Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Syn nekonečna: Superschopnosti jsou darem i prokletím! , Adam Silvera: Syn nekonečna (Syn nekonečna 01)

Silvera Adam: Syn nekonečna 01

Emil a Brighton byli až do svých osmnáctých narozenin obyčejnými chlapci. Emil ani po žádné slávě netoužil, kdežto Brighton by rád sbíral věhlas a přízeň všech svých sledujících. Tajně si přeje být opředen silou, pomocí níž by konal dobro a zachraňoval ty, kdo to potřebují. V den dovršení dospělosti je tím šťastnějším z nich jeho bratr, dvojče. Emilova neočekáváná proměna způsobí doslova mediální poprask a ze dne na den se z něj stane miláček mnoha. Ovšem sláva je vrtkavá dáma a spolu s ní přichází ruku v ruce i nenávist.

Hoch se totiž stane terčem prastaré skupiny rebelů, již by si jeho dary rádi přivlastnili za účelem nastolení krutovlády na planetě Zemi. Každý jeho krok je tahem na šachovnici války. Emil má moc vrátit lidem se zvláštním darem jejich zašlou slávu, ale pokud selže, může způsobit apokalypsu. Boj o budoucnost i cesta za sebepoznáním začíná právě teď.

Adam Silvera není v českých luzích a hájích žádnou neznámou postavičkou. Jeho tvorba a zejména pak debut Oba na konci zemřou, jenž vzbudil vlnu nadšených ohlasů nejen mezi cílovou skupinou čtenářů, se pro mnohé stal zálohou kvality. Nyní se tento spisovatel pouští do ještě větší výzvy a na paškál si bere celosvětový fenomén superhrdinů. Nicméně dokáže se vyrovnat takovým gigantům, jako jsou DC či Marvel?

Psát příběhy o bytostech s nevídanými vlohami je vždy velká výzva. Tento námět miluje mnoho nadšených fanoušků, ale stačí jeden chybný krok a z nadějného příběhu se rázem stane něco, po čem neštěkne ani pes. Silvera se naštěstí s tímto úkolem popral z grácií jemu vlastní, a kromě nádherné obálky nabízí svým příznivcům i obstojný a dosti čtivý počin.

Adam Silvera v pěti bodech

  1. Narodil se a vyrůstal v New Yorku v Bronxu.
  2. Pracoval ve vydavatelském průmyslu jako prodejce a recenzent dětských knih.
  3. Jeho knihy se pravidelně umísťují v prestižním žebříčku New York Times.
  4. Proslavil ho jeho debut Oba na konci zemřou.
  5. Zaměřuje se na knihy s LGBT tématikou.

Vychutnáte si zejména bloumání exteriérem, jenž se dosti podobá naší dimenzi, ale zároveň je jí na hony vzdálen. Tato špetka důvěrnosti a obdobnosti způsobuje to, že se s prostředím, které vás bude provázet napříč stránkami knihy, rychle ztotožníte. Oba pilotní protagonisté jsou navíc sympaťáci, a tak si je snadno oblíbíte. Plusové body si zaslouží obdržet i vedlejší postavy, které v dějové linii hrají svou nepopiratelnou roli, a více či méně ji svým chováním i ovlivňují.

Konstrukt Syna nekonečna je navíc opravdu výborný a čtenář v něm nalezne vše, co si jeho srdce žádá. Kromě akce, napětí a hledání sebe sama dostane i krapet romantiky, a o emoce či překvapivé zvraty tak nebude nouze. Rozhodně byste si tedy neměli nechat ujít tento úvodní díl nové trilogie – své volby totiž nebudete ani na chvíli litovat.

  • Adam Silvera: Syn nekonečna (Syn nekonečna 01)
  • CooBoo, 2021
  • Překlad: Kateřina Stupková
  • 360 stran, 399 Kč (v e-shopu Fantasye již za 359 Kč)
8. dubna 2022, Anastasja Višťalová

Syn nekonečna 01

Syn nekonečna 01
Vložit do pytle na zboží  Koupit 399 Kč 359 Kč