Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Odhalí nový Assassin’s Creed, kdo je skutečný kacíř?, Christie Golden: Kacířství (Assassin’s Creed)

Golden Christie: Assassin´s Creed - Kacířství

Nahlédněte na věčný konflikt očima jednoho z templářů… a spolu s Johankou z Arku odkryjte pravdu ukrytou za legendami! Legendární herní série se vrací na stránky knih, tentokrát ale s několika zajímavými změnami. Pomohou však tyto změny devátému dílu k úspěchu, nebo skončí Kacířství v propadlišti dě­jin?

Představovat videoherním fanouškům sérii Assassin’s Creed je asi zcela zbytečné, ostatně tato série je tady s námi již deset let a i po této době má stále po celém světě dlouhý zástup fanoušků. A stejně jako v mnoha dalších případech i Assassin’s Creed se dočkal svých knižních adaptací, které měl v jeho případě na svědomí anglický spisovatel Oliver Bowden a které až doposud více méně kopírovaly děj herní série.

S devátým dílem, jenž právě vyšel v nakladatelství FANTOM Print pod názvem Kacířství však nastávají dvě podstatné změny. Tou první je změna autora, Bowdena u této série vystřídala ostřílená Christie Golden, která je u nás známá především díky svým knihám ze série Warcraft nebo Starcraft. Nyní se zapojuje do další úspěšné herní série. Jak si však povede v porovnání s Bowdenem, to ukáže až čas.

Další a možná i podstatnější změnou, je fakt, že vůbec poprvé nevychází kniha z této série z herní předlohy, jako tomu bylo až doposud. Samozřejmě zde najdeme odkazy na události z předchozích dílů, vůbec poprvé však dostáváme příběh, který nemá žádné opěrné body v herní předloze. Kacířství se tak vydává svou vlastní cestou a ukazuje odvěký boj asasínů a templářů z trochu jiného úhlu. Zároveň rozšiřuje celé univerzum o další zajímavé střípky informací, které ocení především pravověrní fanoušci této akční série.

Christie Golden v pěti bodech

  1. Žije v Lovelandu v Coloradu.
  2. Napsala přes 40 románů z mnoha známých herních a filmových světů od Warcraftu po Star Trek.
  3. Její první vydaná kniha Vampire of the Mists vyšla v roce 1991 a odehrávala se ve světě RPG hry Ravenloft.
  4. Napsala i několik knih z vlastních světů, například Instrument of Fate nebo King's Man and Thief.
  5. Pod pseudonymem Adrien Bell napsala fantasy thriller A.D. 999, za který dostala Colorado Author's League Top Hand Award za nejlepší román.

Golden se ve své knize rozhodla zaměřit především na templáře. Simon Hathaway je člen templářské Vnitřní svatyně a zároveň nový šéf historického výzkumu Abstergo Industry. Simonova fascinace historií je obrovská a tak není divu, že ji touží okusit na vlastní kůži prostřednictvím svého předka, Gabriela Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Je však připravený na to, co ukrývá historie jeho rodu? A kam až sahá odvěký boj asasínů s templáři?

Kacířství rozhodně vyvolává u fanoušků řadu otázek. Přece jen se autorka nemusela držet žádného pevně daného tématu a měla tak volné pole působnosti. Pokud však čekáte literární orgie, zázrak se bohužel nekoná. Golden jede více méně v zajetých kolejích. Bere dobře známý příběh Johanky z Arku a kolem něj staví asasínsko-templářskou konspiraci. Námět rozhodně není špatný a má vcelku slušný potenciál, bohužel se ale nedá ubránit pocitu, že z něj mohla autorka dostat daleko víc.

Stejně jako v případě předchozích dílů dostáváme relativně jednoduchý příběh, který nikam zvlášť neodbočuje a jde přímočaře ke svému cíli. I díky tomu je i tato kniha lehce předvídatelná, a jaký bude konec, to budete tušit již v polovině knihy. Ostatně na nějakých 280 stranách se nedají vymýšlet velké zázraky.

Na druhou stranu se Kacířství opravdu dobře čte, děj odsýpá a ve své podstatě nic důležitého nechybí. Christie Golden tak obstála se ctí a v Kacířství odvádí svůj standardní výkon. Dostává se nám tak do rukou další příjemná oddechovka, která bezpochyby potěší nejednoho fanouška této povedené herní série.

  • Christie Golden: Kacířství (Assassin’s Creed)
  • FANTOM Print, 2017
  • překlad: Kateřina Niklová
  • 288 stran, 279 Kč (v e-shopu Fantasye již za 195 Kč)
21. dubna 2017, Petr Čapek

Assassin´s Creed - Kacířství

Assassin´s Creed - Kacířství
279 Kč 195 Kč