Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Příběh čarodějnictví – pohádkový svět opět otvírá své brány!, Chris Colfer: Příběh čarodějnictví (Příběh magie 02)

Colfer Chris: Příběh magie 02: Příběh čarodějnictví

Akademie pro děti, které ovládají magii se má opravdu k světu. S velkou hrdostí v sobě nese odkaz své matky zakladatelky a poskytuje přístřeší těm, kdož ho skutečně potřebují. Je jedno, jestli jste dívka či chlapec, zda pocházíte z nuzných nebo bohatých poměrů, tady je kvalitní vzdělání dostupné každému bez rozdílů. Nicméně na školu se žene temný stín v podobě nezvaného hosta, jenž vnáší chaos do příměří, jaké nyní panuje mezi lidmi a magickými bytostmi.

Temná čarodějka se pokouší vnést klín tam, kde funguje harmonie. Snaží se přetáhnou víly do své vzdělávací instituce zla a následně je poštvat na obyčejné, bezbranné smrtelníky. Do karet jí hraje i vlna nevole, spjatá s legalizací magických dovedností. Zdá se, že nový krvavý konflikt je doslova na spadnutí. Kdo zabrání fatální válce, jež by si mohla vyžádat kupu nevinných životů na obou stranách barikády?

Mezi knižními nadšenci snad není nikdo, kdo by neznal Chrise Colfera, který pro čtenáře na celém světě znovu otevřel portál do důvěrně známého pohádkového universa. Middle grade sága vás již na první pohled upoutá svými originálními obálkami, uvnitř nichž se skrývá neméně dechberoucí mapa. Nicméně nejen vizuál této série stojí za povšimnutí –i příběhově toho má skutečně mnoho co nabídnout. Po úspěšné pilotní dějové linii je čas i na prequely, které mají za cíl vzít fanoušky přímo ke zrodu jednoho multivesmíru.

Chris Colfer v pěti bodech

  1. Za roli Kurta Hummela v seriálu Glee obdržel Zlatý glóbus.
  2. Zahrál si ve filmu Struck by Lightning, který sám napsal a produkoval.
  3. V roce 2011 byl podle časopisu Time zařazen mezi 100 nejvlivnějších lidí světa.
  4. Stejně jako postava Kurta Hummela, i on je homosexuál.
  5. Kouzelné přání se dva týdny po vydání stalo číslem 1 na žebříčku bestsellerů New York Times.

Příběh čarodějnictví je druhým dílem popisujícím vznik pohádkového vesmíru a magie, která ho obklopuje. Setkáváte se tu tak s mladší verzí hrdinů, jež jsou vám důvěrně známí již ze Země příběhů a máte tak možnost je ještě lépe poznat. Tento prvopříběh lze číst jak samostatně, tak i v kontextu primární série. Žánrově se sice pohybujete v takzvaném middle gradu, který je určen čtenářům od jedenáctého roku věku, nicméně je hřích doporučit tento počin jenom jim. Jedná se o tak kvalitně napsané dílo, že má ten potenciál oslovit širokou škálu knižních nadšenců.

Pokračování série navíc začíná přesně tam, kde předchozí díl skončil, díky tomu tak nebudete mít sebemenší potíž se do knihy začíst. Kromě starých známých se však setkáváte i s několika novými tvářemi, které významně ovlivňují nejen příběhové tempo, ale i jeho finální rozuzlení. Dějová linie se zpočátku může pozdávat jako značně předvídatelná, ale opak je pravdou a nejednou vás dokáže příjemně, ale i nepříjemně překvapit. Za zmínku stojí především velká dávka čtivosti, která umně kontrastuje i s množstvím životních mouder, které potěší nejen mladší čtenáře.

Do rukou se vám tak dostane opět skvěle sestavený koncept, kterému nechybí zhola nic. Dostanete pořádnou porci dobrodružství, špetku romantiky a celou škálu emocí, kterým vévodí zejména loajalita a přátelství. Stránky ubíhají jedna báseň a než se nadějete, jste na konci a netrpělivě vyhlížíte další díl!  

  • Chris Colfer: Příběh čarodějnictví (Příběh magie 02)
  • Fragment, 2021
  • Překlad: Veronika Volhejnová
  • Obálka: Brandon Dorman
  • 272 stran, 369 Kč (v e-shopu Fantasye již za 332 Kč)
17. července 2022, Anastasja Višťalová

Příběh magie 02: Příběh čarodějnictví

Příběh magie 02: Příběh čarodějnictví
Vložit do pytle na zboží  Koupit 369 Kč 332 Kč