Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Stínová královna: Moc je temná síla, za kterou se musí platit!, C. J. Redwine: Stínová královna

Redwine C. J.: Stínová královna

Kdysi šťastné a spokojené obyvatele Havraní říše už více než devět let sužuje hlad a chudoba. Nová vládkyně Irina krvavě uzurpuje moc pro sebe, nebere si při tom však žádné servítky. Avšak ani ona netuší, že právoplatná dědička trůnu korunní princezna Lorelei žije, ba co víc hodlá se své krvežíznivé maceše postavit pěkně tváří v tvář.

V sousedním království Eldru se novopečený mladičký král Kola snaží vyřešit zdánlivě neřešitelnou hádanku, kterou je vítězství ve válce s obry. Tento krvelačný konflikt už vzal nezkušenému vladaři vše, co mu dosud bylo tolik drahé, včetně jeho nejbližších. Teď stojí před těžkým rozhodnutím, musí totiž požádat o pomoc panovnici Irinu. Ta mu skutečně je ochotna onu nápomocnou ruku podat, avšak má to jeden háček, kterým není nic víc, než život její nevlastní dcery. Královna chce její srdce pěkně na stříbrném podnose.

Spisovatelka C. J. Redwine si pro příznivce magie a nadpřirozena připravila zbrusu novou fantaskní sérii, jež se inspirovala všemi milovanými pohádkami. V prvním díle nás autorka zavede do světa tak trochu „nové“ Sněhurky. Potkáváme zde Zlou královnu, nebohou princezničku bojující o holý život, i staré dobré jablko, které však tentokrát nebude použito k uvržení oné nevinné dívky do věčného spánku.

Kniha má od první stránky úžasný spád, kterému ještě více dodává na intenzitě autorčin styl psaní. Nepoužívá žádné ustálené slovní obraty, nýbrž se vždy snaží přijít s něčím novým, co dokáže přimět čtenáře ještě více proniknout do děje a díky tomu navodit tu správnou atmosféru. Co se týče dialogů a popisných částí, ani ty nebyly nikterak zdlouhavé, což ještě více přispívalo k intenzivnějšímu čtenářskému zážitku.

C. J. Redwine v pěti bodech

  1. Miluje pohádky a Harryho Pottera
  2. Z filmů má ráda cokoliv, kde hraje Johny Deep
  3. Je autorkou trilogie Defiance
  4. Žije s manželem a dětmi v Nashvillu v USA
  5. Stínová královna je první knihou, která vyšla v českém překladu

Ačkoliv se jedná o knihu, která je primárně zařazena do žánru young adult literatury, romantika či snad láskyplné chvilky jsou v celém příběhu spíše druhořadou záležitostí. Přednost dostává totiž hlavně magie, která je v celém vyprávění propracovaná do nejmenších detailů. Máme možnost seznámit se s rozličnými druhy zaklínadel i odlišnými stranami dobrých a zlých magických sil.

Zkrátka a dobře Stínová královna je akční, dobrodružná a napínavá jízda od začátku až do konce. Já osobně jsem se od knihy nemohla odtrhnout a často si četla až dlouho do noci. Pokud patříte mezi milovníky fantasy literatury, rozhodně byste neměli nad pořízením této žhavé novinky váhat.

  • C. J. Redwine: Stínová královna
  • Baronet, 2016
  • překlad: Jiřina Stárková
  • obálka: Sarah Nichole Kaufmanová
  • 360 stran, 239 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
22. srpna 2016, Anastasja Vištalová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Stínová královna

Stínová královna
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč