Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Vítejte ve světě milovníků knih Kaie Meyera!, Kai Meyer: Stránky světa

Meyer Kai: Stránky světa 1

Patnáctiletá Furia se na první pohled vůbec neliší od svých vrstevníků. Je mladá, chytrá a co je důležité, nadevše miluje knihy. Jak by také ne, vždyť je potomkem starodávného rodu bibliomantů, tedy lidí, kteří dokáží z knih čerpat pozoruhodnou ma­gii.

Avšak osudem ji není moc přáno, protože jejich předci se dopustili strašlivé chyby, která její rodinu stála strašlivé vyhnanství. Otec se nadevše snaží očistit rodinnou pověst, jenže při jedné takové akci přijde o život. Mladičká dívenka tak zůstává sama se svým mladším bratrem. A aby toho nebylo málo, v patách jí je mocná bibliomantka Okouzlující, které jde jen o její vlastní zájmy a která se nezastaví před ničím.

Německý spisovatel Kai Meyer není ve světě knižních nadšenců zrovna nováčkem. V minulosti tvořil spíše pro mladší publikum, nyní se zaměřuje na ty starší. Jeho nová kniha přímo číší ohromnou dávkou představivosti a promyšlenosti, která sice místy připomíná fantaskní svět J. K. Rowlingové, přesto mu nechybí značná dávka originality.

V jeho knižní předloze postavy doslova vyskakují ze svých příběhů do světa lidí, kde jsou však jen niterným odrazem sebe sama. Naproti tomu těch několik vyvolených knihomolů dokáží s pomocí svých „dušeknih“ hotové divy. Za zmínku rovněž stojí autorův styl vyprávění, jenž je zpočátku velmi naivní, ostatně jako hrdinka sama. Nicméně jak se příběh posouvá dál, i pilotní postava začíná mít více rozumu a lépe si uvědomuje realitu. Postupem času se životní příběhy všech knižních hrdinů začínají, coby klubko nití, splétat dohromady. Čtenář odhaluje stále více o jejich životních cílech a tužbách, až pak postupně zjišťuje, že všichni mají naprosto stejný cíl.

Kai Meyer v pěti bodech

  1. Stránky světa jsou prvním dílem z plánované trilogie
  2. Patří mezi nejúspěšnější německé spisovatele pro mládež
  3. Studoval divadelní a filmovou vědu
  4. Několik let pracoval jako novinář, ale od roku 1995 se plně věnuje psaní
  5. Jeho knihy se mezi čtenáři těší velké oblibě a jsou vždy hojně překládány

Hrdinové tedy žijí své vlastní životy a mění se svým čtenářům přímo před očima, jako kdyby jim sám Meyer propůjčoval jedinečnou existenci. On se totiž mnohdy nebojí posouvat své milované hrdiny přímo do extrémních situací, ze kterých mnohdy není na první pohled úniku.

Pokud máte opravdu rádi knihy, Stránky světa jsou pro vás to pravé ořechové. Vždyť který knižní nadšenec by odolal literárnímu dílu, které je jen a jen o knihách? Já sama jsem nadmíru zvědavá, jak se bude celý příběh vyvíjet dál. Doufám, že má pro nás Meyer připraveno ještě mnoho es v rukávu.

  • Kai Meyer: Stránky světa
  • CooBoo, 2016
  • překlad: Tereza Pecáková
  • 390 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
3. října 2016, Anastasja Vištalová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Stránky světa 1

Stránky světa 1
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč