Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Rodinné vztahy mezi zemí a podzemím, Shani Petroffová: Počertěná

Petroff Shani: Počertěná 1 - Tátův andílek

Bylo nebylo v jenom městečku, v Dobrotíně v Pensylvánii, v zemi, jež se rozpíná od Kanady až k Mexiku, žila byla jedna třináctiletá slečna Angel. Dívka, která se právě teď hádá s mámou a prosí ji, aby ji pustila na koncert jedné děsně cool skupiny.

Seznamte se s Angel a jejím životem na americké střed…, pardon základní škole. Nemusíte se bát toho, že byste četli další záležitost jak se stát příslušnicí neandělské rodiny z opačného spektra žebříčku dobroty, milosti či svatosti. V knížce nenaleznete návod jak se stát čerticí, či jak přinutit pekelné mocnosti, aby vás adoptovaly, to ani náhodou. No, jednoduše řečeno, hlavní hrdinka je Počertěná už od narození.

Přátelí se s Gabrielou, žije a studuje. A z ničeho nic se objeví její táta. Nic by se nestalo, kdyby byl stálým členem rodiny a každý den se vracel z práce. On však vlastně o narození dcery ani nevěděl a navíc patří mezi pekelné anděly. Byť to tak může znít, tak pekelní andělé nejsou motorkářský gang, ale padlí andělé.. Co vypukne v takové rodině? To, co mají raraši nejradši – chaos.

Nabízí se další otázka – jestli Angel má nějaké schopnosti zděděné po otci, či ne. Ano, bohužel má, ale o tom, že by je ovládala, nelze mluvit. A když se o to snaží, vznikají docela komické situace. A to Angi stojí teprve na počátku svého dobrodružství.

Kde najít příměr a s čím svazeček srovnat? Nabízí se film Damien (Přichází satan) nebo jsou vhodnější Dobrá znamení od pánů Neila Gaimana a Terryho Pratchetta. Anděl i čert se v tomto dílku vyskytují tak dlouho na Zemi, že načichli člověčinou a s kým a proti komu bojují, musíte zjistit sami. V Počertěné souboj probíhá v myšlenkách Angel a v otcově naléhání, aby jej vpustila do svého života, aby jí mohl být oporou.

Shani Petroffová v pěti bodech:

  1. Spisovatelka žijící v New Yorku.
  2. Mimo to, že napsala dvanáct knížek, tvoří i pro televizní zpravodajství a několik dalších pořadů.
  3. Když právě není zavřená ve svém bytě a necvaká na počítači, tráví celý svůj volný čas s knihami, kluky, TV, denním sněním a online nakupováním.
  4. Pokud je jí známo, do její rodové přízně nepatří žádný ďábel.
  5. Více se o ní dozvíte na jejich stránkách.

Když si odmyslíte složku kouzel a magie a neúnavnost otce získat zpět dceru, objeví se příběh o přátelství a o tom, že to co si přejete a po čem toužíte, nemusí být vždy to pravé, a že někdy vám stačí k životu opravdu jenom opravdový přítel. A taky že hodnotu věcí, jež máte, zjistíte až ve chvíli, kdy je ztratíte.

Harrisonová Lisi: Moster High 1 - S příšerami v jedné lavici

Redakce Fantasye doporučuje podobné série:

Knížka si najde své čtenáře, nebo spíš čtenářky, mezi desátým až dvanáctým rokem věku. Má však velkou konkurenci. Opravdu to Angel nebude mít jednoduché, ať jako hrdinka, nebo jako bichlička mezi dalšími knižními peckami, jako například Monster High. Nemusíte se obávat, že se v textu ztratíte, nakladatelství se postaralo o jeho přehlednost, zvolená velikost písma vyhovuje také méně zkušeným.

Počertěná je však milá a přívětivější svým stylem. Ten ji předurčil pro něžnější, křehčí duše a romantičtější zasněné povahy, ale i ony, jak se z děje dozvíte, dokážou vystrčit drápky.

  • Petroffová, Shani: Počertěná  – Tátův andílek
  • Vydal: Albatros Media  – CooBoo, 2012
  • Obálka: Grosset and Dunlap
  • 255 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
18. října 2012, Irena Prodělalová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Počertěná 1 - Tátův andílek

Počertěná 1 - Tátův andílek
199 Kč 179 Kč