Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Patnáctý Bleach slibuje smrt zítřka, Tite Kubo: Beginning of the Death of Tomorrow (Bleach 15)

bleach 15

Mohlo by se říct, že James Bond v podání Pierce Brosnana si vzal z Bleache příklad. Dnes se rozhodně neumírá, smrt přijde až druhý den. A Bleach 15 je pouze začátkem, protože s příštími díly lze bezpochyby čekat ještě víc.

Urjú Išida pokračuje v boji proti Majuri Kurocučimu a neobejde se to bez hrdinských hlášek, v nichž zazní i ten patos. Pokud si však Urjú myslí, že může vyhrát a odejít bez výčitek svědomí, tak se mýlí – neboť proti němu nastupuje další soupeř. Mezitím se Ičigo dává do pořádku a podstupuje se svým mečem Zangecu zatěžkávací zkoušku, která nebude zas tak úplně jednoduchá, jak si zpočátku myslel.

I v patnáctém svazku Tite Kubo nezklame, protože opět přináší vydatnou porci epických soubojů. Krev se zde měří nejméně v litrech, ale na druhou stranu tu není takový počet mrtvých. Patnáctka tedy klade důraz na akci, namísto jiných aspektů, se kterými měl čtenář možnost seznámit se v minulosti. Humor autorovi vlastní se tu najde také, ale ne v takové míře, aby se namáhaly bránice. Člověk se spíš dočká krutopřísných hlášek, svistotu šípů a třesku mečů, ostatně jak tomu je u této manga série většinou.

Příběhy na pozadí dodávají šťávu

Ale přesto není pouze a jen o soubojích. Na pozadí se vždy něco děje, něco se rozehrává. Tak je tomu i u Beginning of the Death of Tomorrow, kde se stále řeší smrt kapitána Aizena. Komplot, který se zrodil uvnitř řad strážců ve městě Soul Society, prostupuje již několikátým dílem. Ke konci toho patnáctého dává Tite Kubo najevo, že se schyluje k další velké zápletce.

Tite Kubo v pěti bodech

  1. Živí se jako japonský kreslíř manga komiksů.
  2. Pro tuto kariéru se rozhodl po přečtení mangy Saint Seiya ve svých sedmnácti letech.
  3. Mimo Bleach, díky němuž je tak slavný, má na svém kontě i mangu jménem Zombiepowder.
  4. Ta byla otištěna v časopise Weekly Sh?nen Jump, kde se pravidelně objevuje i Bleach.
  5. Zajímá se o Španělsko a přitahuje ho španělština, protože mu přijde okouzlující.

Konec dílu patří bonusové kapitole, jež je součástí tzv. „The Untold Stories“, v níž se čtenář seznamuje se třemi studenty akademie pro dvorní stráž a příslušníky zvláštních bojových útvarů a tajných jednotek, kteří se poprvé setkávají tváří v tvář hollow.

Patnáctý Bleach není vůbec špatný. Jede ve vyjetých kolejích, tudíž není ani ničím výjimečný, ale ani není žádným propadákem. Zkrátka Bleach, u něhož se lze usmát a vychutnat si brutální souboje.

  • Tite Kubo: Beginning of the Death of Tomorrow (Bleach 15)
  • Crew; 2014
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Tite Kubo
  • 184 stran, 189 Kč
20. března 2015, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).