Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Lock & Mori: Jedna nevinná vražda může znamenat víc, než se na první pohled zdá!, Heather W. Pettyová: Lock & Mori

Pettyová Heather W. : Lock & Mori

Mori je společností trochu nepochopená dospívající dívka, která je v mnohém chytřejší než její spolužáci. Možná právě proto si nemůže najít žádného opravdového přítele. Naproti tomu Lock je na svou podivnost patřičně hrdý. Veškerý svůj volný čas tráví nejraději zamčený ve své soukromé školní laboratoři a je naprosto přesvědčen, že právě on jednou odhalí naprosto fascinující záhadu lidstva.

Ti dva se neměli nikdy potkat, vlastně o sebe vůbec nestáli. Avšak náhoda je mocná čarodějka a co přesně jeden nechtěl, to se skutečně stane. Cesty dvou geniálních středoškoláků James Moriartyové a Sherlocka Holmese se totiž protnou za vskutku podivných okolností. Narazí na sebe v parku, a to v ten samý večer, kdy na témže místě za podivných okolností zemřel muž.

Sherlock tehdy dostane vskutku ztřeštilý nápad vyzvat Mori na detektivní souboj. Jediným pravidlem je absolutní upřímnost jednoho k druhému. Jenže to ještě netuší, že jeho podivná spolužačka je do oné vraždy zapletená více, než si kdokoliv z nich umí představit.

Heather W. Pettyová v pěti bodech

  1. Kniha Lock a Mori je prvním dílem ze stejnojmenné trilogie.
  2. Lock a Mori jsou zároveň prvním autorčiným románem.
  3. Pettyová bydlí v Nevadě (USA).
  4. Nyní žije se svým manželem, dcerou a čtyřmi kočkami.
  5. Již od dvanácti let ji fascinovalo tajemno.

Naprosto identická jména, dokonce i prostředí, avšak přece je něco jiné! Nacházíme se v Londýně 21. století a Sherlock není jen tak obyčejný světoznámí postarší detektiv, nýbrž mladý muž.

Autorce se povedlo vskutku znamenitě zasadit všem známé „starší“ postavy Sherlocka Holmese, Johna Watsona či milé paní Hudsonové do úplně nového časoprostoru. Hrdinové nejen omládli o pěknou řádku let, ale navíc ještě prožívají i nové osudy, které jsou značně odlišné od těch, na které jsme zvyklí.

Nicméně tenhle zbrusu nový příběh si bezesporu náležitě vychutnáte, jelikož Heather W. Pettyová má vskutku čtivý styl psaní, který vás i přes relativní útlost knihy nutí číst stále dál. I přesto, že samotné odhalení vraha není nikterak složitou záležitostí a pozorný čtenář odhalí pachatele už v první čtvrtině knihy. Na druhou stranu okolnosti, které spojují Mori a ony oběti, jsou skutečným hnacím motorem, díky němuž nebudete schopni knihu vůbec odložit.

Lock a Mori je zkrátka krásně příjemná oddechová jednohubka, kterou ocení zejména milovnici tvorby Arthura Conana Doyla.

  • Heather W. Pettyová: Lock & Mori
  • CooBoo, 2016
  • překlad: Zuzana Bičíková
  • obálka: Tomáš Kropáček
  • 238 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
15. června 2016, Anastasja Vištalová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Lock & Mori

Lock & Mori
249 Kč 224 Kč