic nebrání vydání knih ze sérií Warcraft, WoW, Starcraft a Diablo


15. března 2010, Jiří Popiolek
Několikaletý sysifovský boj nakonec nebyl až tak marný a nakladatelství Fantom Print od Blizzardů získalo práva na vydání románů ze světa počítačových her Warcraft, WoW, Starcraft a Diablo. Ne všechno je sice ideální (i přes několikanásobnou urgenci ještě nedorazily podklady k některým knihám), přesto se fanoušci těchto titulů mohou v nejbližších měsících těšit hned na dva romány (a pak pravidelně na další, jak je bude stačit dvorní překladatel W, WoW a D, Jan Netolička, odevzdávat). Zatímco na knize Arthas: Rise of the Lich King ze světa WoW, kterou napsala Christie Golden, se zatím pracuje, jiný autorčin titul, Zrod Hordy, už je těsně před vydáním a měl by se na pultech knihkupectví objevit do konce měsíce. Orkské klany kdysi dávno žily v idylickém světě nazývaném Draenor v relativním míru se svými záhadnými sousedy – draenei. Velitelé Plamenné legie však měli s oběma nic netušícími rasami jiné plány. Démonický pán Kil´jaeden rozehrál temnou partii s cílem nejen vyhladit všechny draenei, ale zároveň s úmyslem spojit všechny orkské klany v jedinou nezastavitelnou sílu poháněnou nenávistí a touhou po zkáze.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3249
Fantomprint chystá v nejbližší době druhý díl Mercedes Thompsonové i šestého Bazila Zlomeného palcáta Krátké zprávy
Fantomprint chystá v nejbližší době druhý díl Mercedes Thompsonové i šestého Bazila Zlomeného palcáta


11. ledna 2010, Jiří Popiolek
Leden bývá ve vydávání knih okurková sezóna, nejinak je tomu i letos. Přesto už se nakladatelství pomalu začínají probírat z novoročních oslav a zimního spánku (jakkoli to venku vypadá spíš jako na Sibiři a každý, kdo má rozum, by v ideálním případě byl zalezlý v pelechu). Nakladatelství Fantom Print tanto rok začne knihami, které už byly avizovány v loňském edičním plánu – především šestým dílem série Christophera Rowleyho Bazil Zlomený palcát, nazvaným Draci z Argonathu, v němž dragonýr Relkin a jeho drak musí čelit nepříteli přímo uvnitř vlastní země. Krátce na to se objeví i první díl série Kangův regiment z herního cyklu DragonLance, Brigáda zatracených, jehož autory jsou Margaret Weis a Don Perrin. Hlavními hrdiny zde budou zatím veskrze nesympatičtí drakoniáni – na které však čtenáři zcela určitě změní názor. A v blízkém horizontu čtenáře čeká i pokračování „vlkodalčího-kojotího“ cyklu Mercedes Thompsonová, jehož autorkou je Patricia Briggsová. Detektivní román Krevní pouto tentokrát více poodhalí zejména z upírské komunity městečka Tri-Cities.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3216
MFantasy magazín v novém kabátě Krátké zprávy
MFantasy magazín v novém kabátě
PR

1. prosince 2009, Miroslav Kaleta
Internetový magazín MFantasy historicky podruhé od svého vzniku (2004) mění svou podobu. Zcela nový je nejen design, ale také funkční stránka webu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4089
Cena Fantázie bohatšia aj o 740 € Krátké zprávy
Cena Fantázie bohatšia aj o 740 €
PR

13. listopadu 2009, Brloh
Na Cenu Fantázie Brloh prispel spoločne s vami – čitateľmi, čiastkou 740 € (22 293,24 Sk). Každá predaná kniha v priebehu jedného roka (od Bibliotéky 2008 po Bibliotéku 2009) v ktoromkoľvek Brlohu totiž znamená 1 Cent na podporu jedinej slovenskej poviedkovej súťaže bez vekových a iných obmedzení zameranú na fantastiku – sci-fi, fantasy a horor – Cenu Fantázie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3522